Być zdrowym czy nie być?

Czy znasz takie słowa: „Nie czuję tego, więc ten problem nie jest”? Na pewno. Tak mówią ludzie, którzy całkowicie zreorganizowali się w nowoczesny, przyspieszony rytm życia. Martwienie się o karierę i rodzinę zajmuje dużo czasu i rozwiązane są tylko zadania leżące na powierzchni.

Czy to prawda? Najprawdopodobniej nie. Zgadzam się, zdrowie często „nas omija”. A wszystko dlatego, że nie martwimy się o niego.

A jednak być zdrowym czy nie być? Najważniejszy temat w okresie jesienno-zimowym: jak chronić swoje ciało przed infekcjami wirusowymi?

Ale właśnie w tym momencie zaostrzenie chorób zakaźnych występuje u osób w różnym wieku, od niemowląt po osoby w podeszłym wieku.

Czy wiemy, że cząsteczki wirusa pozostają aktywne przez wiele godzin w suchym, ciepłym i nieruchomym powietrzu, ale niemal natychmiast zostają zniszczone w chłodnym, wilgotnym i poruszającym się powietrzu?

Bez wchodzenia w dość skomplikowane mechanizmy rozwoju tych warunków i analizę czynników predysponujących, zwracamy uwagę na fakt, że lekarze w swoich zaleceniach koniecznie wskazują na potrzebę codziennego czyszczenia na mokro pomieszczeń mieszkalnych.

Celem tego zalecenia jest usunięcie osiadającego pyłu, który wraz z zanieczyszczeniami chemicznymi zawiera również inne szkodliwe czynniki, na przykład roztocza, liczne mikroorganizmy, zarodniki grzybów.

Innowacyjny Ionic Silver Stick zapewnia system dezynfekcji wody. Komentarze na temat stosowania srebra są niepotrzebne, ponieważ wielowiekowe doświadczenie wskazuje na szczególne właściwości tego metalu.

Ich głównym elementem konstrukcyjnym jest bęben z szybko obracającymi się pionowo ustawionymi dyskami o żebrowanej powierzchni i ich dolnej części zanurzonej w wodzie.

Powietrze pompowane przez wentylator wydmuchuje mokre dyski i przenosi cząsteczki wody, podczas gdy cząsteczki kurzu pozostają na dyskach i są spłukiwane do studzienki. Od czasu do czasu dyski należy wyjmować i myć w zwykłej zmywarce do naczyń.

Kompleks klimatyczny (Air-O-Swiss 2071) zapewnia całkowite oczyszczanie powietrza (kurz, dym tytoniowy, szkodliwe gazy) dzięki wielostopniowemu systemowi filtrów (filtr HEPA, filtry przeciwbakteryjne i węglowe), a także tworzy i utrzymuje optymalną wilgotność w pomieszczeniu. Zapewniona jest również funkcja aromatyzacji.

Konwencjonalne nawilżacze (Air-O-Swiss E2441 / 2251/2241) działają na zasadzie naturalnego, samoregulującego parowania. Automatycznie utrzymuj komfortową wilgotność bez dodatkowych urządzeń sterujących.

Nawilżacze parowe (Boneco 2031) wykorzystują zasadę wrzącej wody do wytwarzania higienicznie czystej pary. Urządzenia mogą być używane do inhalacji i aromaterapii. Idealny również do szklarni i ogrodów zimowych. Różnią się prostotą i bezpieczeństwem użytkowania. Automatyczne wyłączanie, gdy nie ma wody.

Ultradźwiękowe nawilżacze (Boneco 7131/7136/7133/7135, Air-O-Swiss U7142 / U7146) wykorzystują najbardziej zaawansowane technologie nawilżania powietrza, drobno rozproszone rozpylanie wody w aerozolu („efekt mgły”). Wyposażony w systemy kontroli wilgotności i parowania. Możliwość pracy ze zwykłą wodą z kranu dzięki wkładowi do zmiękczania wody. Absolutnie cichy.

Może się wydawać, że szwajcarska firma Plaston stworzyła zbyt duży zestaw danych dla formuły zdrowia całej rodziny (w naszym przypadku jest to szeroki zakres).