Legendy i mity europejskich miast: Barcelona

Barcelona jest magnesem dla milionów turystów. Jest wiele powodów, by zakochać się w tym mieście; każdy znajdzie tutaj to, co jest blisko niego.

Stolica Katalonii słynie nie tylko z wakacji na plaży, barów, tapas i przekąsek Gaudi.

Są miejsca, które nie są zapisane w przewodnikach, miejsca, do których turyści rzadko wędrują, miejsca, które czynią Barcelonę wyjątkową, ukochaną.

Możesz zanurzyć się głęboko w dzielnicy gotyckiej i zgubić się w sieci wąskich uliczek, a następnie nagle wyjść do ogromnego zamku, starannie ukrytego przed wścibskimi oczami.

A w nocy, gdy światło księżyca oświetla średniowieczne mury, spotkaj ducha ...

Barcelona to miasto z fascynującą przeszłością, wciąż często o sobie przypomina, więc współczesne mity i przesądy mieszkańców miast są ściśle związane z historią Hiszpanii.

ponownie postanowił skompilować przewodnik oparty na legendach i opowiadaniach.

Past Market San Anthony

Duchy opery Liceo

W historii Hiszpanii jest wiele krwawych wydarzeń: wojny, zdrady, powstania, okrutne egzekucje, nie wspominając o zwykłych ludzkich tragediach. Większość utworów prowadzi nas do Liceo Opera House (Gran Teatre del Liceu).

Miejscowi twierdzą, że w budynku mieszkają duchy.

W średniowieczu w miejscu teatru znajdowała się sala tortur i od tego czasu miejsce to uznano za potępione. Tragiczna historia samego teatru dowodzi tego całkowicie.

Past Market San Anthony

Słynny targ San Antoni (Mercat de Sant Antoni) to miejsce, do którego zabobonni mieszkańcy Barcelony nigdy nie pójdą w nocy.

Cichy plac San Felip Neri

Ukryty w sieci wąskich uliczek, nie wskazanych w przewodnikach, spokojny plac San Felip Neri (Placa de Sant Felip Neri) jest ulubionym miejscem dla muzyków ulicznych, chociaż praktycznie nie ma na nim turystów.

Na placu znajduje się kościół San Felip Neri, którego cichy spokój jest dziś przerywany tylko przez dzieci, które kończą szkołę w szkole podstawowej. Ale przeszłość w tej katedrze jest złożona i kolorowa.

Plac, zbudowany na miejscu średniowiecznego cmentarza, był jednym z ulubionych miejsc Antonio Gaudiego i, zgodnie z lokalną legendą, wielki architekt kierował się do kościoła San Felip Neri, kiedy został potrącony przez tramwaj w 1928 roku.

Podczas wojny domowej na placu przeprowadzono masowe egzekucje, co bardzo wstrząsnęło katedrą.

Przez tragiczny zbieg okoliczności włoski bombardowanie w tym samym czasie spowodowało śmierć 200 osób na placu.

Wśród ofiar było wiele dzieci i uchodźców, co oczywiście pozostawiło kolejną bliznę na kościele.

Teraz plac San Felip Neri znów jest spokojny, ale dziury po kulach i melancholijny nastrój pozostały w tym miejscu na zawsze.

Niezwykłe muzeum

Wrzaski w Muzeum Zoologicznym

Jego strażnik powiedział, że nocą Muzeum Zoologiczne w Barcelonie (Museu de Zoologia) nie jest bardzo podobne do miejsca, które uwielbiają turyści.

Legenda z niedawnej przeszłości

A jednak nie wszystkie legendy o duchach Barcelony są zakorzenione w historii.

35-letni Argentyńczyk Esekiel Sarser, który mieszkał przez 8 lat w pobliżu plaży Barceloneta, powiedział, że pewnej nocy obudziła go jego dziewczyna. Wyszeptała do niego w panice: „Nie odwracaj się, nie patrz w ten sposób!”

Rano powiedziała, że ​​widziała ducha młodej kobiety stojącej w drzwiach pokoju! Sarser, sceptyk z natury, nie wierzył w tę historię, odrzucając fakt, że dziewczyna mogła mieć straszny sen.

Później usłyszeli podobne historie od sąsiadów, a po krótkim dochodzeniu zasugerowali, że ich gościem był duch młodej dziewczyny, która zginęła w pożarze na statku w porcie w Barcelonie w 2002 roku.

Duchy w hotelach

Muzeum ... karawan!

Jeśli masz już dość ścigania duchów, możesz zajrzeć do innego dziwnego miejsca w Barcelonie ... w Muzeum karawanu (Museu de Carrosses Funebres)!

Muzeum, schowane w podziemiach miejskiego domu pogrzebowego, to kolekcja samochodów i powozów, które w różnych momentach wysłano w ostatnią podróż. Muzeum Hearse w Barcelonie jest uważane za największe muzeum tego rodzaju.

W dużej, słabo oświetlonej piwnicy można zobaczyć zarówno duże wagony, jak i ogromne samochody różnych epok.

Wydaje się, że jesteś w innym świecie, w którym manekiny i postacie koni ciągną powozy, jakby się poruszały!

Nie warto iść szczególnie imponująco, ale miłośnicy ponurych egzotyków powinni polubić muzeum.

Uważaj na duchy w hotelach!

Dzielnica Gotycka, historyczna część Barcelony, zawiera wiele historii i legend, gwałtownych zgonów, a zatem duchów, które nie mogą opuścić swoich ukochanych lub znajomych miejsc.