15 najcieplejszych i najwygodniejszych szlafroków, które ogrzeją Cię na mrozie

Wersja podstawowa

Płaszcz od dawna uważany jest za jeden z elementów podstawowej garderoby. Długi płaszcz wielbłąda znajduje się w 20 najbardziej potrzebnych rzeczach, ponieważ łączy się z absolutnie wszystkim: dżinsami i trampkami lub elegancką sukienką pod kolanami i czółenkami na cienkich obcasach. W tym sezonie wszystkie odcienie piasku i kremu są modne. Ale przy długości płaszcza styliści i projektanci sugerują eksperymentowanie. Warto jednak pamiętać, że im krótszy płaszcz, tym bardziej nieformalny i wymagający.

Komórka mody

W sezonie jesienno-zimowym nie ma miejsca bez klatki, więc jeśli masz już podstawowy płaszcz lub po prostu chcesz kupić coś bardziej odpowiedniego, to płaszcz w kratę jest naprawdę tym, czego potrzebujesz. Wybierz mniej efektowne odcienie. Na jesień odpowiednie są granatowe, szmaragdowe, bordowe i ciemnofioletowe. Na wiosnę pozostaw kolory żółty i pomarańczowy.

Odcienie trendów

Jednak aby uniknąć nasycenia kolorów, należy wybrać tylko element drukowany. Proste szaty płaszczowe w chwytliwych odcieniach mogą dobrze osadzić się w szafie. Tak więc, oprócz burgunda i szmaragdu, mogą to być płaszcze indygo, blady liliowy, jasny niebieski, różowy i granat. Pamiętaj, że wybierając taki płaszcz, akcesoria, z którymi uzupełniasz obraz (szalik, a nawet torba), nie powinny kolidować z tonem głównym. Na przykład nawet czarna podstawa nie będzie wyglądać w połączeniu z jasnofioletowym lub niebieskim płaszczem. W takim przypadku lepiej wybrać torebkę w jednym z niebieskich odcieni.

Materiały

Oczywiście najczęściej wybieramy płaszcz z wełny. Jednak w tym sezonie najmodniejszym materiałem słusznie stało się futro - zarówno naturalne, jak i sztuczne. Druga linia jest zajęta przez tweed, wełnę i więcej sztucznych materiałów do noszenia. I na trzecim miejscu, co dziwne, wodoodporny materiał, z którego zwykle szyte są kurtki puchowe. Płaszcze w tym przypadku są zwykle szyte lekko napompowane lub powstaje wiele szwów.