Zimne zupy

Zimne zupy obejmują zupy z warzyw, produktów mięsnych i ryb na kwas chlebowy, buliony warzywne, kwaśne mleko i serwatkę. Takie zupy są zwykle podawane w ciepłym sezonie schłodzonym do 12 ° C.

Możesz kupić kwas chlebowy w sklepie, możesz też kupić tam koncentrat, z którego zgodnie z instrukcjami możesz łatwo przygotować pożądany napój. Jeśli chcesz, sam ugotuj kwas chlebowy, korzystając z przepisów na kwas chlebowy , kwas rosyjski , żurawinę i cytrynę na naszej stronie internetowej.

Najpopularniejsze zupy na zimno to różne opcje na okroshkę , barszcz, burak i botwini. Przepisy i kompozycje każdej z tych zup nie są ścisłe, różnią się w zależności od gustu i doświadczenia.

Okroshka


Dobrym przykładem zimnej zupy jest okroshka warzywna. Do tego będziesz potrzebował w gramach:
Chleb Kwasowy - 300
Gotowane warzywa: ziemniaki - 50, marchewka - 20, rzepa - 10
Zielona Cebula - 30
Świeże ogórki - 65
Śmietana - 30
Jajka - 1 szt.
Cukier - 5
Musztarda - 2
_ Wyjdź: _500

Zimny ​​barszcz


Pokrojone buraki wlewa się do wody, dodaje trochę octu lub kwasu cytrynowego i gotuje na małym ogniu przez 15 do 20 minut. Buraki pozostawiają w tym bulionie do ostygnięcia i nalegania. Po schłodzeniu dodaj duszoną marchewkę, świeże ogórki, zieloną cebulę , dodaj ocet, cukier , sól do smaku. Połóż jajko na twardo, śmietanę i posyp ziołami w talerzu.

Buraki - 80 g
Marchewki - 30 g
Zielona cebula - 25 g
Świeże ogórki - 50 g
Jajka - 1 szt.
Cukier - 5 g
Ocet 3% - 8 g
Woda - 400 g
Śmietana - 50 g
_ Wyjście: _500g

Jeśli chcesz, możesz zrobić zimny barszcz z mięsem , dodając do tego przepisu 120 g gotowanej siekanej wołowiny.

Zimne buraki

Różni się od barszczu przede wszystkim tym, że wywar z buraków jest zakwaszony kwasem, solanką itp. Na przykład gotowane buraki, marchew, a także świeże ogórki, zielona cebula, ocet, cukier i sól są umieszczane w kwas chlebowy. Jeśli buraki gotuje się na kwasie chlebowym i bulionie z buraków, wówczas dobrze umyte nieobrane buraki gotuje się, bulion filtruje się, chłodzi i łączy w równych proporcjach z kwasem chlebowym. Buraki podawane są jak barszcz na zimno.

Buraki - 80 g
Marchewki - 20 g
Ocet 3% - 8 g
Chleb Kwasowy - 325 g
Zielona cebula - 25 g
Świeże ogórki - 50 g
Jajka - 1 szt.
Cukier - 5 g
Śmietana - 50 g
_ Wyjście: _500g

Botvigna


Botvigne podaje się z rybami gotowanymi na zimno: bieługą, jesiotrem, dorszem, sandaczem lub wędzonym balijem. Szpinak i szczaw są gotowane osobno, mielone lub przepuszczane przez maszynę do mięsa, łączone ze sobą, dodawane soli , cukru i skórki cytrynowej, rozcieńczane kwasem, wlewane na talerze i posypywane zieleniną. Szczypiorek jest posiekany, posiekane ogórki, tarty chrzan. Porcja ryby waży około 50-60 g, jest przyozdobiona ogórkami, tartym chrzanem, można dodać liście zielonej sałatki .

Lodówka


Szczaw drobno posiekany i umyty, drobno gotować we wrzącej wodzie przez 5-7 minut, a następnie ostudzić. Posiekaną zieloną cebulę, zmielić solą, posiekać ogórki i białko jaja. Zetrzeć żółtko solą i wprowadzić do bulionu szczawiowego. Przed podaniem zmień składniki, dopraw solą, cukrem do smaku, dodaj śmietanę i posyp ziołami.

Szczaw - 300 g
Świeże ogórki - 50 g
Zielona cebula - 30 g
Jajka - 1 szt.
Śmietana - 30 g
Cukier - 10 g
Koper - 10 g
_ Wyjście: _500g

Zimna zielona kapusta


Posortuj i opłucz szczaw i szpinak, pozostaw je osobno, dodając do szpinaku niewielką ilość płynu. Wytrzyj warzywa sokiem lub przejdź przez maszynę do mięsa. Pokrój ziemniaki w kostkę i zagotuj, ostudź i użyj bulionu do zupy kapuścianej. Przygotuj zieloną cebulę, ogórki i jajka, a także okroshkę. Połącz wszystkie płyny, w razie potrzeby dodaj przegotowaną wodę. Wymieszaj warzywa, śmietanę, sól , cukier i kwas cytrynowy do smaku. Dodaj wywar. Podczas serwowania posyp ziołami .

Szczaw - 75 g
Szpinak - 75 g
Ziemniak - 75 g
Ogórki - 40 g
Zielona cebula - 40 g
Jajka - 1 szt.
Śmietana - 30 g
Cukier - 5 g
Ukprop - 10 g
_ Wyjście: _500g

Smacznego!