Podróżni zauważają: jak nie zawstydzić w różnych krajach świata

Grecja

Wydawałoby się, że taki zakaz mogliby wymyślić przyjaźni Grecy, którzy bardzo chcieli sprawić, aby wakacje były niezapomniane przez długi czas. Jednak nawet w tym słonecznym kraju istnieją pewne zasady, których naruszenie nie wróży ci dobrze. Na przykład nie jest zwyczajowo gwałtownie gestykulować (jak w samych Włoszech) i uważa się go za złego człowieka wskazującego na kogoś rękę. Taki gest można uznać za zniewagę, po której następuje wyjaśnienie związku.

Francja

Kochający Francuzi wyróżniali się także oryginalnością. Na przykład wielu z nich celowo udaje, że nie rozumie języka angielskiego (lub innego) i czeka, aż spróbujesz powiedzieć to samo w ich języku ojczystym. Dlatego jeśli planujesz podróż do tego kraju, naucz się z wyprzedzeniem kilku podstawowych zwrotów (i jednocześnie kilku komplementów), aby zademonstrować swoją uprzejmość i uzyskać od miejscowych to, czego chcesz.

Włochy

Namiętni Włosi również nie są tak prości, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. W tym kraju powinieneś również przestrzegać pewnych zasad, chyba że chcesz, aby twoje wakacje były beznadziejnie zrujnowane. Na przykład dostaniesz grzywnę w wysokości 150 euro za pobyt na miejskiej plaży od 1:00 do 5:00, 1000 euro za zajęty, ale nieużywany (opuściłeś kapelusz lub parasol na plaży wcześnie rano, poszedłeś do pracy i wróciłeś tylko wieczorem) miejsce na plaży, 200 euro na palenie w miejscu publicznym, 10 tysięcy euro na zakup podróbek i podrobionych towarów. Ponadto tutaj zwyczajowo kontaktuje się z rozmówcą w sprawie „ciebie”, obejmuje go podczas rozmowy lub trzyma za rękę, całuje nawet nieznajomych na znak powitania lub do widzenia i nie pozostawia napiwków w restauracjach (z reguły są one już uwzględnione w całkowitym rachunku).

ZEA

Przepisy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich są bardzo surowe, więc dowiedz się z wyprzedzeniem o wszystkich niuansach, aby nie wpaść w kłopoty w tym kraju. Na przykład możesz zostać ukarany grzywną za picie alkoholu (z wyjątkiem wyznaczonych miejsc, barów hotelowych lub klubów nocnych). Bycie pijanym w miejscu publicznym, w nieodpowiednim ubraniu (lub w ogóle go nie nosić) w miejscu publicznym i na plażach, publiczne okazywanie miłości i uczuć do partnera, fotografowanie lokalnych mieszkańców (zwłaszcza kobiet), używanie niektórych narkotyków i substancji zabronionych, palenie papierosów w miejscach publicznych niewłaściwe miejsce lub palenie papierosów elektronicznych, przeklinanie i agresywne gesty mogą również powodować wiele problemów, dlatego staraj się przestrzegać tych zasad.

Austria

Jeśli nie chcesz wpaść w pojedynek z organami ścigania w tym kraju, pamiętaj tylko, że każda zniewaga dla honoru i godności osoby jest tutaj zabroniona.

Portugalia

W tym kraju nie ma zwyczaju ziewać i rozciągać się publicznie. Ponadto nie powinieneś publicznie omawiać swoich problemów (szczególnie tych związanych z rodziną i dziećmi), porównywać Portugalczyków z Hiszpanami (będą obrażeni), łapać i sprzedawać małże i inne mięczaki, pozostawiać kosztowności na plaży lub na ulicy, używać sygnału dźwiękowego w osiedlach i tak dalej.

UK

Jeśli chodzi o pierwotną Wielką Brytanię, na przykład w tym kraju uniesienie brwi będzie traktowane jako wyjątkowo sceptyczne podejście do rozmówcy (dlatego na wszelki wypadek uważaj na mimikę twarzy i gesty). Klepcie się po ramieniu jako znak powitania, pocałujcie dłoń kobiety, namiętnie wyrażajcie swoje emocje, podnieście dwa palce (indeks i środek), znak „V”, palcie w miejscach publicznych (w tym w restauracjach i pubach), skandal i ronda próba obejścia tej linii jest również uważana za nieprzyzwoitą, a nawet obraźliwą.

Holandia

Dyscyplina jest przede wszystkim! Dlatego jeśli nie chcesz sprawiać sobie kłopotu, staraj się go nie łamać. Na przykład idź ściśle wyznaczonymi ścieżkami, nie wchodząc w obszar przeznaczony dla rowerzystów lub samochodów.

Szwecja

Wydaje się, że w Szwecji każdy może robić, co mu się podoba. W rzeczywistości tutaj należy szanować (i obserwować) przestrzeń osobistą, nie zbliżać się do rozmówcy podczas rozmowy, nie przywiązywać się do osób w transporcie publicznym i nie stać blisko nieznanych osób.

Dania

Na przykład w tym skandynawskim kraju nie można płacić w restauracji za lunch, jeśli Twoim zdaniem danie nie było satysfakcjonujące i nie masz dość. Ponadto w Danii wszyscy kierowcy muszą jeździć z włączonymi światłami, w przeciwnym razie grozi kara pieniężna w wysokości 100 USD. Jedzenie kanapek powinno odbywać się wyłącznie za pomocą widelca i noża, w przeciwnym razie obrazisz Duńczyków. Rozmawianie z jedzeniem jest również uważane za złą formę, więc poczekaj, aż posiłek się skończy, a dopiero potem zadaj pytanie drugiej osobie. Zabronione jest również wyrzucanie plastikowych butelek, spóźnianie się na spotkania, całowanie w miejscach publicznych, palenie w miejscach publicznych, kupowanie podrobionych towarów, używanie programów szyfrujących lub płacz z otwartymi oczami.

Indie

Dla tych, którzy odwiedzą ten kraj, przydatna będzie wiedza, że ​​niechęć lub niemożność targowania się w tym miejscu będą uważane za zniewagę. Dlatego jeśli chcesz okazywać szacunek sprzedawcy i okazywać dobrą wolę, targuj się, nawet jeśli nie ma takiej szczególnej potrzeby. Ponadto nie należy próbować wchodzić do świątyni, do której cudzoziemcy nie mają dostępu, dotykać nieznajomych, zwłaszcza dzieci lub fotografować innych bez ich zgody, również uważa się za niedopuszczalne. Kupowanie i używanie nielegalnych substancji w tym kraju nie jest tego warte, chyba że oczywiście chcesz mieć problemy z policją.

Japonia

W kraju wschodzącego słońca rządzą także ich prawa, których należy przestrzegać, aby zachować nerwy i nie zepsuć wakacji. Na przykład pozostawienie napiwku tutaj nie jest dozwolone, uważa się to za obraźliwe. Ponadto tutaj nie powinieneś wchodzić do domu w butach (zdecydowanie warto zdjąć), nie wchodź do wanny, jeśli wcześniej nie myłeś swojego ciała (brzmi to śmiesznie, ale Japończycy postrzegają procedury kąpieli nie jako sposób na oczyszczenie się, ale jako medytację i relaksację ), nie pij ani nie jedz przekąsek w ruchu, nie przyprawiaj ryżu sosem sojowym, nie nalewaj sobie napojów, nie rozmawiaj przez telefon w miejscach publicznych (lub rób to tak cicho, jak to możliwe, aby nie przeszkadzać innym), nie dotykaj ludzi i nie pokazuj swojego uczucia w miejscu publicznym, nie śmieci i nie mogą być wykorzystywane substancje zakazane.