Decoupage

Decoupage (francuska „wycinana”) to tradycyjna technika robótek ręcznych, w której rysunki wycięte z papieru są przyklejane do różnych przedmiotów, a następnie lakierowane. Przedmioty w końcu stają się podobne do miniaturowych lakierów.

Za pomocą tej techniki można dekorować różne przedmioty: meble, albumy ze zdjęciami, talerze, ceramikę, szafki, ramy, lustra , zeszyty, zeszyty i tak dalej.

Do cięcia nadają się nożyczki, nóż biurowy lub żyletki.

Jeśli chodzi o klej, możesz użyć zwykłego kleju PVA. Lepiej jest rozcieńczyć go niewielką ilością wody. Możesz również znaleźć specjalny klej do decoupage.

Aby dodatkowo utrwalić obraz i wyrównać decoupage, potrzebujesz lakieru. Odpowiednie lakiery poliuretanowe, akrylowe lub inne.

Powierzchnię można wstępnie pomalować farbami akrylowymi. W tym celu zaleca się nałożenie kilku warstw farby, aby każda z nich dobrze wyschła.

Ostrożnie wytnij zdjęcie do decoupage lub część zdjęcia za pomocą małych nożyczek lub brzytwy. Tło powinno być starannie przycięte i pozostanie tylko zdjęcie.

Po przygotowaniu wszystkich zdjęć należy najpierw ułożyć zdjęcia na powierzchni i wykonać niezbędną kompozycję, a następnie przystąpić do klejenia zdjęć.

Możesz nałożyć klej na powierzchnię obiektu lub na zdjęcie, a następnie przykleić. Ostrożnie wygładź obraz od środka do krawędzi palcem lub specjalnym wałkiem, usuwając wszelkie nierówności, zagniecenia i możliwe skrzepy kleju. Nadmiar kleju usuń suchą, czystą szmatką.