Jak zaoszczędzić na podróży: 10 naprawdę przydatnych hacków ratunkowych

Im wcześniej tym lepiej

Aby opłacalnie kupić bilety lotnicze (a nawet całe trasy), zacznij z wyprzedzeniem monitorować oferty specjalne i promocje firmy. Podróżni z doświadczeniem twierdzą, że wcześniejsza rezerwacja pomaga zaoszczędzić nawet do 40%. Ponadto w tym przypadku istnieje możliwość zdobycia naprawdę czegoś wartościowego, a nie zbierania resztek na zasadzie „weź to, co dają”.

Wyszukiwanie bagażu, poza sezonem i zakwaterowanie

Eksperci przypominają, że w tych samych poza sezonem ceny w hotelach, na przykład, są znacznie niższe niż podczas napływu turystów. Dlatego możesz odgadnąć daty, aby nie przepłacać jeszcze raz za numer. Alternatywnie możesz zobaczyć hostele i pensjonaty, zwłaszcza, że ​​w tej samej Europie istnieją całkiem godne opcje. Jeśli chodzi o bagaż, lepiej zabrać ze sobą minimum uniwersalnych rzeczy, które z pewnością będziesz używać w pociągu. Akrobacje - podróżuj z plecakiem, nie przepłacaj za przewagę i nie marnuj czasu na lotniskach, czekając na dostarczenie walizki do miejsca odbioru bagażu.

Transfer na lotnisko

Przed każdą podróżą zdecyduj o transferze z lotniska. Zdarza się, że można całkiem wygodnie dojechać metrem lub szybkim pociągiem, wydając na to minimum pieniędzy, niż przepłacać za taksówkę i spędzić pół dnia w korku. Jeśli zdecydujesz się na samochód, zarezerwuj samochód przez brokera - zawsze jest to tańsze niż rezerwowanie bezpośrednio przez agentów. W niektórych krajach na przykład taniej jest zabierać samochód z lokalnych biur lokalnych, podczas gdy w innych uważa się, że warto targować się, aby znacznie obniżyć cenę.

Ubezpieczenie podróżne

Bez względu na to, jak niekonsekwentnie może to zabrzmieć, jednak ci, którzy podróżują często zalecają, aby nie oszczędzać na tym produkcie i zawsze ubezpieczają się w podróży. W końcu, jeśli napotkasz jakieś kłopoty w innym kraju, ryzykujesz, że przekażesz dużo więcej pieniędzy niż na początku. W zależności od kierunku wybierz zakres ubezpieczenia, który w przypadku nieprzewidzianych okoliczności z pewnością zrekompensuje leczenie.

Oszczędność na transporcie

Zastanów się nad swoją trasą i wybierz mieszkanie, które znajduje się w pobliżu głównych atrakcji lub w tej części miasta, w której spędzisz więcej czasu. Daj pierwszeństwo tym opcjom, z których możesz łatwo dojść pieszo do głównych miejsc, które chcesz odwiedzić. W ten sposób możesz zmniejszyć pozycję wydatków i wydać te środki na coś bardziej znaczącego. Na przykład w Azji doświadczeni podróżnicy powinni zarezerwować hotel z wyprzedzeniem na dwa do trzech dni i znaleźć na miejscu tanią, ale nie mniej przyzwoitą opcję, która często nie jest nawet objęta światowym systemem rezerwacji. Spróbuj także zminimalizować korzystanie z taksówek, a nawet obejść się bez nich.

Przewodniki i wycieczki

Po pierwsze, nie zapominaj, że w wielu europejskich muzeach są dni bezpłatnych wizyt, więc z wyprzedzeniem przejdź do interesującej Cię instytucji i zapoznaj się z programem. Ponadto w dużych miastach europejskich codziennie odbywają się bezpłatne wycieczki z przewodnikiem oraz bezpłatne piesze wycieczki, które rozpoczynają się o określonej godzinie i zaczynają od tego samego miejsca. Pomimo tego, że są one bezpłatne, zwyczajowo zostawia się małą wskazówkę dla przewodnika jako podziękowanie. Możesz także zaoszczędzić na przewodniku, jeśli korzystasz z przewodników audio i aplikacji przewodnika, z których wiele jest bezpłatnych.

Samochody i parking

Jeśli nadal decydujesz się na podróż samochodem, możesz skorzystać ze specjalnych usług, aby znaleźć towarzyszy podróży, co pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze na podróżach na duże i krótkie odległości. Nie zapominaj również, że w tej samej Europie parking jest prawie zawsze płatny, ale możesz zostawić samochód za darmo w pobliżu jednego z wielu supermarketów. Jeśli podróżujesz samochodem w ciepłym sezonie, możesz zmniejszyć wydatki na kemping.

Jedzenie i pamiątki

Jeśli chcesz zapoznać się z tradycyjną kuchnią, nie musisz wybierać lokalizacji turystycznych ani szukać restauracji wyróżnionych gwiazdką Michelin. Możesz skorzystać ze specjalnych usług, w których lokalni mieszkańcy oferują karmienie lokalnych przysmaków po bardzo rozsądnych kosztach. Jeśli chodzi o pamiątki, nie należy zapominać, że na lotnisku lub w reklamowanych sklepach będą one kosztować znacznie więcej niż w zwykłych sklepach z dala od szlaków turystycznych. Przed dokonaniem dużego zakupu zawsze pytaj o możliwość zwrotu podatku w tym kraju. I przyjdź na lotnisko trochę wcześniej, aby mieć czas na zorganizowanie bezcłowego.

Oszczędzanie w roamingu

Wielu podróżnych twierdzi, że zaczynają odpisywać pieniądze za granicą, nawet gdy nie są online. A wszystko dlatego, że na przykład smartfon zaczął automatycznie pobierać aktualizacje i tak dalej. Aby uchronić się przed takimi działaniami, możesz wyłączyć możliwość roamingu połączenia internetowego operatora i korzystać z bezpłatnego Wi-Fi na miejscu, który jest dostępny prawie wszędzie, nawet w parkach i na plażach. Ponadto w przypadku połączeń lokalnych lub wysyłania wiadomości SMS połącz się z lokalnym operatorem (na przykład kup lokalną kartę SIM).

Wymiana walut

Jeśli podróżujesz do Europy lub USA, warto wcześniej zmienić euro lub dolary. Ale jeśli podróżujesz do Azji, zabranie ze sobą waluty nie ma sensu. W Argentynie, Wenezueli, Uzbekistanie i wielu innych krajach istnieje tak zwany „czarny kurs”, który umożliwia wymianę pieniędzy z większym zyskiem. Ponadto warto pamiętać, że o wiele bardziej opłaca się płacić gotówką niż kartą.