Gdzie iść na Nowy Rok

Sylwester i weekend po nim są doskonałą okazją do zmiany atmosfery. Możesz wyjść z zimy na lato, odwiedzić bajkę, zanurzyć się w magicznej atmosferze miast starej Europy lub wybrać się na ekstremalne wakacje w ośrodkach narciarskich.

Dzisiaj oferuje kilka pomysłów na wakacje noworoczne i pokazuje, gdzie można połączyć spotkanie w 2014 r. Z ekscytującymi i niezapomnianymi przygodami.

Nowy Rok w ciepłych krajach

Jeśli jesteś zmęczony ponurą rosyjską zimą i chcesz słońca, ciepła i morza, udaj się do miejsca, w którym wszystko to jest obfite. Możesz dołączyć do gotowych programów oferowanych przez biura podróży lub zamówić coś osobistego. Przyjaźni tubylcy i specjalny lokalny smak sprawią, że Twoje wakacje będą niezapomniane.

Dobrze jest tu przyjechać z dziećmi - jest wiele kolorowych procesji noworocznych, w których biorą udział różne bajkowe i legendarne postacie. Ponadto, jeśli lubisz nurkować, możesz świętować Nowy Rok, zanurzając się w dno Zatoki Tajlandzkiej (wschodnie prowincje Tajlandii, Pattaya) lub Morza Andamańskiego (południowe prowincje Tajlandii, Phuket, Samui).

Jeśli jesteś fanem Formuły 1, udaj się do centralnego emiratu - w Abu Zabi znajduje się unikalne muzeum „stabilnego” Ferrari. Możesz w nim prowadzić samochód (są nawet samochody dla dzieci), spróbować siebie jako „pit-stopper” i robić zdjęcia w luksusowych samochodach. Jest w Abu Zabi i parku wodnym, a także elegancki park rozrywki z oszałamiającymi przejażdżkami.

Sylwester można spędzić albo w hotelu, w którym oferują bogaty program wakacyjny dla turystów i organizują loterie, albo w jednym z wielu klubów nocnych, których właściciele co roku wymyślają coś wyjątkowego, aby przyciągnąć turystów.

Warto wybrać się do Dubaju, jeśli chcesz połączyć upał i śnieg - jest też ogromny kryty ośrodek narciarski.

Ograniczenia w ZEA: nie możesz pić alkoholu na ulicach i wyglądać na bardzo pijanego, alkohol jest dozwolony wyłącznie na terenie hoteli i klubów. Ponadto odzież powinna być zamknięta, szczególnie dla kobiet.

Pływanie na Karaibach i oceanie to nie jedyna atrakcja na Dominikanie. Możesz dołączyć do świątecznych procesji noworocznych lub tancerzy bezowych, a także obserwować humbaki - w styczniu płyną bardzo blisko. Nawiasem mówiąc, Sylwester można świętować tutaj na plaży (przy zastawionym stole z homarami i szampanem) lub udać się do miejsca, w którym liczne fajerwerki pokazują niebo.

Tutaj będziesz świętować Nowy Rok w prawdziwej bajce i prawdziwym Świętego Mikołaja! Wizyta w dziedzictwie wszechrosyjskiego Świętego Mikołaja, osobiste spotkanie z nim, jazda na nartach z gór, wycieczki historyczne, kupowanie pamiątek tematycznych - wszystko to będzie świetnym początkiem nowego roku. Dla dorosłych oferowana jest degustacja produktów lokalnej destylarni.

Każdego roku w Disneyland Paris organizowane są tygodnie Nowego Roku i Świąt Bożego Narodzenia, podczas których zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą rozrywkę dla siebie. Dzieci czekają na spotkanie ze Świętym Mikołajem, różne atrakcje, wspaniałe występy i procesje bohaterów swoich ulubionych kreskówek. Starsi z przyjemnością powrócą do dzieciństwa, ekstremalnych atrakcji i różnorodnych pokazów z niesamowitymi efektami specjalnymi. W pobliżu parku znajduje się kilka hoteli tematycznych.

Ograniczenia: do Disneylandu nie można wnosić napojów alkoholowych - wszyscy są kontrolowani przy wejściu.

Jeśli zastanawiasz się nad wyjazdem do Disneylandu w Paryżu, zobacz, jak piękne były fajerwerki w tym roku:

Europejski Nowy Rok i katolickie Boże Narodzenie

Najlepiej udać się do Europy nie tylko przed Nowym Rokiem, ale aby uchwycić tydzień przed katolickimi świętami Bożego Narodzenia. W wielu krajach odbywają się jarmarki bożonarodzeniowe, które same w sobie są godne odwiedzenia - wszystko jest bardzo piękne, smaczne, świąteczne i magiczne.

Dzieci powinny przyjść na praski bazar - to dla nich wszystko odbywa się na podstawie słynnych bajek. Tak, a samo miasto w okresie noworocznym wygląda uroczo - małe domy zwieńczone wielokolorowymi dachami, gotyckie wieże katedr, jasne oświetlenie.

Nawiasem mówiąc, możesz dostać się na jarmark bożonarodzeniowy po 26 grudnia. Aby to zrobić, musisz jechać do Londynu. W tym mieście bazary zamykają się 6 stycznia, dzięki czemu możesz uczestniczyć w lokalnych uroczystościach i kupować różne pamiątki tematyczne, gadżety i ekskluzywne prezenty dla siebie i swoich bliskich.

Oprócz bazarów stare miasta Europy spotkają się z tradycyjnymi pieśniami, różnymi pokazami masowymi i kameralnymi, potrawami kuchni narodowej oraz okazją do prawdziwego relaksu dla ciała i duszy.

Ekstremalny Nowy Rok

Jeśli chcesz łaskotać nerwy, wybierz nie relaksujące, ale ekstremalne święto noworoczne - zdrowa dawka adrenaliny przywróci ci smak życia.

Jeśli jesteś fanem narciarstwa alpejskiego, w Nowy Rok znajdziesz niesamowite możliwości. Możesz udać się na rosyjskie stoki, obok których znajduje się przyzwoity hotel, lub do ośrodków narciarskich w Turcji i Bułgarii, skąd możesz wybrać się nad morze, jeśli chcesz. Czekają na Ciebie alpejskie stoki o dowolnej złożoności, w pobliżu których znajdują się eleganckie domki kempingowe i niedrogie hotele.

Większość podobnych wycieczek odbywa się w regionie Archangielska. Nawiasem mówiąc, możesz tam pojechać z dziećmi, które mają już 8 lat.

Jeśli skupisz się na tym, że nadchodzący 2014 r. Odbędzie się pod patronatem Konia, to w sylwestra i kolejne święta możesz udać się do podmiejskiego klubu jeździeckiego. Lub w domu wakacyjnym, na terytorium którego znajduje się prywatna stajnia.

Obecnie wiele podobnych klubów, baz i pensjonatów oferuje jazdę konną, kuligi po okolicy, wycieczki konne, rosyjskie gry ludowe na świeżym powietrzu, programy świąteczne i bankiety na świeżym powietrzu.

I nawet jeśli nie zamierzasz jeździć, samo komunikowanie się z wdzięcznymi i niesamowicie inteligentnymi zwierzętami da tobie i twoim dzieciom wiele pozytywnych emocji. Co najważniejsze, nie zapomnij zaopatrzyć się w gadżety, aby uspokoić gospodynię 2014 roku, traktując ją czymś smacznym.

Ceny wycieczek noworocznych

Oczywiście ci, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze, z wyprzedzeniem przygotowują się do wakacji noworocznych - wielu organizatorów wycieczek oferuje przyzwoitą zniżkę na bilety i podróże lotnicze, jeśli zarezerwujesz wszystko na 3-4 miesiące. Jednak w rzeczywistości nie zawsze można zaplanować podróż z wyprzedzeniem, często wszystko jest podejmowane w ostatniej chwili, więc musisz przepłacić. Ale w Nowy Rok chciwość nie jest akceptowana, więc jesteśmy gotowi na wiele.