Top 7 najbardziej niedocenianych i niedrogich krajów dla ciekawych turystów

Bośnia i Hercegowina

Jeśli marzysz nie tylko o podziwianiu licznych zabytków architektury, skosztowaniu lokalnych przysmaków, ale także o podziwianiu malowniczych widoków, przeznaczając na to przynajmniej swój budżet, powinieneś odwiedzić ten mały kraj w południowo-wschodniej Europie, w którym mieszka około 4 milionów ludzi . Być może rozpocznij swoją podróż z Mostarem - wyjątkowym miastem położonym na południu Bośni i Hercegowiny, w którym cudownie współistnieją dwie kultury - europejska i azjatycka.

Serbia

Ten kraj będzie mógł zaimponować Ci również swoją historią, tradycjami i pięknem przyrody. Na przykład miłośnicy piękna powinni zdecydowanie zajrzeć do Belgradu, gdzie jest wiele atrakcji, muzeów, starożytnych klasztorów, restauracji na każdy gust i każdą kieszeń. Dla miłośników nietrywialnych tras bardziej odpowiednia jest wycieczka do górskiej Serbii do małej wioski Mokra Gora, gdzie niedaleko stacji kolejki wąskotorowej łączącej Belgrad i Sarajewo słynny serbski reżyser Emir Kusturica zbudował wioskę Mechavnik, w której można dowiedzieć się więcej o kulturze bałkańskiej i samych filmach Kusturitsy.

Słowacja

Ci, którzy wybierają wakacje bez kłopotów, jedności z naturą i spokojnych spacerów, mogą wybrać się na Słowację. To w tym kraju położonym w Europie Środkowej, w Karpatach Zachodnich znajdziesz ogrody botaniczne, parki narodowe i jaskinie górskie, oryginalną kuchnię, a także brak tłumu irytujących turystów. Dlatego możesz bezpiecznie odkrywać wszystkie zabytki dla swojej przyjemności.

Albania

Ten kraj, do niedawna uważany za jeden z najbardziej zamkniętych w Europie, jest idealny dla miłośników łagodnego klimatu i wakacji na plaży. Pomimo faktu, że w tej ukrytej perle Morza Śródziemnego, gdzie jest około 300 słonecznych dni w roku, turystyka nie jest bardzo rozwinięta, każdy podróżnik znajdzie coś dla siebie. Malownicze plaże Adriatyku, przytulna i niezapomniana stolica Tirany, bogata przyroda i atrakcje kulturalne, obfita kuchnia i niskie ceny sprawią, że będziesz tu wracać wielokrotnie.

Łotwa

Luksusowe pałace, kurorty nadmorskie, parki narodowe i przytulne średniowieczne uliczki nie pozostawiają obojętnym nawet najbardziej wymagającym turystom. Ten jeden z małych krajów bałtyckich, położony w północno-wschodniej Europie, szczyci się Jurmala - kurortem, który słusznie uważany jest za perłę Łotwy. A jeśli szukasz „eleganckich” wakacji w połączeniu z umiarkowaną „wycieczką” i oryginalną lokalną kuchnią, zdecydowanie powinieneś odwiedzić kraj ukochany przez wielu od czasów radzieckich.

Luksemburg

Panie, które chcą poczuć się jak księżniczka i znaleźć się w prawdziwej bajce, zalecamy udanie się do tego małego kraju, na terytorium którego dostępnych jest około 100 zamków do zwiedzania. Ponadto możesz połączyć przyjemne z pożytecznym, a po zapoznaniu się z głównymi atrakcjami umów się na dzień wellness. Aby to zrobić, musisz zaplanować postój na trasie w słynnym mieście Mondorf-les-Bains, które słynie z cudownych zabiegów termalnych.

Liechtenstein

Te 160 kilometrów kwadratowych absolutnego szczęścia przypadnie do gustu tym, którzy szukają nie tylko aktywnego wypoczynku, ale także spokoju i jedności z naturą. Księstwo w Europie Środkowej, które jest jednym z najmniejszych krajów na świecie, z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom narciarstwa (jest tu całe muzeum poświęcone narciarstwu), a także tym, którzy nie wyobrażają sobie swojej podróży bez zwiedzania średniowiecznych zamków. Tutaj znajdziesz dwie imponujące opcje - Vaduz i Gutenberg.