6 najlepszych miejsc, w których można uciec od zgiełku

Panama

Jeśli chcesz zgubić się w ustronnych miejscach i na chwilę zapomnieć o korzyściach płynących z cywilizacji, udaj się na Wyspy Perłowe. 30 kilometrów na zachód od stałego lądu Panamy znajduje się piękny archipelag na Oceanie Spokojnym, gdzie kiedyś wydobywano ogromną ilość pereł, a wcześniej potężni piraci ukrywali się przed gniewem władz. Teraz miejsce to wybierają nie tylko lokalni mieszkańcy, ale także ci nieliczni turyści ceniący jedność z naturą i spokojne, spokojne życie. Nawiasem mówiąc, właśnie tutaj nakręcono trzy sezony serii Lost, więc fani projektu będą mieli okazję zobaczyć (i poczuć) te imponujące miejsca, w których ludzie, którzy mieli wypadek samochodowy, musieli przeżyć.

Maroko

Jeśli czujesz się jak surfer w swojej duszy i nie możesz żyć bez szumu fal i fal, które przecinają wybrzeże, to na pewno polubisz wioskę Aurir, położoną nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego. To tutaj, w otoczeniu plantacji bananów, możesz uporządkować swoje ciało i umysł: oswoić falę, nauczyć się różnych asan, znaleźć harmonię i spokój. Ponadto możesz zapoznać się z lokalnymi tradycjami i zainspirować się życiem bajecznego i tętniącego życiem Wschodu ze wspaniałymi kwitnącymi ogrodami i czarującymi aromatami.

Indie

Wydaje się, że nie ma już takiej osoby, która nie usłyszałaby o cudownej atmosferze Goa. Doświadczeni podróżnicy potwierdzają, że jest to dokładnie miejsce, w którym można nauczyć się pełnego „Zen” i znaleźć swój sens w życiu. To właśnie w Indiach pojawiła się praktyka jogi, a co za tym idzie setki odosobnień jogi, które uważają, że ponowne połączenie z naturą pomaga nawiązać harmonijne relacje ze światem i skoncentrować się na równowadze emocjonalnej. Wielu po przyjeździe tam raz wraca raz po raz lub przenosi się tam na stałe.

Dania

Osobom, które chcą znaleźć prawdziwy raj dziewiczej przyrody, zaleca się udanie się na Bornholm - malowniczą wyspę w Danii, położoną niedaleko Kopenhagi. Morze Bałtyckie z białymi piaszczystymi plażami, stromymi klifami i spokojnymi lasami liściastymi nie pozostawi obojętnego żadnego romansu. To tutaj możesz poświęcić czas sobie i swoim pragnieniom, zapominając o wszystkich problemach i nieprzyjemnych osobowościach.

Republika Czeska

Ci, którzy po raz pierwszy przybywają do Czeskiego Krumlowa - miasta w czeskiej prowincji Czech - z zaskoczeniem zauważają, że to właśnie w tej wiosce, przypominającej duży średniowieczny zamek, czas się kończy i masz wrażenie, że jesteś w bajce. Rzeczywiście, trzeba tylko zamknąć oczy, ponieważ obraz jest natychmiast narysowany, gdy rycerze poruszali się po brukowanych ulicach miasta, a kobiety rzucały delikatne kwiaty z balkonów, przyjmując uprzejmie odważnych dżentelmenów. Regularnie odbywają się tutaj targi w stylu renesansowym, a także niezrównany Festiwal Róż. Dla miłośników raftingu jest też idealna platforma - Wełtawa.

Włochy

Ci, którzy wierzą, że w tym słonecznym kraju można się dobrze bawić i smakować tradycyjne potrawy, nie widzieli innej części Włoch, w której można odpocząć i zapomnieć o zgiełku. Każdy, kto chce pozbyć się stresu, powinien udać się nad jezioro Orta, które oferuje wspaniałe widoki na podnóża Alp i wioskę Quarna Sopra, której populacja wynosi około 300 osób. To w tym górzystym miejscu możesz „zrestartować się”, ćwiczyć jogę, zacząć malować obraz lub książkę - wszystko to sprawi, że będziesz naprawdę szczęśliwy. Niesamowita włoska kuchnia i życzliwość mieszkańców sprawią, że będziesz pamiętać, że znajdujesz się w jednym z najradośniejszych krajów na świecie, gdzie każdy może znaleźć rozrywkę dla siebie.