Rodzina i kariera: jak nadążyć za dwoma zajęciami?

„Tutaj ma swój własny wiejski dom, a nawet fontannę ze złotą rybką na stronie, a także swoją karierę i pieniądze. Ale nie ma rodziny. Cóż, dlaczego potrzebujesz tego wszystkiego, jeśli jesteś singlem? ”Kasjer w sklepie uzasadnił.

„Cóż, wiesz, lepiej być samotnym, wolnym, bogatym niż z kretynem mężem i niewdzięcznymi dziećmi! Więc poświęciłem swoją karierę dla rodziny, więc co? W każdym razie mąż i tak poszedł do swojej kochanki, a dzieci dorastały, mają własne obawy ”, dziewczyna przy kolejnej kasie nie zgodziła się z nią.

Prawie wszyscy stoją przed tym wyborem: kontynuuj budowanie kariery lub poświęcaj się rodzinie i dzieciom. Ale czy konieczne jest poświęcenie czegoś, aby odnieść sukces w tej czy innej dziedzinie?

Na przykład postać Sarah Jessica Parker w filmie „Nie wiem, jak to robi” jest matką dwojga dzieci z udaną karierą, której udało się połączyć dwa życia w jednym.

Czy naprawdę musimy wybrać? Postanowiłem dowiedzieć się, co prowadzi kobiety, które całkowicie poświęcają się jednej rzeczy. Dlaczego niektórzy wybierają karierę, inni wybierają rodzinę? Jakie są konsekwencje takiej decyzji?

Rodzina zamiast kariery

Rodzina zamiast kariery

Znaleźć swoją drogę

Marina przybyła do stolicy z odległego syberyjskiego miasta. Głównym celem dziewczyny było znalezienie dobrej pracy i wzbogacenie się. Nie tylko żyje jak wszyscy inni, ale staje się bogaty. Włożyła całą swoją siłę w budowanie kariery.

Po pracy Marina uzyskała drugie wykształcenie wyższe, studiowała języki, aw pracy troszczyła się o władze jak najlepiej.

Taka strategia przyniosła owoce dość szybko, a Marina zaczęła gwałtownie awansować w służbie. Rosły dochody, rosły ambicje, dziewczyna tworzyła nowe plany kariery i osiągała nowe cele, poświęcając cały swój czas.

Potem pomyślała o małżeństwie i równie celowo znalazła męża, wykorzystując wszystkie swoje powiązania. Jej mąż był dokładnie tym, czego chciała - bogaty. Ale potem stało się nieoczekiwane - karierowiczka Marina, która poszła na urlop macierzyński, nagle zdała sobie sprawę, że nie chce już pracować.

Lawina okoliczności

Inna zawsze zarabiała bardzo dobrze, ale kiedy wyszła za mąż, zniknęła potrzeba pracy - jej mąż zaspokajał wszystkie swoje potrzeby, a Inna nie lubiła się męczyć. Odpoczywając od pracy, dziewczyna zdała sobie sprawę, że naprawdę chce zostać poetką.

Pisała wiersze partiami, a jedna z jej książek została opublikowana. Okazało się, że miała prawdziwy talent. Mąż był dumny ze swojej żony, w każdy możliwy sposób zachęcał ją do gorliwości literackiej.

Ale po pewnym czasie Inna porzuciła poezję. Pisanie pracy wymaga cierpliwości, determinacji i codziennej pracy, a Inna nie miała na to czasu: sprawy rodzinne zajmowały wszystkie jej myśli.

Trzeba zabierać dzieci do szkoły, na sekcje, sporządzać dokumenty podróży, kupować ubrania, meble, naprawiać ... ale nigdy nie wiesz, co jeszcze! Mąż obiecał Innie pomoc w publikowaniu poezji, obiecał przyprowadzić go do właściwych ludzi, ale dziewczyna zawsze była rozpraszana przez kreatywność.

To prawda, że ​​kilka razy, kiedy biznes jej męża był na skraju kryzysu, Inna usiadła, aby pisać, mając nadzieję, że zarobi na tym utrzymanie. Ale gdy tylko poprawiła się sytuacja biznesowa, dziewczyna ponownie pogrążyła się w pracach domowych.

Do dziś ma nadzieję, że zostanie wielką poetką, ale zawsze coś ją niepokoi.

Wybór rodziny

Wybór rodziny

Bezwładność

Lena zdecydowała w szkole, że nie potrzebuje pracy, a jej powołaniem była rodzina i rodzicielstwo. Mimo swoich umiejętności źle się uczyła. Była zbyt leniwa, by się uczyć, lubiła przebywać w domu lub częściej spotykać się z facetami.

Z powołania

Łada zawsze marzyła o dużej rodzinie. W szkole dobrze się uczyła, łatwo wstąpiła do instytutu, ale wyjechała w drugim roku, ponieważ wyszła za mąż. Wkrótce urodziła dziecko, potem kolejne, potem kolejne ...

Mąż Łady urodził się w dużej rodzinie i inaczej nie wyobrażał sobie swojego życia. Łada z radością jednak zanurzyła się w życie rodzinne i wychowywała dzieci, z których miała już pięcioro.

Nie żałuje, że porzuciła szkołę i uważa, że ​​jej prawdziwą realizacją są dzieci. „Studiowałem w instytucie pedagogicznym, musiałem uczyć dzieci. Ale skoro mam swoją, dlaczego miałbym wychowywać nieznajomych? ”Przekonuje.

Kariera zamiast rodziny

Kariera zamiast rodziny

Rozczarowanie

Vika jest całkowicie pochłonięta swoją karierą. Z pewnością chce osiągnąć taką wysokość kariery, aby stać się całkowicie niezależnym. Kilka lat temu nie mogła nawet pomyśleć o tym, co stanie się pracoholikiem.

Od dzieciństwa Vika była wychowywana tak, że najważniejsze dla kobiety jest rodzina i nie powinna pracować. Dziewczyna wyszła za mąż i była bardzo szczęśliwa.

Zmiana priorytetów

Larisa marzyła o rodzinie i dzieciach, jej kariera nigdy się nie martwiła. Wkrótce poznała mężczyznę swoich marzeń i zaszła w ciążę. Ale facet nie podzielił radości Larisy z dziećmi i wkrótce ją zostawił.

Dziewczyna musiała zmienić priorytety i iść do pracy, ponieważ konieczne było wychowanie dziecka. Aby dziecko miało wszystko, co najlepsze, Larisa zaczęła poświęcać dużo pracy, odbywała nadgodziny i wyjazdy służbowe.

Dziecko niczego nie potrzebowało, miał nianię, ogromną liczbę zabawek, najlepszą szkołę, ubrania, podróże (z nianią) ... była nie tylko matka.

Ale sytuacja została rozwiązana bezpiecznie. Dziewczyna spotkała się w pracy ze wspaniałym mężczyzną i poślubiła go. Zaczęła mniej pracować, ale wcale nie zrezygnowała z pracy, pamiętając, w jakiej sytuacji była kiedyś.

Czy muszę wybrać?

Kariera czy rodzina: czy powinienem wybrać?

Pytanie o wybór kariery lub rodziny nie było jeszcze przed Olgą. Pracowała przez całą ciążę , a kiedy nie mogła pojawić się w biurze, zaczęła zabierać pracę do domu. Po urodzeniu dziecka nie przestała pracować.

W miarę możliwości rozwiązywała sprawy w domu przez Skype, telefon i e-mail. Jeśli trzeba było natychmiast wyjść, zabrała nianię, ale przez cały czas, gdy była w domu, sama zajmowała się dzieckiem.

Kariera lub rodzina: ustalanie motywów

Kariera lub rodzina: ustalanie motywów

Samorealizacja nie zawsze jest głównym powodem, dla którego kobieta szuka kariery lub rodziny. Często kierujemy się zupełnie innymi motywami, o których nawet nie podejrzewamy.

To jest decydujący czynnik przy wyborze ścieżki. Kiedy motywy są bardzo jasno określone, w tym ukryte, kobieta nie musi niczego wybierać, wszystkie decyzje podejmowane są harmonijnie, nie ma sprzeczności między pragnieniami społecznymi i osobistymi.

Małe ćwiczenie pomoże ci zrozumieć swoje tajne motywy, dokonać własnych wyborów i zharmonizować życie.