Kiedy i ile mięsa zjeść?

Spory dotyczące korzyści i niebezpieczeństw związanych z mięsem zawsze były aktywne i zacięte i nadal nie zostały rozwiązane. Jak dużo mięsa potrzeba, aby organizm był korzystny, która odmiana jest najbardziej korzystna dla organizmu i kiedy najlepiej jeść, mówi.

Miejsce mięsa w żywności

Mężczyzna z czasów starożytnych był myśliwym - mężczyźni wlekli jaskinie mamutowe do jaskiń, a kobiety przygotowywały z nich różne potrawy, dlatego genetycznie zaprogramowano, że osoba spożywa białko zwierzęce, aby zbudować swoje ciało.

Jest to dość poprawne podejście, musisz jeść mięso w ograniczony sposób - jeśli w diecie jest zbyt dużo mięsa, mogą wystąpić problemy zdrowotne: duża ilość mięsa w diecie powoduje miażdżycę naczyń krwionośnych, obciąża wątrobę i nerki i może przyczyniać się do rozwoju otyłości.

Ile to kosztuje?

Zwykły zdrowy człowiek w wieku od 18 do około 40 lat, który nie ma nadwagi i problemów trawiennych , skorzysta z jedzenia mięsa od 3 do 5 razy w tygodniu. Przyda się naprzemienne czerwone mięso i drób. Jednak w przypadku zaburzeń metabolicznych, szczególnie z dną moczanową, zaburzonym metabolizmem puryn i kamieniami fosforanowymi, mięso będzie musiało być spożywane w 1-2 porcjach tygodniowo lub krócej.

Po 40 latach warto również zmniejszyć apetyt na mięso, zwłaszcza jeśli nie jesteś zajęty ciężką pracą fizyczną. Średnio potrzebujesz 2-3 porcji mięsa lub produktów mięsnych tygodniowo. Jednak kiełbasy i kiełbasy, różne kiełbasy trudno nazwać mięsem, więc nie będziemy rozważać tych produktów na porcje mięsa, najlepiej, aby całkowicie je porzucić.

  • kobiety potrzebują około 40 g białka zwierzęcego dziennie;
  • mężczyźni - około 50 g białka zwierzęcego dziennie;
  • dzieci potrzebują od 20 do 35 g białka dziennie;
  • dla osób starszych - około 30 g białka dziennie.

Na podstawie faktu, że wysokiej jakości mięso zawiera od 14 do 25% białka, możesz dokładnie obliczyć ilość mięsa dziennie: dla kobiety - od 130 do 150 g, dla mężczyzny - od 150 do 180 g, dla dziecka - od 50 do 80- 100 g, dla osób starszych - od 50 do 100 g mięsa dziennie.

Właśnie dlatego pokarmy białkowe należy spożywać, gdy organizm jest czujny i dostrojony do długiej pracy - rano lub po południu. Rano lepiej jeść lekkie potrawy - gotowanego kurczaka lub królika, klopsiki, klopsiki, aw ciągu dnia stać cię na stek, kawałek wołowiny lub grilla, krótko mówiąc, te rodzaje mięsa, które wymagają długiego żucia.

Proces żucia powoduje wydzielanie śliny, ćwiczy szczękę i dziąsła, dzięki czemu gruczoły trawienne działają odruchowo, a sok niezbędny do pełnego wchłaniania mięsa zostaje oddzielony.

Dlaczego nie jeść mięsa w nocy?

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta - w nocy gruczoły trawienne zmniejszają swoją aktywność. Mięso nie ma czasu na trawienie, spowoduje proces gnicia w jelicie z powodu zawartych w nim drobnoustrojów. Spowoduje to wzdęcia, dyskomfort w jamie brzusznej i zatrucie produktami metabolicznymi - dwutlenkiem siarki.

Będziesz budzić się nie wypoczęty i złamany, z nieprzyjemnym zapachem ciała i ust. Ponadto takie mięso nie jest wchłaniane i może powodować zaparcia.

Aby mięso było zdrowe, musisz je prawidłowo jeść. Wtedy będziesz miał pełną dietę, dobre zdrowie i dobry nastrój.

Lubisz mięso

Alena Paretskaya