Letnie farbowanie włosów Ombre

Słysząc wyrażenie „letnie kolorowanie”, wielu pomyśli o ombre. Rzeczywiście, lekkie końcówki, jakby pocałowane przez słońce, dodają obrazowi świeżości i, co ważne, dodają objętości fryzurze. Stylista marki JOICO w Rosji Oleg Pyrch i czołowy stylista salonu piękności Fiore, Jean Erokhin, mówił o historii i wszystkich subtelnościach ombre, które stały się kultową plamą.

Historia Ombre

Kolorystyka Ombre powstała dzięki surferom i miłośnikom opalania na plażach w Kalifornii. Wypalające się na słońcu włosy nabrały niezwykłego odcienia, jakby po zabiegu rozjaśniania, a gdy odrosły korzenie, uzyskano gładkie i ciekawe przejście kolorów.

Styliści lubili ten efekt i zaczęli oferować tę technikę kolorowania klientom. Docenili zalety ombre - koloru nie można regulować co miesiąc, ponadto efekt ten nadaje objętość włosów i ogólnie odmładza.

Uważa się, że barwienie ombre zyskało masową popularność w 2010 roku, kiedy w świetle reflektorów wykazała to aktorka Sarah Jessica Parker - pierwsza z gwiazd, która złapała „gorączkę słoneczną”. Następnie wiele gwiazd, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, poszło za przykładem aktorki. Dzięki ombre zauważono prawie wszystkie divy z Hollywood - od Jennifer Aniston po Julię Roberts, a ostatnio Jared Leto pokazuje złote zamki. Efekt gradientu stał się również częścią kultury manicure, a nawet projektowania odzieży.

Technika Ombre i jej synonimy

W portfolio wielu salonów kosmetycznych znajdziesz różne techniki, dzięki którym możesz osiągnąć efekt spalonych włosów. Różnią się one nieco od siebie, ale ogólna zasada wszystkich tych plam jest taka sama - pragnienie oderwania się od architektonicznej dokładności podczas malowania folią, aby nadać włosom bardziej naturalny wygląd, jakbyś właśnie wrócił z wakacji na południowych wyspach.

Istnieje kilka stylów plam słonecznych:

  • Bezpośrednio ombre to płynne przejście od ciemnych korzeni do jasnych końców. Z pozorną prostotą wszystkie subtelności tej techniki leżą w szczegółach, trudno jest sprawić, aby przejście z jednego odcienia do drugiego było naprawdę gładkie i miękkie. Jeśli mistrz stworzy przejście cienia nieco ostrzejsze, całe piękno zostanie utracone. Dlatego styliści nie zalecają, aby kolor na końcach włosów był jaśniejszy niż 3-4 odcienie.
  • Balayazh - efekt włosów „pocałowanych przez słońce” tworzą szerokie, artystyczne pociągnięcia pędzlem. Farbę nakłada się w kierunku od nasady do końców włosów, folia nie jest używana. Ta kolorystyka jest idealna dla właścicieli krótkich włosów - wynik w technice balayazh wygląda bardziej naturalnie.
  • Shatush jest złożoną i odpowiednio droższą techniką. Pasma są pomalowane jeden po drugim w różnych odcieniach w kierunku od końców do korzeni, rozjaśnione jednym lub dwoma tonami. Rezultatem jest miękkie rozjaśnienie zbliżone do naturalnego odcienia włosów.
  • Degrade jest prawie taki sam jak ombre, ale tylko z płynniejszym przejściem, które jest prawie niewidoczne. Włosy rozjaśniają się o 1-2 tony, a podczas barwienia ombre - o 3-4 tony. Przejście w technice degradacji można zauważyć, jeśli przyniesiesz kolorowe końcówki do korzeni włosów.

Fryzury Ombre

Styliści twierdzą, że fryzura kaskadowa lub fryzura drabinowa wygląda idealnie w ombre. Jest to taka fryzura, która ujawnia pełnię i piękno barwienia słońca, demonstruje grę kolorów i światła. Dwukolorowy ombre wygląda również pięknie na fryzurach boba, bob, ale w przypadku krótkich włosów mistrzowie oferują technikę balayazh, ponieważ w ombre na takiej długości będą widoczne zbyt ostre i oczywiste przejścia.

Opcje barwienia Ombre

Jeśli nie masz ochoty eksperymentować, ale nadal decydujesz się spotkać lato z jasną głową, poproś mistrza, aby zrobił klasyczną dwukolorową ombre. Technika wykonania rozpoczyna się od barwienia końców i pasm od środka jednym tonem, płynnie zmieniając się w naturalny kolor.

Możesz po prostu oprawić kontur fryzury w stylu ombre lub ombre z naciskiem na grzywkę, ale rozważ jego długość: kolorowanie będzie działać tylko na długim huku i huku średniej długości. Po uchwyceniu stref czasowych barwnikiem mistrz stworzy piękny akcent na twarzy.

Chcesz wypróbować najnowsze trendy z Hollywood? Poproś stylistę o wykonanie plamy zwanej odwrotnym ombre. Technika polega na tworzeniu jasnych korzeni i płynnego przejścia do ciemnych końców. W rezultacie otrzymujesz bardzo wyrafinowaną fryzurę.

Jeśli uważasz, że punk żyje w twojej duszy, naśladuj przykład Vanessy Hudgens, Christiny Aguilera i Katy Perry. Dla Ciebie styliści przygotowali prezent - kreatywną ombre. Wszystko zależy od twojej wyobraźni, którą mistrz łatwo przekłada na rzeczywistość. Creative ombre pozwala wyjść na całość - na przykład, aby utworzyć przejście z ciemnoniebieskiego na szmaragdowy, z różowego na czerwony. Zasada kolorowania pozostaje taka sama: dwa kolory, które delikatnie przekształcają się w jeden.

Ombre dla brunetek, blondynki i czerwieni

Barwienie Ombre pasuje każdemu. Kombinacja odcieni jest wybierana dla każdego indywidualnie. W przypadku brunetek kombinacja zimnych odcieni, a także ciepłe, czerwone połączenie twarzy ciepłych miedzianych kolorów w różnych kontrastach, dla blondynki, aby uzyskać płynne przejście od ciemnych korzeni do jasnych końców, zwykle tylko ciemnieją korzenie.

Barwienie Ombre w domu

Wiele wiodących światowych marek wybrało modę i stworzyło specjalne farby do włosów, za pomocą których można farbować na słońcu w domu. Nie wymaga również użycia folii, ponieważ w zestawie z farbą znajduje się specjalna szczotka z goździkami o 5 różnych poziomach długości.

  1. Kolor włosów Preference Wild Ombres L'Oreal Paris,
  2. Sunkissed L'oreal Paris Żel rozjaśniający

Pielęgnacja włosów farbowanych Ombre

Włosy farbowane na kolor ombre powinny być pielęgnowane tak samo jak rozjaśnione pasma. Używaj specjalnych szamponów i balsamów, które utrzymują jasny odcień, z których niektóre mogą być fioletowe.

Takie fundusze rekonstruują kolorowe pasma, pozwalają zachować kolor przez długi czas, gładkie łuski, sprawiają, że włosy są piękne i lśniące.

  1. Idź Blonder John Frieda Lightening Spray
  2. Szampon Color Endure Violet Joico.