Zatrzymaj się na chwilę!

Czas płynie z prędkością pociągu kurierskiego, ale młodość wciąż wydaje się wieczna. I nagle - dźgnął go w bok, pociemniał w oczach, zadzwonił w uszach. I okazuje się, że śliczne małe wady, które pomogły tak zrelaksować się rok lub dwa lata temu, teraz tylko pogarszają samopoczucie. Jak więc pozostać na granicy, która oddziela nas od nudności i prawie niezauważalnego starzenia się?

Sprawdzono już, że 20-letni nonsens opowiadający okropne historie o zagrożeniach związanych z alkoholem i nikotyną . Nawet jeśli narracja jest przekonująca, myślą o tym wszystkim w danym wieku przez dokładnie jedną minutę, a następnie natychmiast o tym zapominają. Rzeczywiście, dla młodych ludzi papieros jest niezbędnym atrybutem każdej partii, walki ze stresem podczas sesji, a poza tym są głęboko przekonani, że dobrze zatyka uczucie głodu.

Później, po pewnym czasie, niektórzy z nich będą gorzko żałować zmarnowanego zdrowia i upośledzonej płodności (dla informacji: kobiety palące mają znacznie wyższy odsetek poronień i ciąż pozamacicznych), o dawnej aksamitnej brzoskwiniowej skórze i zdrowych włosach.

W międzyczasie, z powodu tak młodego wieku, ich ciało pozostanie w doskonałej formie przez pewien czas. Chociaż mogą już występować pewne problemy. Na przykład z narządami trawiennymi. Faktem jest, że po 18–20 latach wielu młodych ludzi rozpoczyna samodzielne życie z dala od rodziców i jest zmuszonych do jedzenia w sposób przypadkowy. Co oczywiście prowadzi często do wszelkiego rodzaju zaburzeń w funkcjonowaniu układu trawiennego i wcale nie najlepiej wpływa na skórę twarzy. Rozwiązanie tego problemu jest dość łatwe, po prostu kupując dobrą książkę na temat żywienia i starając się postępować zgodnie z jej radami.

Zwróć większą uwagę na aerobik, bieganie, taniec, pomagając wzmocnić układ kostny, który jest zbudowany głównie do 25 lat. Ale staraj się unikać mikrourazów. I nie zapomnij o popiersiu. Aby zachować kształt klatki piersiowej dzięki ruchomym sportom, pomoże specjalna odzież sportowa.

I oczywiście nie zapomnij o podstawowych zasadach pielęgnacji skóry, nawet jeśli nie spojrzysz na 45 w ciągu następnych pięciu lat. Nie jest to takie trudne i nie zajmuje dużo czasu. W końcu młodzi ludzie nie lubią nieskończenie długich procedur. Co dokładnie jest do tego potrzebne? Rano i wieczorem (nawet przy braku makijażu) zdecydowanie powinieneś dobrze oczyścić skórę. Konieczne jest stosowanie środków nawilżających, bez których skóra szybko traci elastyczność, a także filtry przeciwsłoneczne.

Oprócz prawidłowego odżywiania i uprawiania sportu nie zapomnij o pielęgnacji skóry. Intensywnie nawilż go, aby zapobiec zmarszczkom. Regularnie złuszczaj produkty zawierające kwasy owocowe i inne enzymy, które, nawiasem mówiąc, nie tylko aktywują komórki, ale także wygładzają skórę. Stymuluj skórę wszelkiego rodzaju kremami przeciwzmarszczkowymi, które wygładzają ją i poprawiają kondycję. Przed uroczystym wyjściem narzędzia do podnoszenia będą dla ciebie dobrą pomocą.