Czarne paski zamiast brwi, czerwone policzki i 5 kolejnych pomyłek w makijażu

Błąd nr 1: nieprzygotowana skóra

Bez względu na to, jak piękny może być Twój makijaż, po nałożeniu go na nieprzygotowaną skórę pismo zniknie. Najlżejszy peeling na twarzy, posmarowany podkładem i pudrem na wierzchu, tworzy efekt ciasta warstwowego. Ważne jest nie tylko wynik i proces makijażu, ale także przygotowanie do niego. Dlatego, aby uzyskać równomierny ton, należy użyć nietłustego kremu nawilżającego lub specjalnej bazy.

Błąd nr 2: Korektor nie jest w odcieniu skóry

Kontrasty są oczywiście dobre, ale nie w przypadku czerwonych twarzy i śnieżnobiałych szyi. Większość dziewcząt nie nauczyła się, jak prawidłowo wybrać fundację. Dlaczego Ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do testowania tonu na nadgarstku. Pamiętaj: kolor skóry na dłoniach nieznacznie różni się od koloru skóry na twarzy. Aby uniknąć zbyt ciemnego lub zbyt jasnego tonu, przetestuj podkład na szyi - nie stracisz!

Błąd nr 3: „Martwe” czarne paski zamiast brwi

Właścicieli szerokich brwi, takich jak Lilly Collins, nie można porównać z niedoświadczonymi miłośnikami ołówków. Dwie równoległe linie wokół brwi, grube i zakrzywione paski na połowie twarzy - obraz, niestety, już się zapoznał. Jeśli chcesz mieć piękne naturalne brwi, zapomnij o ołówku - nawet wizażystka musi spróbować narysować proste linie. Zapomnij o wyraźnych łukach - tatuaż od dawna nie ma znaczenia. Skorzystaj z techniki wtapiania i skup się na naturalności - zawsze jest modna, a zwłaszcza w tym roku!

Błąd nr 4: Szminka Ciemniejsza niż szminka

Nawet wizażyści poszukujący naturalnego makijażu często popełniają ten błąd. Podstawową funkcją konturówki do ust jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się szminki. Ale teraz możesz się bez tego obejść. Ogromna ilość produktów do ust wytrzyma każdy bankiet, a nawet kawę z rogalikiem na śniadanie. Ale jeśli twoja torba do makijażu nadal rozlewa szminkę, napraw ją przezroczystym ołówkiem (na przykład Dior ma taki). I pamiętaj, że wyraźne granice i tatuaż na brwiach i wargach są nieistotne - teraz efekt „pocałunków” lub naturalnych ust jest w modzie.

Błąd nr 5: Czerwone policzki i szare paski zamiast kości policzkowych

Jakość rzeźbienia twarzy, promowana przez wielu blogerów i początkujących wizażystów, coraz bardziej nasuwa pytania. Lekkim ruchem pędzla dziewczyny zmieniają kolor swoich policzków w cegłę, ale w rzeczywistości wystarczyło tylko przeczytać o prawidłowym użyciu bronzera. Ślepe podążanie za nowym trendem zimnych rzeźbiarzy sprawia, że ​​twarze dziewcząt są szare, prawie „martwe”. Naturalny i piękny makijaż można uzyskać za pomocą żywego rzeźbiarza: nie czerwonego lub szarego, ale brązowego lub odcienia zimnej kawy.

Błąd nr 6: Zbyt dużo zakreślacza

Dzięki rozświetlaczowi relacje z wieloma miłośnikami makijażu są lepsze niż w przypadku innych środków, ale są z nim problemy. Warto trochę przesadzić, a zamiast lekkiego blasku młodej skóry uzyskuje się drzewo noworoczne. Wszystko lśni: policzki, podbródek, nawet czoło, z którego skóra nie wygląda promiennie, ale tłusto. Nałóż rozświetlacz ściśle na górną część kości policzkowej, dołek nad górną wargą (łuk Kupidyna), z tyłu nosa lub w wewnętrznych kącikach oczu. I nie bój się go używać! Umiarkowany blask doda skrętu Twojemu makijażowi.

Błąd nr 7: makijaż na dywan w życiu codziennym

Tutaj wszystko jest proste: wiele filmów z sieci społecznościowych uczy nas pięknego makijażu na wybiegu, który świetnie wygląda w studiu fotograficznym, ale jest absolutnie absurdalny w życiu codziennym. Zbyt jasne kolory i zbyt gęste tekstury czasami graniczą z makijażem scenicznym. W życiu codziennym wybieg wygląda jak maska. Lepiej jest stosować taki makijaż tylko na specjalne okazje, a do codziennego użytku używaj lekkich tekstur, takich jak krem ​​BB, odcienie, nagie cienie i utrwalające światło żele do brwi.