DZIENNIK BRIJET JONES

Wiek: 31 lat Waga: 58 kg Status związku: Samotny Miejsce zamieszkania: Wielka Brytania Złe nawyki: palenie, alkohol, uzależnienie od talk show i programów telewizyjnych Przyjaciele: Tom (homoseksualista), Sharon (gorliwa feministka, miłośniczka mocnych słów), Jude (kierownik działu futures) Zachłanne pragnienie: schudnąć, „nawiązać konstruktywne relacje z dojrzałym odpowiedzialnym mężczyzną”, a także nauczyć się programować wideo. Poznaj tego Bridget Jones.

Nie potrafię wyjaśnić w skrócie, dlaczego ludzie lubią czytać pamiętniki. Ale faktem pozostaje: ludzie lubią czytać pamiętniki. Dzienniki zagraniczne. Być może z bezczynnej ciekawości, może z jakiegoś powodu ... A pisarze doskonale to wiedzą. Rzeczywiście, wśród fikcji jest wiele książek tego gatunku. Czasami jest to biografia prawdziwej osoby, czasem opowieść o fikcyjnej postaci. Tak jak w przypadku Bridget Jones. Ale ponieważ postać jest fikcyjna, czytanie jest nie mniej interesujące. W rzeczywistości pod koniec drugiej strony zapominasz, że to tylko fantazja, to nie ma znaczenia, ponieważ fantazja ożywa i staje się bardzo prawdziwą dziewczyną z wieloma problemami i codziennymi historiami.

Czytanie „The Bridget Jones Diary” jest bardzo przyjemne i ekscytujące. Nie ma znaczenia, ile masz lat i jak blisko jesteś problemów Bridget, czujesz jakąś mimowolną bliskość bohaterki - jakby to był twój dobry przyjaciel, którego znasz od tysiąca lat. I nie ma znaczenia, że ​​nie chodzisz na zakupy do sklepu Max & Spencer i mierzysz swoją wagę za pomocą kilogramów, a nie kilogramów, w niewiarygodny sposób szybko przyzwyczajasz się do stylu życia Bridget i wygląda na to, że bohaterka niejasno przypomina ciebie. I z tego staje się jeszcze bardziej zabawne i przyjemne do czytania: wygląda na to, że podglądasz siebie, tylko trochę niezwykłe - tak jakbyś czytał bajkę o sobie. Być może właśnie tak czuła się siostrzenica Lewisa Carrolla, czytając bajkę o Alicji.

Z „Dzienniczka” możesz wyciągnąć wiele przydatnych informacji: na przykład, co musisz ugotować na przyjazną kolację, aby przekazać słynnego szefa kuchni (niebieska zupa); jaki typ osoby można nazwać porą roku; że wszyscy ludzie są podzieleni na zadowolone małżeństwa i single; ile kalorii zawiera mały obrany banan ... Lista jest długa.

Po książce nastąpił film o tej samej nazwie. Co dziwne, film jest bardzo udany. „Dziwne” - dzieje się tak, ponieważ wszystko, co jest dobre, od razu jest bardzo rzadkie: dobra książka lub udany film. W każdym razie otrzymujemy zupełnie inne prace. Wydaje się jednak, że istnieją wyjątki od tej zasady: film okazał się przytulny i ładny, bardzo podobny duchowo do książki. Bridget Jones gra tam Renee Zellweger, pierwszego chłopaka - Hugh Granta, drugiego - Colina Firtha. A kiedy przeczytałem książkę i obejrzałem film, są one bardzo harmonijnie splecione, a jeśli nagle zaczniesz ponownie czytać „Dziennik” po filmie, postacie mają twarze i głosy aktorów, aw domu rodziców Bridget jest taka drabina, jak na zdjęciu.