„Dlaczego nie tracę na wadze”: najczęstsze błędy, które zapobiegają odchudzaniu

Brak zintegrowanego podejścia w procesie szkolenia

Głównym powodem spowolnienia procesu odchudzania jest brak zintegrowanego podejścia i zmiana nacisku na tylko jeden rodzaj aktywności - trening siłowy lub siłowy. Na przykład, próbując szybciej rozstać się z warstwą tłuszczu, nie możesz wydostać się z cichego studia lub na bieżni. W tym przypadku procent tłuszczu z pewnością się zmniejszy, ale nie zapominaj, że pod nim ukrywa się mięśnie, stawy, więzadła i narządy wewnętrzne, aw przypadku nagłej utraty wagi bez wzmocnienia szkieletu mięśniowego (cechy treningu siłowego) problemy z układem mięśniowo-szkieletowym - układ naczyniowy będzie trudny do uniknięcia.

Zapoznanie się z taką koncepcją jak „sarkopenia” nie będzie zbyteczne. Jest to diametralnie przeciwna sytuacja, w której w pogoni za cenną ulgą nie rozstajesz się ze sztangą i, w obawie przed utratą ciężko zdobytej masy mięśniowej „na wszelki wypadek”, unikaj obciążenia sercowego, a zatem nie zbliżaj się do roweru treningowego bliżej niż 3 metry. W takim przypadku mięśnie zwiększą objętość, jednak wyniki wysiłków zostaną ukryte pod tą samą warstwą tłuszczu.

Idealne rozwiązanie - trening powinien być zróżnicowany, z niewielkim marginesem w kierunku pożądanego stanu. Jeśli plany po prostu zmniejszają zawartość tłuszczu, to jedna moc powinna odpowiadać za około dwa treningi cardio tygodniowo. Jeśli priorytetem jest zwiększenie masy mięśniowej, wówczas proporcja zmienia się w odwrotny sposób. Są to przybliżone liczby, ponieważ wszyscy jesteśmy różni i tylko indywidualne podejście umożliwi opracowanie optymalnego schematu szkolenia.

Ogólnie nadmierny entuzjazm sportowy

Codzienny trening, czasem nawet dwa razy, bez uwzględnienia zmęczenia, bólu, skurczów, braku apetytu i problemów ze snem, wraz z gwałtownym zmniejszeniem liczby spożywanych kalorii, może prowadzić do pożądanych liczb na wadze, ale efekt będzie jeszcze krótszy niż w przypadku eksperymentowania z twoim dieta Ale zapewniono ci syndrom przetrenowania. Oprócz wyżej wymienionych, dołączone są również problemy zdrowotne, którym później pomogą kardiolodzy, endokrynolodzy, traumatolodzy, aw szczególnie trudnych przypadkach także psychologowie.

Stosowanie leków na odchudzanie

To najbardziej niebezpieczne i śliskie zbocze. Mówimy o wszelkiego rodzaju lekach moczopędnych, przeczyszczających i dietetycznych. Z reguły najbardziej niecierpliwy i sprinter ucieka się do tej metody, który ma 2 tygodnie przed ślubem, półtorej godziny przed samolotem lub wyprzedażą kończy się w sklepie, w którym można kupić wymarzoną sukienkę za pół ceny, która jest tylko kilka rozmiarów mniejsza. Niebezpieczeństwo wynika z faktu, że zasada działania takich leków sprowadza się do zmiany (aw niektórych przypadkach naruszenia) podstawowych procesów fizjologicznych w ciele. Z grubsza mówiąc, aby schudnąć, wchodzisz w system, który ewoluował przed tobą z najprostszych form życia do obecnego stanu przez ponad tysiąc lat. To tak, jakby próbować obsługiwać osobę widelcem i nożem - taka historia, trzeba przyznać.

Palenie i picie

Te nawyki płynnie i pewnie zatruwają nasze ciało, nie dając żadnych pozytywnych zmian w ciele, ale raczej spowalniają wszystkie procesy metaboliczne (metabolizm).

Ignorancja żywności

Jest to jeden z najważniejszych elementów pozwalających uzyskać pożądany wynik. Około 85% tych, którzy chcą schudnąć, powie, że liczenie kalorii, równowaga białek, tłuszczów i węglowodanów to długi czas, że im to przeszkadza, denerwuje itp. Ale niestety nie ma mowy o tym bez niego. Dowiedz się, jakie są białka, tłuszcze i węglowodany. Przeczytaj, jak dany składnik odżywczy wpływa na twoje ciało. Zrozum, że nie możesz zredukować tłuszczów do zera, ponieważ może to powodować problemy hormonalne - zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet. Nie możesz całkowicie usunąć węglowodanów - poczujesz się źle. We wszystkich najważniejszych sprawach ¬– kompetentny stosunek, równowaga.

Stres

Niestety, nie ma sposobu, aby od niego uciec, ale musisz zrozumieć, że jeśli jest nieunikniony, musisz znaleźć sposoby, aby go uspokoić. Jeśli techniki oddychania nie pomagają, używaj suplementów zawierających magnez i witaminę B6 w nocy, abyś dobrze spał - to minimalizuje odchylenia w tle hormonalnym spowodowane przez stres.

Brak dobrego wypoczynku

Pełny odpoczynek jest bardzo ważny. Powinno to być nawet ze szkolenia. Nie jesteś maszyną, ale żywym organizmem, który powinien otrzymać ładunek i czas, aby się z niej zregenerować, ponieważ tracimy wagę tak skutecznie, jak to możliwe, nie tylko podczas treningu, ale także po odpoczynku.