Top 7 najpiękniejszych plaż na świecie, którym nie przeszkadza spędzanie czasu i pieniędzy

Porcos Beach, Brazylia

Ta oryginalna plaża znajduje się na małej wyspie Fernando de Noronha w Brazylii i słusznie można ją uznać za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Biały piasek, zielona roślinność i brak tłumów irytujących turystów pozwala w pełni cieszyć się wakacjami i wyobrażać sobie, że jesteś w bajce. Sama wyspa, a raczej archipelag brazylijskich wysp na Oceanie Atlantyckim, jest obmywany przez czyste wody o turkusowym kolorze, a ze względu na bliskość równika, osiedliła się tu dość wygodna pogoda i lato panuje przez cały rok. Oddalenie od kontynentu stwarza wrażenie „zagubionego świata” i pozwala w pełni doświadczyć jedności z naturą.

Grace Beach, Bahamy

Zatoka znajduje się na Providenciales - wyspie archipelagu Turków i Caicos, części stanu o tej samej nazwie co część brytyjskich terytoriów zamorskich. Ze względu na koralowe pochodzenie tej wyspy, najczystszy biały piasek, miękkie białe wapienie i niewielkie ilości opadów, niesamowite turkusowe i lazurowo niebieskie odcienie oceanu wydają się jeszcze bardziej spektakularne. Turyści, którzy tam odwiedzili, przyznają, że spektakl jest naprawdę fascynujący, a samo miejsce pomaga zapomnieć o problemach i trudach i po raz kolejny upewnić się, że życie jest naprawdę piękne.

Plaża Flamenco, Puerto Rico

Jest to jedna z najpiękniejszych plaż w Puerto Rico, położona na małej tropikalnej wyspie Culebra. To malownicze miejsce, składające się z pasa czystego piasku koralowego, otoczone zielonymi wzgórzami, jest chronione przez Departament Zasobów Naturalnych i Środowiskowych, podobnie jak rezerwat dzikiej przyrody. Nawiasem mówiąc, woda tutaj ma co najmniej cztery różne odcienie, a blisko, o ile oko może to zobaczyć, nie obserwuje żadnych obiektów (hoteli lub innych budowli), co pozwala w pełni cieszyć się samotnością i spokojem lub medytacją i kreatywnością.

Rabbit Beach, Włochy

Plaża, która ma bardzo oryginalną nazwę, znajduje się na wyspie Lampedusa, 205 km od Sycylii. Jedna wersja pochodzenia tej nazwy mówi, że dawno temu żyła duża kolonia królików, która stawała się cieńsza, gdy terytorium zanurzono w wodzie. Podróżujący, którzy regularnie tu przyjeżdżają, zapewniają, że można tu nie tylko w pełni doświadczyć różnorodności śródziemnomorskich piękności, ale także podziwiać rzadkie żółwie morskie, które są tu licznie, szczególnie w okresie lęgowym.

Whitehaven Beach, Australia

Ta plaża, położona na wyspie Whitsunday u wschodniego wybrzeża Australii, ma 7 kilometrów niesamowitego piękna, harmonijnej kombinacji piasku składającego się z krzemionki, która zapewnia jej wyjątkowy jasny odcień, czystą lazurową wodę i nierealny kolor nieba. Uważa się, że ta plaża przekroczyła popularność i piękno nawet na Malediwach, które od wielu lat zajmują czołowe miejsce w rankingu „najbardziej-najbardziej”. Nawiasem mówiąc, w północnej części plaży znajduje się malownicza Zatoka Hill Inlet, gdzie, jeśli masz szczęście, zobacz, jak fale mieszają się z piaskiem podczas przypływu, tworząc prawie kosmiczne biało-niebieskie wzory.

Plaża Cala Turquette, Hiszpania

Ta plaża, położona na Menorce, małej, łagodnie opadającej wyspie, która różni się od innych wysp Balearów, jest ulubionym miejscem żeglarzy. Ze względu na to, że to miejsce jest dobrze podmuchane przez wiatry morskie, miłośnicy plaży mają tutaj dwie różne opcje relaksu: północne plaże wyspy mogą zaoferować świeżość i chłód, a południowe plaże spotkają się w zacisznych słonecznych zatokach. Głównymi zaletami plaży Cala Turketa są ochrona przed wiatrem, czysty biały piasek i czysta błękitna woda. Ale będziesz musiał sam zadbać o napoje i przekąskę - w pobliżu tego niebiańskiego miejsca znajdziesz nie tylko restaurację lub kawiarnię, ale nawet mały sklep z artykułami spożywczymi.

Plaże na wyspie Isla Mujeres, Meksyk

Wyspa Isla Mujeres („Wyspa Kobiet”), położona na Morzu Karaibskim, 13 kilometrów na północny wschód od Cancun, jest idealnym miejscem dla miłośników spokojnego odpoczynku. Jeśli chodzi o jednoznaczną nazwę wyspy, istnieje kilka powodów jej pojawienia się. Według jednego z nich, w oczach konkwistadorów, którzy tu kiedyś pływali, pojawiły się piękne posągi kobiet pozostawione kiedyś przez Majów. Dlatego nie nabrali mądrego imienia i zostawili pierwszą rzecz, jaka przyszła mi do głowy. Ale inna wersja jest bardziej romantyczna - piraci, którzy planowali zorganizować kolejny chaos na kontynencie, najpierw ukryli ukochaną na tej wyspie, aby w ten sposób ich chronić. Mieszkańcy wyspy, która liczy około 13 tysięcy osób, zajmują się rybołówstwem, a ich własny przykład pokazuje, jak można cieszyć się na co dzień. Plaża na wyspie charakteryzuje się drobnym piaskiem, krystalicznie czystą wodą i malowniczymi widokami. Czego potrzebujesz, aby zrestartować komputer i poszukać sensu życia.