Letni szyk: do pracy w szlafroku

Kiedy za trzydzieści lat za oknem słońce bezwstydnie świeci na wysokości najczystszego niebieskiego nieba, chcę czegoś świeżego, lekkiego i przestronnego. W tym w ubraniach ... radzi: poczucie świeżości i niewinności, których tak bardzo pragniemy w upalne południe, można podkreślić za pomocą jasnej białej lub pastelowej sukni z angielskim haftem lub delikatnej koronki.

Cały ten romans od dawna nazywany jest dość przyziemnym - lnianym stylem. Stał się podbojem wyzwolonej kobiety XX wieku wraz z minispódniczką i spodniami.

Do obfitości koronek, które, nawiasem mówiąc, zawsze były obecne w damskiej garderobie, dodano bardzo specyficzne sylwetki, które cytowały bieliznę - koszule, gorsety, gorsety i peniuary. To było wyzywające, seksowne i odważne.

Dziś tylko bardzo konserwatywni krytycy mogą uważać lniany styl za wyzwanie dla moralności społecznej. Od dawna wszedł do świata mody jako pełnoprawny uczestnik, a teraz ma nieco inny ładunek semantyczny - teraz jest po prostu piękny i uroczy.

Topy, sukienki, a nawet spodnie, cóż, bardzo przypominające witryny sklepowe z bielizną, można zobaczyć w kolekcjach Antonio Marras, BCBG Max Azria, Anna Molinari, Blugirl, Blumarine, Oscar de la Renta, Lanvin, Jean Paul Gaultier, Ferre, Gaetano Navarra, Valentino i wielu innych znanych projektantów. Wyróżnia je nie tylko użycie koronki i szczerość dekoltu, ale także prawie bezpośrednie cytowanie najbardziej znanych rzeczy z kategorii bielizny.

Najwyraźniej widać to w kolekcji Valentino. Sukienki koktajlowe tego projektanta wykonane są z najlepszego jedwabnego dżerseju z przezroczystymi koronkowymi wykończeniami i cienkimi ramiączkami - absolutnym analogiem uroczych kombinacji, które nosiły nasze matki, tylko bardziej wyrafinowane i delikatne.

Co więcej, tego lata w kolekcji Valentino sukienki kombinowane są prezentowane nie tylko w tradycyjnej białej wersji, ale także w innej kolorystyce - niebieskiej, żółtej, beżowej, kremowej. A koronkę zdobi również kolorowy haft.

Naprawdę wykwintne, ale szczerze mówiąc, musisz mieć trochę odwagi, aby czuć się swobodnie w takiej sukience.

Ale czy wszystkie powyższe oznaczają, że styl lniany zaproponowany tego lata jest tak wytrącony z codziennego życia, że ​​możemy go podziwiać tylko na pięknych zdjęciach? Wcale nie!

Jeśli odrzucimy skrajności (które, nawiasem mówiąc, mogą być również dla czyjegoś gustu i nastroju), wówczas obfitość białej koronki stworzy tak miłe uczucie świeżości w upalny dzień.

Wśród sukienek w stylu lnianym oferowanych tego lata są dość urocze, romantyczne i neutralne, na widok których stare kobiety biegnące obok nie będą się od ciebie odwracać. Mają wystarczająco szerokie ramiączka, niezbyt niski dekolt, a nawet rękawy z latarką. A szorty w stylu lnianym są całkowicie niewinne, jak sportowe spodnie dziecięce.

Nie pasują nawet do sylwetki, nie podkreślają jej erotyzmu i, ogólnie rzecz biorąc, okazały się bardzo praktyczną rzeczą. To prawda, że ​​wszystko to jest przeznaczone bardziej dla osobistej przyjemności właścicieli tych małych rzeczy - w końcu w domu musisz wyglądać najlepiej.

A rzeczy w lnianym stylu tego lata są wspaniałą opcją.

No i oczywiście ubrania w stylu lnianym są dobrym wyborem na romantyczne imprezy w kraju. Oczywiście w namiotach turystycznych w tej formie raczej nie będziesz się dobrze bawić, ale tradycyjne letnie zaproszenia do przyjaciół w wygodnym wiejskim domku lub centrum rozrywki położonym poza miastem to wspaniała okazja, aby pokazać, czego nie możesz nosić w innych przypadkach.

Aby zrównoważyć tę lekkość i nadmierną celową niewinność, projektanci tego lata proponują nosić bluzki i tuniki w lnianym stylu z obcisłymi rajstopami lub obcisłymi ciemnoskórymi spodniami .

Co więcej, wiele rzeczy przypomina jedną z sukienek dziewcząt na pierwszą komunię w ich nastroju i niewinnej świeżości. Tutaj wygląd nie wydaje się królewski, ale tylko anielski. Ale jeśli odwracamy uwagę od tak mało zawstydzających analogii, należy zauważyć, że na gorące lato jest to również całkiem dobre. Zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę, że biel jest głównym trendem tego lata.

Galina YUDAKHINA