7 powodów, dla których Twoje buty wyglądają tanie

Platforma za wysoka

Dziewczyny niskiego wzrostu często grzeszą butami na bardzo wysokiej platformie. Bez względu na to, ile kosztują takie buty, wygląda na to, że poszło, brzydkie i naprawdę tanie. A platforma sprawia, że ​​nogi wyglądają jak kopyta i, jak widać, chodzenie w takich butach jest dość trudne.

Lepiej jest kupić buty na małej platformie lub bez niej. Dzięki temu poczujesz się bardziej komfortowo i będziesz wyglądać elegancko.

Buty off-size

Niezależnie od tego, czy Twoje buty są małe, czy duże, Twój spacer będzie wyglądał okropnie. Nie ma znaczenia, jak świetne są te buty; kup tylko parę, która idealnie pasuje do stopy. Warto zwrócić uwagę na blok: jeśli stopa jest szeroka, wówczas krawędzie mogą pójść za daleko lub palec przypadkowo wyjdzie z buta. Wszystko to psuje wrażenie twojego wizerunku jako całości - lepiej zabieraj impulsywne zakupy do sklepu, nie mając nadziei, że skóra się rozciągnie lub będziesz nosić ciasniej rajstopy.

Połączenie kilku tekstur lub kolorów w jednej parze

Wybór specjalnej pary, na przykład z różną biżuterią, zawsze powoduje trudności. Aksamitne kokardki, cyrkonie i sztuczne kamienie, zwierzęce nadruki z pewnością sprawią, że Twoje buty będą wyglądać jak chińska podróbka z rynku. Ale! Poczucie proporcji naprawi wszystko: na przykład stylowe aksamitne łódki, metalowe buty ze skóry lub eleganckie sandały w całkowicie lampartowym kolorze. Główną zasadą jest nie mieszanie tekstur i kolorów.

Badanie metalowych wkładek

Pasy, nity, sprzączki, zamki błyskawiczne i, na miłość boską, kolce wyglądają okropnie na każdym bucie, jeśli projektant je przekroczył. Oczywiście w przypadku niektórych zdjęć możesz wybrać buty z nitami, na przykład, aby rozluźnić spokojny wygląd za pomocą butów motocyklowych. Ważne jest tylko, aby wszystkie metalowe wstawki były płaskie, nie zakrywały zbyt dużej powierzchni buta, a same buty nie są wykonane z błyszczącego lub jasnego materiału.

Odrapane buty

Nosisz swoje ulubione buty po raz piąty z rzędu? Nie możesz ich wyrzucić, ponieważ za nie zapłaciłeś za dużo? Nasza rada - nie krępuj się rozstać z taką parą. Już nikt nie pomyśli, że te buty są drogie i mają status, jeśli ich skarpeta zostanie zerwana, pięta jest zakleszczona, a pięta jest porysowana. Szczególnie mechaniczne uszkodzenia widoczne są w zamszowych i aksamitnych butach.

Za dużo sztucznej skóry

Oczywiście myślisz, że luksusowe buty są szyte tylko z naturalnych materiałów, ale na przykład w Rosji sztuczna skóra zużywa się jeszcze lepiej, a wiele marek przeszło na nowoczesne sztuczne materiały. Jednak nie każda sztuczna para wygląda stylowo - naturalne buty na kolanach będą wyglądać znacznie lepiej niż dokładnie takie same, ale z substytutu podobnego do ceraty.

Buty ze skóry lakierowanej

Niestety lakier nie jest najbardziej praktycznym materiałem, choć bardzo pięknym. Ale fakt, że buty wykonane z gładkiej, matowej skóry wyglądają na droższe, jest faktem. Uważaj na lakierowane buty, ważne jest, aby nie przesadzać z połyskiem i wybierać tylko neutralne kolory: beż, czerń, a czasem wino. I nie ma różowego ani niebieskiego - czasy entuzjazmu się skończyły.