Typowe zabiegi na cellulit

Wszystkie kobiety marzą o szczupłej sylwetce i gładkiej skórze bez wad. Obecność cellulitu zaburza nie tylko wspaniałe kobiety, ale także kobiety szczupłe, ponieważ jest to defekt kosmetyczny, szczególnie odkładanie się tłuszczu pod skórą. Jednak żadna kobieta nie zgadza się z takimi funkcjami. Jak walczyć z cellulitem , jakie są metody leczenia?

Trochę o problemie

W klasyfikacji medycznej nie ma takiej choroby - jest to problem kosmetyczny, jednak procedury medyczne wymagające szkolenia medycznego oraz odpowiednie certyfikaty i licencje są stosowane w celu jej skorygowania.

Cellulit można uznać za zaburzony proces metaboliczny i nienormalny rozkład tłuszczu, wyrażony w wadach zewnętrznych. Dlatego istnieją tradycyjne systemy leczenia cellulitu, które są popularne i wykazały wysoką skuteczność.

Porozmawiajmy o kosmetologicznych i medycznych metodach usuwania cellulitu - ich zaletach, skuteczności i niebezpieczeństwie z punktu widzenia specjalistów.

Mezoterapia

Jest to jedna z popularnych i rozpowszechnionych salonowych metod leczenia cellulitu. Ta metoda jest stosowana przez kobiety w każdym wieku, z wyjątkiem okresu ciąży i laktacji, kiedy niestabilne tło hormonalne może dać nieoczekiwany lub odwrotny wynik.

Podczas mezoterapii wprowadza się do skóry na głębokość od dwóch do trzech milimetrów specjalny rodzaj leków o działaniu antycellulitowym, zwykle złożonym, lipolitycznym (rozszczepienie złogów tłuszczu), aktywującym krążenie krwi i przepływ limfy. Preparaty dobierane są przez kosmetologa na podstawie badania pacjenta i cech jego metabolizmu.

Podczas zabiegu kobieta musi leżeć na specjalnym stole lub kanapie, przetwarzanie trwa średnio od 20 do 40 minut - zależy od wielkości witryny i jej lokalizacji. Leki podaje się za pomocą specjalnego urządzenia zwanego „pistoletem” lub jednorazowych strzykawek z cienkimi igłami. Jest to bolesne dla kobiety, dlatego kosmetolog może przeprowadzić znieczulenie miejscowe w leczonym obszarze. Po zabiegu skórę traktuje się roztworem alkoholu lub specjalnym środkiem antyseptycznym - chlorheksydyną.

W przypadku jednego cyklu leczenia planuje się 10 zabiegów w odstępie tygodniowym, kursy są przeprowadzane raz w roku, po zabiegu, raz na półtora miesiąca, procedury podtrzymujące wykonuje się z pojedynczych zastrzyków.

Zazwyczaj produkty zawierają kofeinę, witaminy A i E , krzemiany, olejki eteryczne i aktywne enzymy, ekstrakty ziołowe i algi, pomagają aktywować metabolizm i zwiększają krążenie krwi. W rezultacie ilość wody w tkankach zostaje znormalizowana, poprawia się dostarczanie tlenu do obszarów problemowych, zwiększa się napięcie skóry i elastyczność.

Z powodu gęstych cząstek peeling złuszcza martwe komórki skóry, co poprawia oddychanie skóry i procesy metaboliczne. Lepiej jednak powierzyć proces korzystania z tych kosmetyków profesjonalistom - kosmetolog wybierze produkt indywidualnie dla Ciebie, biorąc pod uwagę przeciwwskazania i twoje cechy.

Drenaż limfatyczny

Jest to sposób na znormalizowanie odpływu limfy i złagodzenie obrzęku tkanek, poprawę metabolizmu tłuszczów, ponieważ limfa jest głównie odpowiedzialna za transport tłuszczu. Ta procedura jest bezpieczna, praktycznie nie ma przeciwwskazań, należy zachować ostrożność tylko w czasie ciąży, szczególnie w drugiej połowie.

Drenaż limfatyczny może być wykonany przez masażystę ręcznie, przy użyciu specjalnych technik (nie takich jak zwykły masaż ) oraz specjalnych urządzeń, które aktywują krążenie limfy.

Ta metoda polega na obróbce osadów cellulitu przez wystawienie na działanie próżni. Jest to refleksoterapeutyczna metoda oddziaływania na tkankę podskórną, urządzenie jednocześnie łączy dobrze znany lek - może masować, drenaż limfatyczny i refleksologia.

Dysze są wybierane tak, aby nie zranić skóry, ale jednocześnie mają głęboki wpływ na tkankę. Zabieg zwiększa elastyczność skóry, aktywuje krążenie krwi i odpływ limfy, łagodzi obrzęki, usuwa toksyny z komórek tłuszczowych i je spala.

Procedura jest przeprowadzana przez lekarza: najpierw bada pacjenta i wybiera odpowiednią dyszę. Procedury można wykonywać codziennie lub w rytmie wybranym przez pacjenta; kosmetyków nie stosuje się podczas dermatotonii. Kurs wymaga średnio od 8 do 15 procedur.

Ma jednak przeciwwskazania - są to choroby skóry, problemy onkologiczne, zakrzepowe zapalenie żył i żylaki, gorączka i choroby serca.

Są to dalekie od wszystkich procedur walki z cellulitem, jednak metody te sprawdziły się i mają szerokie zastosowanie.