Nowa generacja: lakiery hybrydowe, których nie trzeba suszyć pod lampą

Aby uzyskać trwały manicure, nie musisz długo chodzić do salonu: łatwo jest zrobić to z lakierami nowej generacji w domu, nawet bez lampy. Sam lakier żelowy nie różni się konsystencją i łatwością aplikacji od zwykłego lakieru do paznokci, trwa tylko znacznie dłużej. Jaka jest tajemnica tej innowacji, rozumiemy ten materiał.

Skład lakierów żelowych, które nie wymagają suszenia

Oczywiście po salonie manicure z lakierem hybrydowym zapomnisz o potrzebie pielęgnacji paznokci przez prawie miesiąc: powłoka będzie wyglądać idealnie, dopóki paznokieć nie zacznie odrastać.

Ale taka powłoka szkodzi płytce paznokcia: po pierwsze podczas suszenia pod lampą ultrafioletową (promienie suszą paznokcie i sprawiają, że stają się kruche), a następnie w trakcie usuwania lakieru żelowego (z reguły, jeśli mistrz nie ma doświadczenia, część płytki jest usuwana wraz z piłowaniem).

Nowa generacja lakierów hybrydowych jest znacznie delikatniejsza niż ich profesjonalne odpowiedniki. Ale pod względem trwałości są znacznie gorsze. Jeśli lakier do paznokci w salonie pozostanie na paznokciach przez okres do 20 dni, to produkt, który nie wymaga suszenia UV, zacznie pękać 8 dnia. Ale pod względem połysku i nasycenia kolorów takie lakiery nie różnią się od profesjonalnych.

Zawdzięczają te właściwości specjalnemu składowi. Lakiery żelowe, które nie wymagają suszenia, obejmują specjalne związki polimerowe (żel), które wiążą się z płytką paznokcia i zapewniają trwałość powłoki. Ale w domowych lakierach żelowych, w przeciwieństwie do profesjonalnych, nie ma wielu z tych polimerów, więc mogą zamarzać bez pomocy światła ultrafioletowego. Ponadto, dzięki formule żelu, lakier jest prawie bezwonny.

Rodzaje lakierów hybrydowych

Wszystkie lakiery hybrydowe są podzielone na światłoczułe i niewrażliwe na promienie UV. Te pierwsze wymagają obowiązkowego zastosowania lampy UV lub LED. Drugi utwardza ​​się w kontakcie z powietrzem, wodą lub tak zwanymi katalizatorami. Katalizatory zawierają cyjanoakrylan monomeru, który pomaga utwardzić powłokę na paznokciu. Są kremowe i płynne.

Aby zrozumieć, który lakier hybrydowy znajduje się przed tobą, przeczytaj etykietę. Jeśli jest oznaczony jako „Brak światła żelu”, wówczas lakier hybrydowy nie wymaga suszenia w lampie. Warto jednak pamiętać, że takie lakiery wysychają przez długi czas. Aby powłoka trwała dłużej, manikiurzystki zalecają, wraz z podobnymi narzędziami, stosowanie podkładu i powłoki nawierzchniowej, co zapewni dodatkową odporność na manicure.

Niektóre lakiery hybrydowe zamrażają się w kontakcie z wodą. Po nałożeniu lakieru paznokcie należy zanurzyć w zimnej wodzie na około 10-15 minut.

Jak stosować suszące lakiery hybrydowe

Przygotowanie paznokci do nakładania lakierów żelowych, które nie wymagają suszenia w lampie UV, powinno odbywać się w taki sam sposób, jak w przypadku nakładania klasycznych lakierów żelowych. Powierzchnia gwoździa musi zostać odtłuszczona, aby zapewnić lepszą przyczepność do płytki, i wyrównana za pomocą pilnika .

Nakłada się tak cienko, jak to możliwe: wystarczy dwie lub trzy warstwy lakieru hybrydowego, aby uzyskać bogate i błyszczące wykończenie. Pamiętaj, aby „uszczelnić” końcówkę gwoździa, aby lakier nie odpryskiwał w ciągu kilku dni: delikatnie narysuj pędzel z lakierem na końcu końcówki gwoździa.

Następnie wysusz lakier na powietrzu lub zanurz opuszki palców w zimnej wodzie (dla uzyskania najlepszego efektu dodaj kostki lodu do wody).

Możesz usunąć powłokę za pomocą konwencjonalnego zmywacza do paznokci. Wystarczy wybrać produkty naprawcze o najdelikatniejszym składzie, ponieważ pomimo tego, że lakier żelowy, który nie wymaga schnięcia, zawiera mniej polimerów, to jednak dość agresywnie wpływa na paznokcie. Nawiasem mówiąc, z tego samego powodu, takie lakiery hybrydowe nie powinny być stosowane dla właścicieli cienkich i osłabionych paznokci.