Masaż twarzy - nieoceniona korzyść czy wyrzucone pieniądze?

Masaż to kombinacja głaskania, ugniatania, wcierania, uderzania, manipulacji wibracjami, w towarzystwie różnych kremów, maści i żeli w celu wzmocnienia efektu. W Japonii nawet odchody ptaków (ściółka słowika) są używane do masowania twarzy. Uważa się, że sprzyja szybkiej regeneracji i znacznie rozjaśnia skórę. Inną opcją azjatyckich kosmetologów jest masaż ogromnymi afrykańskimi ślimakami. Powoli pełzają po twarzy, pozostawiając śliskie ślady z tajemnicą ślimaka (mucyna), która zawiera kolagen, elastynę, chitozan, alantoinę, proteazę, kwas glikolowy, witaminy A, B6, B12, C, E, które doskonale nawilżają i regenerują powierzchnię skóry .

Jednak oprócz takich egzotycznych technik istnieją bardziej tradycyjne. Wspólnie z ekspertami ustaliłem, jakie rodzaje masaży twarzy są obecnie dostępne na rynku, a także dowiedziałem się, jakie są zalety tej procedury.

Jakie problemy rozwiązuje masaż twarzy?

Mówiąc ogólnie, masaż poprawia jakość skóry, poprawia jej elastyczność, wygładza zmarszczki i usuwa obrzęki. Oprócz zapobiegania starzeniu się może radzić sobie z dość poważnymi problemami: bruksizm (mimowolne zgrzytanie zębami) i zaciśnięte mięśnie, skurcz mięśni, hipertoniczność.

Hipertoniczność mięśni jest niebezpieczna, ponieważ prowadzi do przesunięcia szczęki do przodu lub do tyłu. Może to spowodować wadę zgryzu. Głównym powodem jego wystąpienia jest stres. Wady te obserwuje się dzisiaj zarówno u pacjentów w wieku 30 lat, jak i 60 lat. Ponadto ich liczba znacznie wzrosła w ciągu ostatnich 3 lat. Wcześniej osoby z hipertonicznością były niezwykle rzadkie.

Ponadto za pomocą masażu można również skorygować asymetrię twarzy, którą wielu kosmetologów natychmiast próbuje naprawić wypełniaczami.

Masaż pomaga również w pracy z pacjentami z nerwicą tikową, bolesnym zapaleniem nerwów i napiętą twarzą. Co więcej, zestresowana twarz może być zarówno konsekwencją hipertoniczności, jak i wskaźnikiem problemów z zakończeniem nerwowym. Linia jest bardzo cienka. Połączenie między warstwą mięśniową a tkanką łączną przechodzi przez impulsy nerwowe. W przypadku hipertoniczności mięśnie są napięte, a skóra może zwisać. Osoba nie będzie mogła się uśmiechać, nie będzie miała pełnego ujawnienia uśmiechu, może mówić z trudem. Zwykle mówią o takich ludziach: „Mówiłem tyle, że boli mnie twarz”. Podczas masażu aktywowane są pewne punkty, w wyniku których napięcie nerwowe zostaje zmniejszone.

Optymalny czas trwania kursu

Żaden specjalista nigdy nie może zagwarantować, że w ciągu 10 sesji przywróci twarz: każdy ma inną wrażliwość, inną pamięć mięśni. Po pierwsze, wystarczy raz wyćwiczyć mięsień, podczas gdy inni będą potrzebować długiego kursu. Z reguły po 2-5 sesjach jest już jasne, jak dana osoba reaguje, i możesz mówić o niektórych terminach.

Nawiasem mówiąc, mięśnie, których Botox nie dotknął, szybciej reagują na masaż, więc łatwiej i skuteczniej jest pracować z osobą, która jest pod dobrym nadzorem kosmetologa.

Rodzaje masaży: od klasycznych po innowacyjne

Tradycyjne techniki masażu

Masaż kosmetyczny

Jeden z najczęstszych. Dzięki profesjonalnej wydajności może osiągnąć dobre wyniki, a mianowicie poprawić krążenie krwi i procesy metaboliczne, zwiększyć napięcie mięśniowe.

Masaż plastyczny

W przeciwieństwie do klasycznego modeluje owal twarzy, umożliwiając głębokie ćwiczenie mięśni twarzy, poprawiając krążenie limfy. Masaż ten polecany jest dla starzejącej się, zwiotczałej lub przerzedzonej skóry, której mięśnie straciły napięcie.

Masaż szczypcami (technika Jacquesa)

Dominującymi ruchami w tej technice są głębokie poprawki, efekt jest wykonywany na talku. Taki masaż stymuluje procesy metaboliczne, stabilizuje krążenie krwi, sprzyja szybkiemu gojeniu i regeneracji skóry. Jest wskazany w przypadku łojotoku, blizn, stagnacji po trądziku, a także po higienicznym oczyszczeniu twarzy.

Akupresura twarzy i szyi (japońska metoda Shiatsu)

Jedna z najstarszych technik, oparta na rytmicznym nacisku palców i różnych części dłoni w określonych punktach. Ta metoda jest uważana za terapeutyczną, ponieważ działa na strefy refleksogenne.

Masaż drenaż limfatyczny

To jest bardzo skuteczne. Odbywa się to za pomocą lekkich ruchów głaskania i skoków wzdłuż prądu limfy oraz w projekcji węzłów chłonnych. Pozwala pozbyć się pastowatości (stosowanej w okresie pooperacyjnym), skóra po takim masażu zaczyna oddychać w nowy sposób.

Innowacyjne techniki masażu

W oparciu o tradycyjne metody coraz popularniejsze stają się metody stref lokalnych.

Masaż blepharoplastyczny

Ta technika jest odpowiednia dla każdego programu przeciwstarzeniowego. Złożony efekt ma miejsce w strefie kołnierza szyjnego, grupach mięśni, które mają negatywny wpływ na mięsień kołowy oka i skórę głowy. Pozwala zmniejszyć obrzęki powiek, zmniejszyć widoczne zmarszczki i poprawić tkankę troficzną.

Masaż podpoliczkowy

Rodzaj innowacji. Odnosi się do rzeźbiarskich technik masażu. W sterylnych rękawiczkach kosmetolog ostrożnie pracuje przez mięśnie twarzy przez jamę ustną. W tym masażu aktywnie uczestniczy błona śluzowa jamy ustnej. Ten efekt jest rodzajem sprawności i tworzy muskularną ramę twarzy. Idealne dla kobiet z problematycznym obszarem dolnej jednej trzeciej twarzy. Owal staje się bardziej wyraźny i wyrazisty.

Masaż twarzy przeciwstarzeniowy przy użyciu słoików próżniowych

Ma własne grono fanów, które z roku na rok zyskuje na popularności. Procedura obejmuje ekspozycję na mięśnie twarzy i skórę przy użyciu ciśnienia wstecznego (próżnia). Masaż próżniowy poprawia odpływ żylny i poprawia elastyczność. W rezultacie skóra staje się bardziej gęsta i elastyczna, obrzęk znika, obszar podbródka jest regulowany.

Masaż twarzy srebrnymi łyżeczkami

Występuje zarówno w wersji europejskiej, jak i japońskiej. Uważa się, że po raz pierwszy ten masaż zaoferowała niemiecka kosmetolog Rene Koch, chociaż Japończycy się z tym spierają. W tym przypadku korzystny efekt masażu uzupełnia korzystny wpływ jonów srebra na skórę. Taki masaż dobrze ugniata mięśnie, poprawia odżywianie skóry i sprzyja odpływowi zastoju limfy z tkanek.