Od relaksu w ośrodku na każdą pogodę po oglądanie spektakularnych występów: co możesz zrobić w dwa dni w Petersburgu

Gdzie się zatrzymać

Najnowszym trendem wśród turystów jest wybór kameralnych i komfortowych hoteli. Jeśli chcesz także czegoś nowego i niecodziennego, najlepsze są hotele butikowe. Zwykle znajdują się w budynkach dawnych dworów z bogatą historią. Każde wydanie jest unikalnym projektem. Jednym z tych hoteli, które znaleźliśmy w Petersburgu, jest DOM BOUTIQUE HOTEL przy ulicy Gangutskaya, kilka minut od Pałacu Letniego Piotra I. Znajduje się on w budynku dawnego XIX-wiecznego apartamentowca. Pierwsi goście HOTELU DOM BOUTIQUE przyjęli w 2016 roku i pomimo remontu przeprowadzonego w budynku, każdy jego narożnik wydaje się być nasycony historią.

Projekt hotelu, a także pokoi, w których każdy mebel został stworzony zgodnie ze specjalnym szkicem, został opracowany przez londyńskich specjalistów. W hotelowym lobby goście chodzą po prawdziwej marmurowej podłodze, a po parkietach z naturalnego drewna. Każdy pokój ma swoją własną atrakcję: jasnożółta szafka lub czerwone krzesła lub eleganckie czarne kafelki w łazience. Niektórzy mogą myśleć, że wystrój hotelu i pokoi jest dość prowokujący i zbyt jasny, ale oczywiście imponujący.

Gdzie zjeść

Jednym z najpopularniejszych pytań, które pojawia się podczas każdej podróży (i nie ma znaczenia, gdzie jedziesz do Petersburga, Kaługi lub Rzymu) jest, gdzie zjeść w mieście. Aby uzyskać odpowiedź w Petersburgu, przejdź do restauracji Blok. Instytucja znajduje się na najwyższym piętrze Centrum Leningradzkiego, w Ogrodzie Taurydów. Światło słoneczne przebija się przez panoramiczne okna restauracji przez cały dzień, wieczorem zastępuje go ogromny żyrandol, którego lampy odbijają się w lustrzanych powierzchniach ścian. Ale główną „kartą atutową” Bloku nie jest design, ale menu mięsne, które przedstawia ponad 60 dań: od policzków cielęcych po liczne steki. Mięso jest gotowane, smażone, gotowane na parze, podawane z jałowcem, konfiturą z cebuli lub pomarańczami ... To taki nowoczesny klasyk. Prawie wszystkie przepisy są zakorzenione w oryginalnej rosyjskiej kuchni, ale szefowie restauracji nie zapomnieli o nowoczesnej skórce. Zespół restauracji „Block” co sezon zaczyna się od nowych potraw i ulepsza te, które uwielbiają klienci. Właścicielem bloku jest Alexander Rappoport, jeden z najbardziej znanych restauratorów w kraju. Jego siedziby zawsze wyróżniają się doskonałą jakością: od układu pomieszczeń po najważniejsze - menu.

Gdzie iść

Jeśli nie jest to Twój pierwszy raz w Petersburgu i zwiedziłeś już całe Ermitaż, widziałeś filigranowe dzieła w Muzeum Faberge i lubiłeś sztukę współczesną w Erart, to nadszedł czas, aby przejść do samego Leningrad Center, które gościło restaurację Blok w swoich rezydencjach. Zasadniczo jest to nowoczesna przestrzeń pokazowa, w których salach znajdują się przedstawienia teatralne, przedstawienia, pokazy filmowe i eksponaty. Nawiasem mówiąc, Centrum Leningradzkie znajduje się w budynku starej rezydencji, w której kilka wieków temu kipiało życie towarzyskie Petersburga.

Występy w „Leningrad Center” są uderzające w ich rozrywce. Akcja rozgrywa się wokół widza, kilka milimetrów od niego. To prawdziwe wyzwanie dla tych, którzy chcą spojrzeć na teatr z nietypowego punktu widzenia i zostać pełnoprawnym uczestnikiem spektaklu. Na przykład niedawno zaprezentował tutaj swój monofoniczny musical zatytułowany „Spojrzałem wstecz, aby zobaczyć” artystę słynnego kwartetu „Secret” Maxima Leonidova. Kolejnym nowym programem „Leningrad Center” jest przegląd teatralny „Portfolio” z udziałem aktorki Darii Moroz.

Gdzie się zrelaksować

Jeśli jesteś zmęczony wściekłym rytmem metropolii i nadal chcesz uciec od zgiełku miasta na kilka dni, zapomnij o wszystkich zmartwieniach, zdecydowanie powinieneś udać się do kurortu „Igora”, który jest tylko godzinę drogi od Petersburga. Działa przez cały rok i zapewnia najlepsze usługi odzyskiwania - problem całkowitego „restartu” ciała rozwiązuje się tutaj jednym kliknięciem.

Jedną z głównych zalet Igora jest wielofunkcyjny kompleks spa, który zapewnia około 250 zabiegów: od hydroterapii i kąpieli bąbelkowej po masaż. Ośrodek organizuje nawet specjalne wycieczki antystresowe, których celem jest poprawa funkcjonowania układu nerwowego po poważnym stresie fizycznym i psychicznym. Odzyskiwanie odbywa się pod nadzorem terapeuty spa, który tworzy indywidualny program dla każdego wczasowicza. Oprócz zabiegów wodnych w „Igor” możesz wypróbować różne rodzaje masażu: prosty relaksujący i terapeutyczny. W ciepłym sezonie wypróbuj procedurę utwardzania, aby wzmocnić swoją odporność. Igor ma specjalną kriosauna powietrzną o temperaturze minus 85 ° C. Chłodzi ciało przez kilka sekund, przygotowując je w ten sposób na trudne warunki pogodowe.

Odpoczywaj latem i zimą

Igora to nie tylko kompleks spa. To także świetne miejsce do jazdy na nartach i snowboardzie. Ośrodek ma jedne z najwyższych gór w regionie Leningradu. Tworzą one trasy o różnym stopniu trudności (10 stoków narciarskich, 2 do narciarstwa biegowego i 1 do rurki). Będzie interesujący zarówno dla początkujących, jak i jeźdźców. Zostaniesz odebrany specjalnym sprzętem bez żadnych problemów, dzięki czemu możesz tu przyjechać bez wielkich walizek z rzeczami i zabrać tylko to, co niezbędne. Kompleks ma cały pałac lodowy ze specjalnymi miejscami do jazdy figurowej na lodzie, hokeja i curlingu. Często znani sportowcy prowadzą tutaj kursy mistrzowskie.

W lecie Igor wciąż jest pełen życia. Kompleks staje się prawdziwym zbawieniem od miejskiego zgiełku i kurzu. W kurorcie znajduje się las sosnowy, w którym można położyć się na leżakach, popływać w pobliskim jeziorze lub po prostu pospacerować. Ale leżenie w słońcu przez cały dzień raczej nie odniesie sukcesu. W cieplejszych miesiącach działa tu wiele miejsc do siatkówki plażowej, minigolfa, piłki nożnej i badmintona. Możesz popływać katamaranem, łodzią, łowić ryby na jeziorze lub spróbować swoich sił w parku rozrywki pod nadzorem instruktora.

Czy już wybrałeś, gdzie pojedziesz w jeden z letnich weekendów?