Biały, półprzezroczysty i mały groszek - jakie rajstopy warto zwrócić uwagę na ten sezon

Ciało

Jeśli powstały rajstopy, ktoś tego potrzebuje. Nie ma znaczenia, co mówią o nich niektórzy fashioniści, ponieważ w końcu istnieje coś takiego jak dress code. Ponadto doświadczeni styliści opowiadają się za gamą kolorów. Jeśli więc zdecydujesz się ubrać w sukienkę w jasnym lub jasnym kolorze, rajstopy muszą być lekkie.

Powinieneś wybrać rajstopy, które najlepiej pasują do odcienia twojej skóry. W większości sklepów, a zwłaszcza w wyspecjalizowanych, można otworzyć opakowanie. Porównaj kolor produktu z nadgarstkiem, który najbardziej pasuje do odcienia skóry na nogach. Jeśli rajstopy są dla ciebie za żółte lub brązowe, zdecydowanie nie powinieneś ich brać. Zadbaj o znalezienie idealnego dopasowania i noś je w razie potrzeby.

Czarny: gęsty i półprzezroczysty

Mit, że ciasne czarne rajstopy można nosić ze wszystkim, nie jest prawdą. Ta opcja będzie odpowiednia, jeśli wybierzesz nie mniej gęste ubrania w nasyconych lub stonowanych odcieniach - powiedzmy dżinsy, skóra lub gruba dzianina. W zimnych porach roku ciemne rajstopy powyżej 70 den są naprawdę najczęściej uniwersalne. Jeśli jednak dostosujesz lekkie, latające tkaniny na zimę, gęste rajstopy z łatwością mogą zepsuć Twój wygląd. W takich przypadkach lepiej jest preferować półprzezroczyste rajstopy.

Czarne, przezroczyste rajstopy są dobre z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, mają efekt wyszczuplający; a po drugie, łączy się je z lekkimi i gęstymi teksturami. Półprzezroczyste rajstopy świetnie wyglądają w strojach wieczorowych. Często tę kombinację demonstruje na swoich pokazach marka Saint Laurent. Dlatego nie zaniedbuj ciepłej warstwy, chodząc na imprezy, koktajle lub prezentacje. Styliści zalecają wybór matowych czarnych rajstop o minimalnej zawartości masy perłowej.

W małym groszku

Co dziwne, czarne rajstopy w groszki są również dość uniwersalne. Nieco bardziej interesujący niż półprzezroczysty, ale mniej elegancki niż rajstopy z innymi nadrukami. Mały groszek dobrze komponuje się z jeansami, sukienkami z dzianiny, szyfonowymi teksturami i, co ważne, wizualnie nie zwiększa nogawki. Jeśli więc ten format jest odpowiedni w pracy, koniecznie eksperymentuj: rajstopy w kropki mogą stać się bardzo kobiecym, lekkim i zabawnym detalem w twoim codziennym wyglądzie.

Biali

Białe rajstopy to prawdziwy trend tego sezonu. Wcześniej kojarzyliśmy się ze szkołą, dziś zmienili brzmienie. Stało się tak głównie dzięki Karlowi Lagerfeldowi, dyrektorowi kreatywnemu Chanel: na pokazie Fashion House białe rajstopy stały się refrenem i były prezentowane w różnych kombinacjach.

W życiu codziennym takich rajstop nie należy nosić z czymś kontrastowym, na przykład z czarnymi butami: dzięki temu nie tylko zwiększysz szerokość nogawki (i białe rajstopy są niestety grzeszne), ale także ją skrócisz. Wybór jest bardziej neutralnym przejściem.

Jeśli nadal boisz się wyjechać na zajęcia szkolne, połącz białe rajstopy z czymś bardziej odważnym - powiedzmy, ze skórzaną spódnicą lub sukienką. Lub wybierz długość, która pokazuje tylko niewielką część rajstop, wtedy nacisk zostanie przesunięty na ubrania.

Kolor: grafitowy, mokka, bordowy

Gęste rajstopy o stonowanych kolorach są dziś aktualne i będą dobrze wyglądać dzięki tonom i fakturom odzieży zimowej - z wełną, bawełną i kaszmirem. Pamiętaj, że kolorowe rajstopy mają zdolność wizualnego powiększania nogi, a jeśli martwisz się tym, wybierz długość midi dla siebie.

Z nadrukiem

Pokazy jesienno-zimowe prezentowały nam wszelkiego rodzaju nadruki rajstop: był lampart - w autentycznej kolorystyce i kolorze oraz abstrakcyjnym rysunku i realizmie, pop-art i komórka ...

Należy tutaj rozumieć, że takie rajstopy nie są już tylko dodatkiem, który Cię rozgrzewa, ale niezależnym i dość jasnym elementem odzieży. Dlatego jeśli nie martwisz się częścią nóg, która będzie widoczna (nadruk nadal zwiększa szerokość) i nie jest skierowana przeciwko, należy wypróbować ten trend na sobie, wybierając, w przeciwieństwie do rajstop, najbardziej neutralną górę. I nie bój się eksperymentować - kiedy jeszcze nosić takie rajstopy, jeśli nie teraz?