Azjatyckie piękno: zalety i cechy wschodniego systemu pielęgnacji skóry twarzy

Europejskie kobiety są pod wrażeniem obecności w niej naturalnych składników, czasem niezwykłych dla europejskich kosmetyków, połączenia tradycyjnych krajowych przepisów z najnowocześniejszymi technologiami. Eleganckie i stylowe opakowanie jest również bardzo atrakcyjne. Fundusze prezentowane są w szerokim asortymencie i po rozsądnych cenach, ale czy są odpowiednie dla europejskich kobiet? Redakcja postanowiła znaleźć odpowiedź na to pytanie, a także starała się zrozumieć cechy azjatyckiej pielęgnacji skóry i jakie trendy dominują obecnie na rynku kosmetycznym tych krajów.

Kluczowe trendy w azjatyckiej pielęgnacji skóry

Ostatnio słynny 10-stopniowy rytuał pielęgnacji skóry został skrytykowany nawet w samej Korei. Niektórzy dermatolodzy mają wątpliwości, czy stosowanie jednego po drugim 10 produktów, z których każdy zawiera co najmniej 10, a nawet 20-30 składników, jest nieuzasadnione.

Dziś Koreańczycy poświęcają więcej czasu na pracę i awans zawodowy, w związku z którym rośnie tendencja do pomijania, co oznacza stosowanie minimalistycznego zestawu produktów do pielęgnacji i stosowanie inteligentnych produktów. Ze względu na swoją wszechstronność mogą skrócić czas poświęcony przez kobiety na rytuał opieki. Wśród koreańskich kobiet popularne są produkty wielofunkcyjne, które można stosować na wrażliwą skórę wokół oczu i na całej twarzy. Takie emulsje wnikają głęboko w naskórek i szybko przywracają elastyczność skóry, redukują zmarszczki. Jednym słowem, w takich produktach funkcje wysoce skutecznej surowicy i kremu są często łączone.

Czy kosmetyki azjatyckie są odpowiednie dla Europejczyków

Produkty pielęgnacyjne prezentowane na tych rynkach azjatyckich i europejskich zasadniczo nie są rozróżniane. Jednak Europejczykom lepiej jest nakładać produkty w dwóch lub trzech cienkich warstwach, ponieważ ich skóra jest nieco cieńsza. Jeśli zastosujesz produkt w ten sposób, zostanie on wchłonięty bez powodowania podrażnienia, a także wnika głębiej w skórę i ma większy efekt. Ale co najważniejsze, wilgoć jest bardziej niezawodnie przechowywana w naskórku, dzięki czemu skóra wygląda na znacznie młodszą i uzyskuje gładką konsystencję.

Ale wybierając kosmetyki azjatyckie, należy wziąć pod uwagę indywidualne cechy skóry każdej osoby. Na przykład osoby o wrażliwej skórze skłonnej do podrażnień nie powinny używać peelingów ani serum z wysokim stężeniem kwasów. Jednocześnie takie produkty są szeroko reprezentowane w asortymencie koreańskich kosmetyków, ponieważ są doskonałe, gdy stosuje się je do gęstszej skóry typu azjatyckiego. Jednocześnie Koreańczycy są wielkimi fanami nawilżenia, więc ich emulsje i kremy są idealne dla wrażliwej skóry. Ale ogólnie azjatycki rynek kosmetyczny jest bardzo zróżnicowany, co pozwala każdemu znaleźć dla siebie idealny lek.

Czy kosmetyki azjatyckie są odpowiednie dla Europejczyków?

Aby dogłębnie zrozumieć ten problem, warto porównać cechy skóry Azjatów i rdzennych mieszkańców Europy, a także ogólnie akceptowane metody pielęgnacji skóry.

Koreańscy kosmetolodzy wprowadzają kwas hialuronowy do składu prawie wszystkich produktów kosmetycznych, jednak w naszym klimacie i przy niskiej wilgotności powietrza istnieje niebezpieczeństwo obrzęku zamiast łatwego i przyjemnego nawilżania, ponieważ kwas hialuronowy mocno napina górne warstwy skóry.

Ponieważ Azjaci mają gęstszą skórę, konieczne jest bardziej agresywne działanie substancji aktywnych. U Europejczyków skóra jest cieńsza, a substancje te mogą przenikać do zbyt głębokich warstw naskórka, a nawet skóry właściwej. U Azjatów czułość komórek wytwarzających pigment melaninę (melanocyty) jest wyższa, dlatego wszystkie środki marek azjatyckich zawierają składniki zmniejszające go. W związku z tym kosmetyki koreańskie i japońskie są dobre do pozbycia się starej pigmentacji. Jednak niesprawiedliwym byłoby twierdzenie, że koreańskie kosmetyki nie są odpowiednie dla Europejczyków. Szeroka gama produktów pozwala wybrać produkty do każdego rodzaju skóry. Duzi producenci od dawna dostosowują swoje produkty do rynku europejskiego.