Dlaczego nie mogę nikogo poznać?

Są takie szczęśliwe kobiety, dla których poznawanie nowych ludzi jest tak łatwe, jak oddychanie. Komunikacja z nimi odbywa się tak, jakby sama: gdziekolwiek się udają, natychmiast zdobywają grupę nowych znajomych.

Nigdy nie stoją na boku, wspierają ścianę i boleśnie żałują, że w ogóle przyszli. Nigdy nie rzucą karty zaproszenia, chyba że mają kogoś, z kim mogą pójść. Po pierwsze, zawsze jest ktoś, z kim, a po drugie, nawet jeśli sam, po pięciu minutach nie ma problemu.

Ale takich ludzi-magnesów nie zawsze można znaleźć. Niestety, rzadka dziewczyna może pochwalić się taką swobodą w komunikacji. Jeśli trudno ci poznać nowych ludzi, jeśli siłą odpowiesz na pytania nieznajomego rozmawiającego z tobą, wówczas nasze dochodzenie jest dla ciebie.

Dzisiaj dowiemy się, co staje się przeszkodą na drodze do nowych znajomych i jak przenieść ten kamień z ziemi.

Szukasz powodów!

Jeśli wskazówki nie działają

Dzisiaj mamy znacznie więcej okazji do zapoznania się z naszą bratnią duszą, niż na przykład nasi rodzice. Przede wszystkim oczywiście należy wspomnieć o Internecie - różnych witrynach randkowych, forach, czatach i sieciach społecznościowych. Wszystko to jest świetną okazją do rozpoczęcia komunikacji.

Ale jednocześnie pytanie, jak poznać interesującego człowieka, nadal nie traci na ostrości i trafności. Istnieje wiele książek i artykułów, które konsekwentnie opisują, jak spotkać potencjalnego partnera lub zaprzyjaźnić się.

Ale dlaczego, pomimo przestrzegania wszystkich zaleceń, komunikacja nie jest przyklejona, a dialog nie wykracza poza wymianę zwrotów dyżurnych? Dlaczego nie mogę nawiązać tego notorycznego kontaktu?

W rzeczywistości przyczyny mogą być bardzo różne. Często, analizując nasze zachowanie, przypisujemy sobie nieistniejące niedociągnięcia, nie chcąc korygować faktycznych błędów. Powiedzmy, że dziewczyna twierdzi, że nie może nikogo poznać, ponieważ zapobiega jej nadwaga lub zła skóra. Najprawdopodobniej przeszkadza jej nadmierna nieśmiałość, a może po prostu nieświadomie odpycha mężczyzn.

Powód nr 1. Wątpienie w siebie

Oczywiście jest to jeden z najbardziej oczywistych i najpopularniejszych powodów. Do pewnego stopnia ta niepewność wynika z błyszczących czasopism przedstawiających wizerunek idealnej kobiety, która po prostu nie może mieć cellulitu, zmarszczek ani złego nastroju.

Oczywiście wygląd jest ważny, ale aby zainteresować mężczyznę, absolutnie nie trzeba być idealnym. Oczywiście musisz dbać o siebie i utrzymywać formę, ale o wiele ważniejsze nie jest perfekcja cech lub fryzur, ale promienny wygląd, łatwość komunikacji, bezpośrednia postawa.

Mianowicie, te składniki są nieobecne, jeśli nie jesteś pewny siebie. Ta niepewność odczuwalna jest we wszystkim - w gestach, chodzie, spojrzeniu, intonacjach. Jeśli uważasz, że ludzie tego nie zauważają, to głęboko się mylisz.

Uwaga i jak! Według nich niepewność jest odczuwalna o milę, a najgorsze jest to, że taka dziewczyna buduje niemal nieprzeniknioną ścianę między sobą a światem. Nie można do niej „dotrzeć”: początkowo stawia się w takiej pozycji, jakby była niegodna rozmówcy, a pełny dialog nie działa.

Często zwątpienie w siebie prowadzi do tego, że człowiek zaczyna bardzo polegać na opiniach innych: aby czuć się pełnym, stale potrzebuje ich aprobaty. W takim przypadku komunikacja z nowymi ludźmi może stać się prawdziwym źródłem stresu, ponieważ obawa przed nieosiągnięciem aprobaty i odrzucenia jest bardzo duża.

Powód numer 2. Psychologiczne nieprzygotowanie na relacje

Jeśli długo i bezskutecznie próbujesz się z kimś spotkać, pomyśl o tym - czy naprawdę potrzebujesz teraz związku? Może szukasz pary tylko dlatego, że jest to zwyczajowe?

Nie, nie, nikt nie wzywa cię, abyś był sam i nie umawiał się z mężczyznami. Co więcej, nikt nie mówi, że ktoś jest lepszy niż przebywanie z ukochaną osobą. Ale ważne jest, aby zrozumieć swoje prawdziwe potrzeby i pragnienia. Staraj się być ze sobą szczery: może się okazać, że tak naprawdę nie jesteś gotów wpuścić mężczyznę do swojego życia.

Może w przeszłości miałeś negatywne doświadczenia w związku i podświadomie boisz się nowych kontaktów, boisz się, że możesz znów zostać zraniony? Może ci się wydawać, że już wybaczyłeś sprawcy, ale w głębi duszy nadal nie odpuściłeś problemu. Dlatego też, poznając nowych ludzi, zachowujesz dystans, pozostawiając relacje na poziomie powierzchownej znajomości.

Będziesz musiał poważnie popracować nad sobą, aby nauczyć się, jak ufać ludziom i zrozumieć, że nie wszystkie relacje muszą boleć.

Co mówią psychologowie?

Powód numer 3. Rola obcych

Każdy z nas ma pewne pojęcie, które kobiety lubią mężczyzn. Na przykład ktoś uważa, że ​​silniejszy seks uwielbia tylko sukę - niezależną i pewną siebie. Oczywiście, naprawdę kogoś przyciągają, ale jeśli nie masz w sobie tej suki i niezależności, nie ma sensu udawać, że jesteś tym, kim nie jesteś.

Powód numer 4. Obsesja na punkcie związku

Jednym z największych błędów, jakie możesz popełnić w kontaktach z płcią przeciwną, jest postrzeganie każdego mężczyzny jako potencjalnego męża.

Jest to zawsze odczuwalne, nawet jeśli w rozmowie nie wspominasz o słowach „małżeństwo”, „dzieci”, „życie rodzinne” itp. Rzeczywiście, mentalnie nadal „próbujesz” roli przyszłego męża dla mężczyzny, a celem znajomości było pierwotnie małżeństwo, a nie komunikacja z interesującą osobą.

Czy zauważyłeś, że im więcej wysiłków podejmujesz, aby nawiązać związek, tym gorzej się okazuje, a kiedy decydujesz się na odejście od sytuacji, wszystko samo zaczyna nabierać kształtu? Dlatego naucz się widzieć u mężczyzny, przede wszystkim osoby, interesującego rozmówcy, osoby, a dopiero potem - pana młodego. Krótko mówiąc, poprawne podejście brzmi: „Spróbujmy porozmawiać, a potem zobaczymy”.

Powód numer 5. Stereotypy

Uważa się, że inicjatorem komunikacji powinien być mężczyzna. Ale ludzie i sytuacje są różne. Kobieta może również zrobić pierwszy krok.

Na przykład na wystawie zupełnie naturalne będzie dzielenie się na głos wrażeniami z widzianego obrazu z osobą stojącą w pobliżu (bardzo przystojnym mężczyzną). Stworzysz okazję do komunikacji, a jego zadaniem jest prawidłowe reagowanie.

Większość mężczyzn obawia się odrzucenia, a niewielu z nich może się zbliżyć i poznać, jeśli dziewczyna nie wyjaśni, że jest gotowa się porozumieć. Dlatego neutralne pytanie lub prośba może im pomóc. Pamiętaj tylko, że człowiek jest w zasadzie łowcą, więc kolejne kroki - jak prośba o pozostawienie telefonu lub adresu e-mail - najlepiej pozostawić mu.

Najważniejsze jest inspiracja

W rzeczywistości umiejętność zapoznania się z mężczyznami (i ogółem ludźmi) to prawdziwa sztuka. I w każdej sztuce ważna jest ... inspiracja, a dotyczy to w pełni znajomych.

Komentarz psychologa

Elena Dainowicz-Azbarowa, praktykująca terapeutka gestalt:

„Z literatury wiemy, że 100 lat temu nieprzyzwoite było rozmawianie z nieznajomym, zwłaszcza z przedstawicielem płci przeciwnej. Etykieta musi być przedstawiona komuś przez osobę trzecią. Oczywiście nie uchroniło to ani przed niezręcznymi przerwami, ani nadmiernym podekscytowaniem, ale samo istnienie zasad służyło jako wsparcie w nowej sytuacji, gdy dystans między ludźmi jest zawężony - wciąż obcy, ale interesujący dla siebie.

Jak znaleźć wygodną i elegancką formę randkowania w nowoczesnym formacie, skoro instrukcja jest czasem ograniczona do przykładu Małego Szopa Pracza (nawiasem mówiąc, całkiem udany)? Jak okazywać zainteresowanie osobą, którą lubisz, aby odpowiedź lub jej brak cię nie skrzywdziły?

Obserwujemy rówieśników Małego Szopa Pracza - dzieci. Przygotowali tylko kilka sugestii: „Jak masz na imię?” I „Zagrajmy”. Mówiąc tymi dwoma wyrażeniami, nie mają one na celu „długoterminowej współpracy” - pasjonują się rzeczywistą sytuacją, kierują się ciekawością i potrzebą znalezienia towarzysza gry.

Właśnie tego brakuje dorosłym dla łatwego kontaktu. Jeśli traktujesz każdego znajomego jako potencjalny początek poważnego związku, wpadniesz w pułapkę ustalonych oczekiwań, a najprawdopodobniej podniecenie nie pozwoli ci swobodnie komunikować się z osobą.