Jak pozbyć się ciężkości w nogach: 5 skutecznych ćwiczeń

Jeśli spędzasz cały dzień na nogach, wieczorem możesz tylko kłamać i oglądać reklamy ratujących życie kremów i żeli. Żele przetestowane, ale nie zapisane? Następnie mamy kilka sprawdzonych ćwiczeń, które pomogą zmniejszyć napięcie zmęczonych nóg i pozbyć się ciężaru ołowiu. Ale to nie zwalnia cię z konieczności pójścia do flebologa: być może konieczne będą bardziej poważne środki niż gimnastyka.

Około 20% populacji w krajach rozwiniętych cierpi na żylaki. To dosłownie co piąta. W samej Rosji zarejestrowano oficjalnie ponad 38 milionów pacjentów, z czego 15% ma zaburzenia troficzne i powikłania o różnym nasileniu. Spróbujmy nie dostać się do ich liczby.

Ćwiczenia te można wykonać przed pracą, po pracy, a niektóre nawet podczas pracy. Ułatwią ci życie.

Stopa toczy piłkę

Aby zmniejszyć stres w miękkich tkankach stopy, warto rzucić małą piłką stopami raz dziennie przez kilka minut - jest to idealne rozwiązanie dla hokeja na trawie, piłki tenisowej lub specjalnych piłek do masażu sprzedawanych w aptece. Life hack: poszukaj piłki o odpowiednim rozmiarze w sklepie zoologicznym: psy lubią ścigać takie psy w parkach. Musisz wykonywać ćwiczenie na przemian z każdą stopą, obracając piłkę od pięty do palców i odwrotnie - co najmniej 50 razy.