Latający chód: jak szybko przywrócić piękną postawę i łatwość poruszania się

Jednak na pewnym etapie życia osoba gromadzi wiele problemów z kręgosłupem, które są związane nie tylko z urazami i przeciążeniami, ale także ze stanami emocjonalnymi i innymi procesami. Dzisiaj ludzie, którzy się z tym nie spotykają, już prawie zniknęli. A jeśli takie problemy nie zostaną rozwiązane, gromadzą się i zajmują znaczny zasób życiowy. Redaktorzy postanowili szczegółowo przestudiować ten problem i dowiedzieć się, jak skuteczne są te metody.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby uzyskać piękną postawę, jest diagnoza układu mięśniowo-szkieletowego. Odbywa się to za pomocą urządzeń takich jak mediscrine, które pokazują stan mięśni (napięcie), a także za pomocą metody wizualnej oceny postawy, którą posiada wielu trenerów w klubach fitness. Dzięki temu dowiesz się, które mięśnie wymagają rozluźnienia, które należy opracować, czy występują problemy z ruchomością stawów. Na podstawie tej mapy ciała specjalista opracuje dla ciebie indywidualny program pracy, który koniecznie będzie obejmować masaż i aktywność fizyczną.

Masaż

Masaż jest niezbędny do pracy nad postawą, ponieważ tylko dzięki niemu możesz rozluźnić mięśnie w hipertoniczności. Również rolki do masażu i ćwiczenia rozciągające będą dobrym pomocnikiem w rozwiązaniu tego problemu.

Aktywność fizyczna w celu przywrócenia postawy

Pilates

Najbardziej skuteczny w procesie kształtowania postawy. Podstawą tej techniki jest właśnie uformowanie prawidłowej postawy u osoby i nauczenie go prawidłowych wzorców ruchu. Ćwiczenia służą do rozciągania, rozciągania, zwiększania amplitudy ruchu w stawach, badania mięśni stabilizatora i dużych grup mięśni.

Trening funkcjonalny

Dla miłośników bardziej intensywnego treningu odpowiedni jest trening funkcjonalny, który opiera się również na budowaniu neutralnej pozycji ciała.

Joga

Jogi nie należy lekceważyć, ponieważ jest to cały świat pracy z ciałem, który pomaga również poprawić postawę, tworzenie odpowiedniego gorsetu mięśniowego i zwiększoną ruchomość stawów.

Hamak antygrawitacyjny

Również bardzo skuteczna forma aktywności fizycznej. Praca w hamaku jest bardzo skuteczna w dekompresji kręgosłupa, co bezpośrednio wpływa na kształtowanie postawy - wynik widoczny jest już po pierwszym treningu.

Rozciąganie

Ten rodzaj treningu jest dobry, ponieważ program treningowy jako całość ma na celu poprawę postawy. Podczas rozciągania szczególną uwagę zwraca się na plecy. Ćwiczenia obejmują „młyn” i pochylanie się na boki oraz obracanie miednicy i „kotka” (kiedy wyginamy plecy: najpierw na podłogę, a potem się rozciągamy) i pochylamy się do nóg palcami dotykającymi stóp. W rzeczywistości rozciąganie pleców jest koniecznością w każdym treningu. Dzięki niej możesz zminimalizować ryzyko obrażeń, skręceń, zwichnięć. Rozciąganie pomaga zmniejszyć napięcie w plecach. Skrócone włókno mięśniowe wydłuża, poprawia krążenie krwi i ruchomość stawów, normalizuje procesy metaboliczne. Czujesz się bardziej czujny i łatwiej kontrolować swoją pozycję ciała.

Pływanie

Pływanie jest niezwykle korzystne dla kręgosłupa. Czołgać się, styl klasyczny, „delfin” - w dowolnym stylu, ale pamiętaj, aby trzymać głowę nad wodą. Oznacza to, że przydatny jest styl z wydechem do wody. Trakcja kręgosłupa w stanie nieważkości, a nieważkość może być tylko w wodzie, pomaga rozwiązać wiele problemów, a pływanie „jak żaba” - gdy głowa stale znajduje się nad powierzchnią wody - powoduje nadmierne obciążenie kręgów szyjnych. Wystarczy dwie do trzech godzin tygodniowo, aby utrzymać plecy w dobrej kondycji. Zainwestowanie tego czasu w swoje zdrowie oznacza cieszenie się aktywnym życiem i poczucie pięciu plusów!

Przed ćwiczeniem ciała musisz uporządkować jego elementy strukturalne, w tym przypadku kręgosłup i stawy - to pierwszy krok na drodze do zdrowia. Terapia manualna wykonuje świetną robotę i daje nową zdolność do dobrego samopoczucia. Po przejściu go w przyszłości łatwiej będzie Ci osiągnąć sukces w sporcie. Zwykły masaż to uzupełniająca procedura usuwania przeciążeń sportowych, przywracania i przyspieszania procesów metabolicznych w niektórych obszarach roboczych ciała, ale nie jako osobna procedura korekcji ciała.

Moim zdaniem najbardziej aktywne techniki przywracania postawy to kąpiele termalne, sauny i procedury kontrastowe. Nowoczesne centra fitness zapewniają wszystkie warunki. Zwykle po zajęciach w hali ludzie idą do sauny lub kąpieli na przemian z chłodnym basenem - stymuluje to procesy metaboliczne, pracę mięśni i całego ciała, a także pozwala spalić nadmiar kalorii bez diety.

Niebezpieczeństwa związane z różnymi technikami korekcji postawy

Jaka aktywność sportowa może być niebezpieczna

Na początkowym etapie, w sporcie (zarówno w celu przywrócenia postawy, jak i ogólnie), zaleca się nawiązanie kontaktu z trenerem, który pokaże metodologię i zapewni podstawowe doświadczenie w pracy z twoim ciałem. Jeśli dana osoba czuje się zdrowo i nie ma objawów, które przyciągają uwagę i są trwałe, możesz zacząć uprawiać każdy sport, ale zawsze powinieneś polegać na odczuciach pojawiających się podczas treningu. Wielu młodych ludzi, którzy mają ambicje i motywację do osiągnięcia określonego celu (w tym przypadku prawidłowej postawy), nie słucha sygnałów swojego ciała i nadal będzie działać przeciwko nim. W rezultacie uzyskują wyniki, ale tracą niezbędne zasoby. Sportowiec wie, jaki dystans może przejechać i jaki ładunek wziąć, ale nie zna najlepiej możliwości organizmu. W rezultacie - zespół przetrenowania i chęć porzucenia wszystkiego, a także wysokie ryzyko obrażeń.

Wady jogi

Uważa się, że postawę można przywrócić za pomocą jogi. Istnieje wiele technik, które mają na celu pracę z ciałem, w szczególności hatha joga, ale nawet to wymaga wstępnej korekty, aby zrobić to poprawnie i w pełni. Jeśli dana osoba ma jakiekolwiek problemy zdrowotne, na pewno się pojawi. Po wielu latach praktyki wielu praktyków nie może osiągnąć ostatecznego wyniku, ale po wstępnej korekcie u kręgarza osiągają je bardzo szybko.

Wady programów tanecznych

Aby przywrócić piękną postawę poprzez taniec, dorosły będzie potrzebował dużo czasu, ponieważ musisz zacząć bardzo stopniowo i pod okiem specjalisty. Taniec to poważne obciążenie, które może przynieść wiele problemów, z powodu których będziesz musiał zrezygnować z zajęć.

Czy działają gorsety korygujące postawę?

Wiele osób uważa, że ​​poprawianie pozycji za pomocą gorsetu jest bardzo realne, nie jest do końca prawdą. W takim przypadku gorset pełni funkcję podtrzymującą przez pewien czas, po urazie lub sytuacji związanej z osłabieniem napięcia mięśniowego. W dzieciństwie, gdy dziecko ma deformację skoliotyczną, doskonale pomaga, jeśli mówimy o zdrowych, dobrze wykształconych ludziach, którzy chcą poprawić swoją postawę, trudniej jest to zrobić za pomocą gorsetu. Jednak z ich pomocą absolutnie możliwe jest skorygowanie sylwetki figury, aby usunąć nadmiar objętości pod pachą. Gorset pomoże również zmniejszyć obciążenie kręgosłupa u kobiet o zaokrąglonych kształtach, co jest ważną zaletą.