Jak wybrać idealny zapach na lato: 5 aktualnych wskazówek od perfumiarza

Zapachy są w stanie przekazać nasz nastrój, pragnienie i subtelne duchowe wibracje. Jednak niewielu z nas udaje się uniknąć błędów przy wyborze. Nieprawidłowo wybrane perfumy mogą objawiać się po zupełnie nieoczekiwanej stronie, powodować zepsuty nastrój, a nawet wywoływać uczucie odrzucenia i odrzucenia. Takie aromaty czekają na niemożliwy do pozazdroszczenia los: w najlepszym razie ozdobią tylko toaletkę, aw najgorszym razie zgromadzą kurz w odległym rogu szafki.

To wybrać perfumy - prawdziwą sztukę, która wymaga cierpliwości i znajomości określonych zasad. Istnieje kilka uniwersalnych wskazówek, o których należy pamiętać, szukając absolutnie dowolnego smaku.

Pierwszy i najważniejszy z nich - najlepiej wybrać zapach po południu: w tym momencie zmysł węchu jest w optymalnej formie.

Druga zasada - ci, którym spieszy się, by kupić butelkę, tylko krótko jej słuchają. Umieść go na bibule i idź na spacer, aby jego skład został w pełni ujawniony.

Po trzecie - pamiętaj, że ludzkie możliwości są ograniczone, dotyczy to również zapachu. Można odpowiednio dostrzec od jednego do trzech lub ośmiu aromatów, więc zastosuj wybrane opcje na blotterach i posłuchaj ich poza sklepem z perfumami, gdzie tradycyjnie jest zbyt wiele towarzyszących zapachów, które utrudniają zrozumienie głębi wybranych kompozycji.

Na koniec, zanim pójdziesz do sklepu, zadaj sobie kilka bardzo prostych pytań: jaki obraz chcesz stworzyć za pomocą perfum? Kiedy i z jakimi ubraniami planujesz je nosić?

Jakie aromaty lepiej wybrać na lato?

„Prawdopodobnie wielu się ze mną zgodzi: wraz z nadejściem sezonu wiosenno-letniego większość kobiet poszukuje nowego zapachu, który pasowałby do tego jasnego sezonu, napełniłby go pozytywną energią, odświeżył lub przypomniał lazurowe plaże.

Tak się złożyło, że tradycyjny letni zapach jest albo lekką wersją twoich ulubionych perfum, albo świeżą kwiatową nowością, albo letnią bryzą, niezmienioną podczas upałów, we wszystkich odmianach.

Aby pomyślnie zaktualizować garderobę perfumeryjną i nie przegapić, zalecamy zapamiętanie prostych zasad i zaleceń.

  • Mówimy kategorycznie „nie” dusznym aromatom, w których czuliśmy się tak ciepło i wygodnie zimą. Są to na przykład wyraźne bursztynowe perfumy. Faktem jest, że ciepło twojej skóry i letnie upały wzmacniają aromat. I może po prostu „udusić” zarówno ciebie, jak i ludzi wokół ciebie. Ponadto wilgotność, która często towarzyszy rosyjskiemu lato, zabija piękno olejków i żywic.
  • Nie powinieneś wybierać olejków i dodatków na okres ciepły: w wysokiej temperaturze baza olejowa stanie się lepka i może poplamić twoje ubrania.

  • Uważaj na perfumy - preferuj wodę toaletową. Jest tak, ponieważ silnie skoncentrowane aromaty mogą powodować migreny na słońcu.

  • W upale chcesz się ochłodzić, więc wybierz aromaty zawierające takie składniki piramidy perfum, jak cytrusy, białe kwiaty lub aldehydy. Te nuty często nie mają zagadek i tajemnic, ale są doskonale zaprojektowane, a przy upalnej pogodzie gwarantują świeżość, pobudzają i dają poczucie (i wrażenie) czystości.

Jak zawsze, świeże morze, słodkie owoce i delikatne kwiatowe odcienie będą odpowiednie tego lata. Kiedy jest gorąco, a ciało jest gorące, takie kompozycje brzmią kojąco i dają iluzję relaksu nad brzegiem rzeki lub jeziora. Nawiasem mówiąc, zwróć uwagę na specjalne ograniczone kolekcje marek, ponieważ często wydają one tak zwaną „Edycję letnią”, która obejmuje wodę toaletową, która jest łatwiejsza w „gorących” porach roku.