Strój na stół

Oferujemy prosty i łatwy sposób, aby zaimponować gościom i domowi - przygotuj stojaki na naczynia - czasami nazywane są serwetkami, a plastikowe opcje są w sprzedaży, ale podobne produkty można wytwarzać niezależnie. Jeśli lubisz robótki ręczne, wykonanie tych prostych dekoracji na stole nie będzie dla ciebie trudne - są one tak proste, że nawet niedoświadczona rzemieślniczka poświęci im sporo czasu.

Tak więc pierwsza opcja, wyluzowana

Będziesz potrzebował 3 chustek w różnych kolorach (łączących się ze sobą), o tym samym rozmiarze - możesz wziąć standardową ciemnoniebieską chustkę i 2 wielokolorowe. Będziesz także potrzebował sznurka wykończeniowego odpowiedniego dla koloru 1 m, 8 dużych guzików z 4 otworami dopasowanymi kolorystycznie lub kontrastowo, nici do szycia i nici do haftu.

Jak to zrobić

Złóż dwie bandany razem z niewłaściwymi bokami do wewnątrz, wyrównaj krawędzie i połącz je ze sobą. Złóż dolną krawędź powstałego podwójnego szalika, aby uzyskać kieszeń o głębokości około 17,5 cm Wytnij cztery sznurki, każdy o długości 10 cm - będą to pętelki na guziki. Aby zrobić pętlę, ostrożnie włóż oba końce sznurka między warstwy szali i zauważ, że odległość między końcami pętli powinna wynosić około 4 cm, wysokość pętli wynosi około 2 cm. W sumie należy umieścić cztery pętle, które należy umieścić w następujący sposób - pętle na prawej i lewej krawędzi kieszeni w odległości 0,5 cm od krawędzi, a następnie cofnij się od każdej pętli o 8,5 cm i uszyj dwie kolejne pętle, odległość między nimi nie powinna być mniejsza niż 19,5 cm, aby można było umieścić talerz. Zszyj 4 guziki pod każdą dziurką haftem krzyżykowym, sprawdź, czy guziki i pętelki pasują do siebie. Przyciski. W powstałych kieszeniach można włożyć sztućce i serwetkę (z trzeciej bandany).

Teraz odpiąć guziki, obrócić podstawkę do tyłu i ponownie zrobić kieszeń o głębokości 17,5 cm. Zszyć kolejne 4 guziki pod ściegami. Pracuj wzdłuż połączonych krawędzi chusty, aby ukończyć ścieg blisko krawędzi, chwytając końce pętli zagnieżdżonych między warstwami. Usuń szpilki. Twój dwustronny stojak jest gotowy!

Projektanci Sharon Colkins i Connie Glennon Hall

Aby zrobić taki stojak, potrzebujesz trochę włókniny, na przykład filcu w trzech kolorach, w naszym przypadku jest to krem, karmelowy róż i zieleń (kolor mchu), nici do haftu wina, cholerna igła, nożyczki, taśma miernicza, nóż (do kółka do krojenia), deska do krojenia (można wziąć deskę do krojenia), klej, który szybko schnie i nie pozostawia resztek, wzorów kół, markera tkaniny (lub kredy krawca)

Jak to zrobić

Z karmelowego różowego filcu musisz wyciąć prostokąt o wymiarach 49,5 x 36,5 cm dla dolnej warstwy.
Wytnij prostokąt o wymiarach 49 x 36 cm z filcowego kremu, aby dolna warstwa wystawała ze wszystkich stron 0,5 cm.
Z zielonego filcu wytnij jeden pasek o wymiarach 10 x 36 cm, 5 x 36 cm, 3,5 x 36 cm i 2,5 x 36 cm.
Teraz musisz wyciąć koła na zielonych pasach w następujący sposób:
Na pasku o szerokości 10 cm należy wyciąć 2 kółka o średnicy 6,5 cm, pierwsze w odległości 1,5 cm od górnej krawędzi, drugie w odległości 5 cm od pierwszego.
Na pasku o szerokości 5 cm musisz wyciąć 3 kółka o średnicy 2,5 cm, pierwszy w odległości 1,5 cm od górnej krawędzi, drugi w odległości 1,5 cm od dolnej krawędzi, trzeci 2,5 cm powyżej drugiego.
Na pasku o szerokości 3,5 cm należy wyciąć jedno koło o średnicy 1,5 cm w odległości 11,5 cm od górnej krawędzi.

Po wycięciu wszystkich okręgów wokół krawędzi każdego koła należy położyć linię mety nićm do haftu w kolorze wina, odchodząc od krawędzi koła o około 3-4 mm.

Przyklej zielone paski na kremowym prostokącie:
Pasek o szerokości 10 cm w odległości 1,5 cm od prawej krawędzi, pasek o szerokości 3,5 cm w odległości 5 cm od paska o szerokości 10 cm, pasek o szerokości 2,5 cm w odległości 2,5 cm od poprzedniego i pasek o szerokości 5 cm w 7,5 cm od paska o szerokości 2,5 cm.
Dalej po prawej i lewej stronie każdego paska należy położyć linię mety nićmi do haftowania, odchodząc od każdego paska 5-6 mm.
W kremowym filcu musisz wyciąć koło o średnicy 3,5 cm, umieszczając je w odległości 3,5 cm od dolnej krawędzi kremowego prostokąta. Udekoruj koło ozdobnym ściegiem, a także kółka na zielonych pasach.