Godna reakcja za granicą: 8 wyjątkowych miejsc w Rosji, które warto odwiedzić

Lena Pillars, Jakucja

Jeśli chcesz zobaczyć krajobrazy godne kasowych filmów z Hollywood, udaj się prosto na Syberię. Nie, nie do ciężkiej pracy, ale aby osobiście podziwiać Filary Leny - skały wapienne o wysokości 200–300 metrów, ciągnące się wzdłuż rzeki Leny przez prawie 70 km. Nawiasem mówiąc, wiek tej „ściany”, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, wynosi około 540–560 milionów lat. Cóż, aby w pełni doświadczyć znaczenia i wielkości chwili, uzbrój się w szkło powiększające (i cierpliwość), aby znaleźć tam prawdziwy, starożytny obraz jaskiniowy, przedstawiający obrazy zwierząt, ludzi, mistyczne symbole i tajemnicze znaki malowane bezpośrednio na skałach czerwoną i żółtą farbą .

Swallow's Nest, Crimea

Z pewnością prawie każdy z was przynajmniej raz odpoczywał na Krymie (nawet jeśli nie w ostatnich latach, to prawdopodobnie odwiedziliście to kultowe miejsce z rodzicami w dzieciństwie). I na pewno widziałeś niezwykły pałac Swallow's Nest, dumnie górujący nad Morzem Czarnym. Nawiasem mówiąc, pierwszy budynek na 40-metrowej skale pojawił się pod koniec XIX wieku i służył jako letnia rezydencja emerytowanego generała, który swoją „letnią rezydencję” z miłością nazwał „Zamkiem Miłości”. Ponadto budynek zmienił właścicieli i wygląd, aw 1911 r. Kupił go baron Steingel, który postanowił zbudować zamek w stylu gotyckim. Był więc 12-metrowy „domek dla ptaków”, który następnie przetrwał wiele innych remontów i gospodarzy. Kiedyś budynek zdążył pojawić się na obrazach „Dziesięciu małych Indian”, „Myo, Myo”, „Podróż pan Blots”, w „Niebieskim ptaszku”, w którym zagrali Elizabeth Taylor i Jane Fonda, w „The First Blow” z Jackie Chanem i itd., a dziś odbywają się tutaj wydarzenia kulturalne.

Charsky Sands, terytorium trans-Bajkał

Podróżni, którzy marzą o pustyniach, wydmach i wydmach, powinni przyjrzeć się bliżej Charsky Sands na północy terytorium Trans-Bajkał. „Piaskownica”, której długość sięga około 10 km, a szerokość 5, jest otoczona górami grzbietu Kodarskiego, gdzie czapy śnieżne są widoczne nawet w lecie, może się poszczycić stepowymi karawanami wielbłądów, a nie mniej wspaniałymi reniferami. Jeśli już zdecydowałeś, że się tam wybierasz, nie zapomnij zarejestrować się w departamencie Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych w obwodzie kalarskim, aby móc łatwo podróżować po tym terytorium jako turysta.

Jezioro Koyashskoe, Półwysep Kerczski

Dziewczyny marzące o „różowych jednorożcach” i innych atrybutach bajkowego świata z pewnością docenią oryginalne jezioro Koyashsky. Jest to jezioro o powierzchni około 5 metrów kwadratowych. km, a głębokość 1 m. znajduje się na Krymie na terenie rezerwatu narodowego Opuk i wpływa nie tylko na nietypowy kolor wody. Jakiś czas temu w tym miejscu znajdował się wulkan błotny, a następnie wydobywano sól, więc „chlapanie” w takiej wodzie może zastąpić zabiegi kosmetyczne. Nawiasem mówiąc, dla tych, którzy szukają specjalnej lokalizacji do sesji zdjęciowych, zalecamy zajrzenie tutaj późnym latem - wczesną jesienią, kiedy część wody zacznie wyparowywać w jeziorze, odsłaniając malownicze słone „góry lodowe”.

Cape Stolbchaty, Sachalin

Żebrowane ściany wznoszące się z wody na odległość 40-50 metrów z odległości przypominają oryginalny i majestatyczny organ, u podnóża którego zapadnięte części skał są „rozproszone” malowniczo rozproszone. To cud natury - Przylądek Stolbchaty - można znaleźć na wyspie Kunashir, na południu Wysp Kurylskich, więc jeśli nagle szukasz czegoś wyjątkowego, idź prosto tam. Pamiętaj tylko, że w tych miejscach często spotykają niedźwiedzie, więc staraj się nie robić takiej przygody sam.

Kronotsky Hill, Kamchatka

Wulkan, osiągający wysokość 3528 metrów, znajduje się na Kamczatce, w jednym z najstarszych rezerwatów w kraju, gdzie znajdują się jeziora termalne, wodospady, Dolina Gejzerów, a nawet około 20 wzgórz „młodszych braci”, w tym 8 aktywnych. Wzgórze Kronotsky jest oczywiście mniej popularne od słynnego japońskiego wulkanu, ale może też zaimponować nawet najbardziej wybiórczym podróżnikom. Na przykład, w przeciwieństwie do Fujiyamy, która nie wylewała lawy przez około 300 lat, nasz „rodak” był dość aktywny i tak „szalejący”, że eksperci są w stanie naprawić w nim trwałe procesy geologiczne i sejsmologiczne.

Elton Lake, Volgograd Region

Jeśli jeszcze nie wiesz, że w regionie Wołgogradu istnieje „replikowana” atrakcja o powierzchni nieco ponad 150 metrów kwadratowych. km, to czas naprawić tę lukę. Jezioro to, gdzie w czasach Iwana Groźnego aktywnie wydobywano sól, a obecnie jest wykorzystywane jako kurort balneoterapii, jest uważane za największe słone bagno w Europie i jedno z najbardziej zmineralizowanych na świecie. Dlatego jeśli chcesz nie tylko poprawić swoje zdrowie, ale także zaimponować wszystkim oryginalnymi selfie, na pewno polubisz Eltona. Tuż przed szukaniem biletu na następny lot określ sposób uzyskania przepustki w służbie granicznej Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, w administracji granicznej regionu Wołgograd lub w samej wiosce Elton. Ta procedura jest konieczna, ponieważ okolice jeziora znajdują się w strefie przygranicznej (granica Rosji z Kazachstanem), dlatego lepiej poznać wszystkie szczegóły z góry.

Cape Tarkhankut, Krym

Jeśli marzyłeś o ślubie, jak w filmie, lub po prostu chciałeś poczuć się bohaterem ekscytującego filmu, udaj się na zachód od półwyspu krymskiego, gdzie znajdziesz jedno z najbardziej romantycznych miejsc w naszym kraju. „Wytrzymałe” skaliste brzegi, tajemnicze groty, Bowl of Love, który testuje uczucia kochanków pod kątem siły, 50 odcieni niebieskiego i wciąż tyle samo zieleni - czy nie sceneria dla ekscytującego obrazu? Nawiasem mówiąc, to tutaj kiedyś zastrzelili Człowieka płazów, Piratów XX wieku, Ludzi i delfiny, Aquanauts i wiele innych arcydzieł filmowych.