Fitness latem: co ćwiczyć, aby czuć się komfortowo

Kinkiety sportowe

Najważniejsze przy wyborze sportowej garderoby jest rozważenie jej przeznaczenia, ponieważ ubrania do jogi lub, na przykład, crossfit mają pewne różnice. Wszystko to zależy od rodzajów obciążeń różnych części ciała i grup mięśni. Projektanci zawsze stosują się do tych funkcji podczas opracowywania kroju odzieży i doboru materiałów.

Ale kinkiety sportowe są uniwersalnym przedmiotem garderoby sportowej. Jest to nie tylko wygodny zamiennik bielizny, ale także bardzo praktyczna i stylowa rzecz. Wybierając kinkiet, preferowane powinny być hipoalergiczne tkaniny syntetyczne z technologią usuwania nadmiaru wilgoci. Dzięki temu zapobiegniesz rozwojowi bakterii i pojawieniu się podrażnień na skórze. Ogromną zaletą kinkiety będzie obecność siatki oddychającej - zapewni wentylację w gorącym sezonie.

Sprzęt sportowy, podobnie jak każda inna odzież, spełnia wszystkie trendy w modzie, więc możesz bezpiecznie polegać na swoim guście przy wyborze modelu i koloru. Ważnym czynnikiem jest także wygląd podczas treningu!

Spodenki

Szorty - najpopularniejszy ubiór do treningu w ciepłym sezonie. Ponadto wygodniej jest uprawiać w nich aktywny sport. Przy wyborze bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na materiał. Tkanina powinna być lekka, zapewniać dobry przepływ powietrza i nie zatrzymywać wilgoci.

Oczywiście długość szortów jest kwestią osobistych preferencji, ale krótsze modele są lepsze do biegania, a długie do treningu na siłowni.

Trampki

Każdy sklep sportowy oferuje szeroką gamę trampek, dzięki czemu Twoje oczy biegną szeroko. A to znacznie komplikuje wybór idealnej pary. A ten wybór jest naprawdę trudny, biorąc pod uwagę, że zamierzasz spędzić wiele godzin w tenisówkach, walcząc z dodatkowymi kilogramami.

Oczywiście pierwsze pytanie, na które powinieneś sam odpowiedzieć, to dlaczego potrzebujesz trampek? Ponieważ każdy sport ma swoje własne cechy. Na przykład do biegania musisz wybrać lekkie modele, do aktywnego treningu na siłowni - stabilny. Ale co, jeśli nie możesz ograniczyć się do jednego sportu? Wtedy bardziej odpowiednie są praktyczne uniwersalne trampki.

Specjalnie dla zaproszonego eksperta mówi, które buty nadają się na letni trening.

Adidasy należy dobierać w oparciu o specyfikę treningów: piękne wysokie bokserki nie pomogą ci w treningu cardio, a agresywny bieżnik trampek będzie bezużyteczny na asfalcie. Jeśli nie jesteś ograniczony konkretnymi wymaganiami danego sportu, powinieneś zwrócić uwagę na bardziej uniwersalne modele. Na przykład, pewnego dnia Reebok wydał zaktualizowaną linię tenisówek z serii Flexweave. Dzięki specjalnej technologii tkania Flexweave udało się osiągnąć wysoką wytrzymałość wierzchniego materiału, pomimo niewielkiej wagi samych tenisówek. Łączą adaptacyjną amortyzację i wysoką stabilność. Ponadto konstrukcja tych trampek zaciera granice między sportem a codziennym stylem, dzięki czemu po zajęciach na ulicy możesz bezpiecznie iść na spacer po centrum miasta.