8 sytuacji, gdy przyjaciele psują ci życie

Wpływać na swoje zachowanie

W jednej z publikacji naukowych opublikowano notatkę stwierdzającą, że przyjaciele często działają jako „wspólnicy zbrodni”, jeśli chodzi o złe nawyki i negatywne zachowania. Przekonują cię do przełamania diety, zapalenia papierosa i zdradzenia. Im częściej twój przyjaciel dokonuje niewłaściwych wyborów etycznych, tym większe prawdopodobieństwo, że z czasem pozwolisz sobie na robienie rzeczy, które ostatnio uważałeś za niedopuszczalne. A jeśli twój przyjaciel jest wyraźnie bogatszy od ciebie, to stopniowo wydasz więcej, niż możesz sobie pozwolić.

Sprowokuj swoje kłótnie z mężczyzną

Znajomi uważają, że mają prawo skrytykować twojego małżonka lub negatywnie ocenić nowego znajomego. Jak pokazują badania psychologiczne, tak naprawdę nie mylą się, gdy przewidują koniec rozpoczętego romansu. Chociaż prawdopodobnie nie zakończysz związku tylko dlatego, że nie potrwa on długo, ale negatywne komentarze, które usłyszysz, spadną na twoje serce z osadem, którego trudno się pozbyć. A także przyjaciele, którzy należą do kategorii najlepszych, są w stanie organizować sceny zazdrości, bez ostrzeżenia przychodzącego do domu lub flirtowania z mężczyzną.

Zamień cię w przegranego

Jeśli zauważysz, emocje są zaraźliwe, to znaczy przekazywane od osoby do osoby. Cóż, jeśli twoje otoczenie jest całkowicie pozytywne, bezproblemowi ludzie. Dzięki temu masz codzienny słoneczny nastrój. Ale jeśli twoi przyjaciele w większości narzekają na trudności, stopniowo zauważysz, że zaczynasz sobie radzić lub przejmować niebezpieczne afirmacje, brzmiąc jak „nie mogę nic zrobić” lub „na szczęście jako utopiona kobieta”. Czy to dziwne, że ciosy losu i guzy wylewają się na ciebie jak z róg obfitości.