Cyrkonie

Strass (od niemieckiego nazwiska Strass) to imitacje kamieni szlachetnych wykonanych ze szkła ołowiowego o wysokim współczynniku załamania światła i dyspersji.

Cyrkonie mogą mieć dowolny kształt i kolor, mogą mieć dowolny rozmiar.

Szkło otrzymane przez Strass było zasadniczo kryształem ołowiu (ciężki krzemień). Ze względu na wysoki współczynnik załamania szkło to było bardzo błyszczące, a ze względu na wysoką dyspersję mogło „grać” w różnych kolorach.

Dzięki tym wszystkim cechom jubiler Strass zaczął używać tego nowego „genialnego” szkła do produkcji imitacji diamentów.

Z biegiem czasu dominują bezbarwne cyrkonie.

Cyrkonie dzisiaj

Dzisiaj dżetów używa się nie tylko w biżuterii, ale także do ozdabiania ubrań, butów, akcesoriów, a nawet ciała.

Prawie każdy dom mody wykorzystuje cyrkonie w swoich sezonowych kolekcjach. Projektanci ozdabiają cyrkonie nie tylko suknie wieczorowe, ale także stroje kąpielowe , futra, różne buty, torebki , okulary, paski itp. - bez ograniczeń!

Cyrkonie są również integralną cechą różnych kostiumów scenicznych, as Ze względu na specjalne oświetlenie na scenie kostium emituje jasny połysk, który przyciąga uwagę artysty. Słynne divy, takie jak Beyonce, Britney Spears , Rihanna, często występują w strojach ozdobionych kryształkami.

Oprócz bezbarwnych dżetów imitujących diamenty, bardzo popularne są kolorowe szklane kamyki .

Kolorowe cyrkonie (jak zresztą każde szkło) uzyskuje się przez dodanie do ładunku początkowego związków metali przejściowych, których jony w składzie masy szklanej zapewniają odpowiedni kolor: związki chromu i żelaza żelaznego dają zielony kolor w różnych odcieniach, związki żelaza - żółtawy i brązowy, kobalt - niebieski

Swarovski AG to austriacka firma specjalizująca się w produkcji biżuterii kryształowej. Znany jako producent kryształów Swarovski .

Ostatnio coraz więcej dżetów i „kryształów Swarovskiego” rozumie się jako jeden i ten sam, tj. w życiu codziennym wiele osób często mówi „Swarovski”, odnosząc się do dżetów niekoniecznie tej marki. Prawie to samo stało się z butami Ugg. Więcej szczegółów znajduje się w temacie Buty Ugg .

Kryształy są produkowane przez Swarovski AG Feldmeilen, niedaleko Zurychu, Szwajcaria.

Gdzie stosuje się dżetów?

  • W ubrania, buty, akcesoria

Jednym z najczęstszych zastosowań dżetów jest dekorowanie nimi ubrań, butów i akcesoriów. Suknie wieczorowe , szpilki, sprzęgła ozdobione dżetów będą wyglądać na bogatsze, jaśniejsze, bardziej eleganckie.

Jeśli sukienka jest wysadzana dżetów, nie można w ogóle nosić biżuterii (naszyjniki, kolczyki itp.).

  • Na ciele

Ostatnio modne jest ozdabianie ciała kryształkami. Kamyki są przymocowane do ciała za pomocą specjalnego kosmetycznego kleju lub żelu. Najczęściej te stylowe drobiazgi zdobią twarz, ale można je również dobrze umieścić na dłoniach, szyi i nogach.

  • Na paznokciach

Cyrkonie stają się coraz bardziej popularne do ozdabiania płytki paznokcia. Są to małe kamienie ozdobne, które są przymocowane do płytki paznokcia za pomocą lakieru lub specjalnego kleju.

  • Na zębach

Cyrkonie, niebo lub błyski są zwykle używane do ozdabiania zębów. Są małe i nie powodują żadnych niedogodności. Najczęściej dżetów umieszcza się na przednich górnych zębach.

Telefon komórkowy, laptop, szczotka do włosów, a nawet samochód - dziś możesz ozdobić dżetów wszystko, wszystko zależy tylko od wyobraźni klienta i możliwości finansowych.

Wybór gwiazdy

Dżetów to ulubiona biżuteria hollywoodzkich piękności, które uwielbiają szyk i blask. Wśród nich jest Paris Hilton . Słynna blondynka często wybiera ubrania, buty i akcesoria ozdobione dżetów.