Zdejmij to natychmiast! Jak porzucić bezkształtne stroje i zacząć stylowo się ubierać

Ucz się sam

Natura jest ułożona w taki sposób, że jesteś jedyny. I to twoja zewnętrzna i wewnętrzna osobowość wyróżnia cię spośród miliardów innych kobiet. Musisz zacząć pracować z tym czynnikiem, zanim zaczniesz wybierać modne ubrania. Na początek musisz ocenić siebie i zadać sobie pytanie: „Czego naprawdę chcę od mojego wyglądu?” Sukces transformacji zależy od kompetentnej i szczegółowej odpowiedzi.

Musisz absolutnie dokładnie określić, jakie zalety i wady ma twoja postać, i eksperymentować z proporcjami. Sugerujemy, abyś wezwał pomoc jednego z przyjaciół, który Twoim zdaniem ma wyjątkowe wyczucie stylu i smaku. Najpierw weź filiżankę herbaty, przygotuj z wyprzedzeniem różne błyszczące czasopisma i ustal dla siebie, co jest dla Ciebie dopuszczalne i na co nigdy nie będziesz patrzeć! Następnie powinieneś udać się do najbliższego centrum handlowego i zacząć wypróbowywać tam rzeczy o zupełnie innych stylach, a nawet spojrzeć na kilka z tych, które umieściłeś na czarnej liście, aby znaleźć styl, który podkreśla mocne strony Twojej figury i wizualnie ukrywa to, co uważasz za niedociągnięcia.

Zbierz swoją idealną bazę

Gdy tylko wybierzesz dla siebie odpowiedni styl ubioru - znajdziesz idealnie pasującą sukienkę, spódnicę, która nie skrada się w pasie, wybierz idealny styl dżinsów podkreślających pośladki i wydłużających nogi - zacznij kolekcjonować swoją podstawową garderobę.

Na początek zajmujemy się zawartością twoich szafek. Do tego potrzebujesz jednego wolnego dnia, dobrego nastroju i inspiracji! Najpierw wyciągnij wszystkie swoje przedmioty, aby były widoczne. Spójrz na nie z nowym wyglądem, sprawdzając, co zauważyłeś w czasopismach i sfotografowałeś w przymierzalni. Niestety, w przypadku większości rzeczy trzeba się pożegnać, oddając je potrzebującym lub oddając do recyklingu. Uwierz mi, to mentalna inwestycja w przyszłość! Zostaw w szafie tylko produkty dobrej jakości, które nie są zużyte i spełniają twoje nowe kryteria stylu. Ponadto spróbuj natychmiast dowiedzieć się, jak połączyć te lub te zestawy, a jeśli czegoś brakuje, napisz do organizatora na następną wycieczkę na zakupy.

Tak więc minimalny zestaw rzeczy, z których będzie można stworzyć stylowy wizerunek na każdą okazję, od świeckiego wyjścia do sklepu spożywczego w pobliżu domu, obejmuje: idealnie dopasowane dżinsy bez żadnych dekodujących szczegółów, 3-4 bluzki uszyta z wysokiej jakości bawełny w neutralnych odcieniach, czarnego garnituru spodni, średniej długości granatowej sukienki, białej bluzki, neutralnego neutralnego swetra, ciemnego golfa, ołówkowej spódnicy, spódnicy midi, skórzanej kurtki, trenczu i wełnianego płaszcza o prostym kroju. Jeśli mówimy o podstawie buta, będą to białe trampki lub trampki, czarne lakierowane buty ze średnimi obcasami, mokasyny, buty chelsea i para butów baletowych.

Wyszukaj źródła inspiracji i dodaj unikalne rzeczy do bazy danych

Po opanowaniu koncepcji podstawowej garderoby możesz powoli zacząć wzbogacać ją o bardziej złożone rzeczy. Czy zauważyłeś fajną torbę z wiadrem i uważasz, że jest idealna na dżinsy i białą koszulę? A może jesteś gotowy przymierzyć leopardowe botki z długą czarną suknią? Spróbuj, kup i nie bój się eksperymentów. Najprostszym sposobem na rozpoczęcie rozcieńczania podstawowej garderoby jest skorzystanie z akcesoriów, a następnie przejście do skomplikowanej odzieży wierzchniej i rzeczy z masywnymi okuciami i jasnymi nadrukami.