Odpoczniemy! Oprócz ...

„Dlaczego jego miłość nie jest taka jak moja? Moja miłość - w ten sposób mogę nazwać cały kompleks uczuć, które roją się w mojej duszy, rozbłyskując z nową energią, gdy bliski jest w pobliżu - bardzo delikatny. Tak łatwo jest urazić kogoś bliskiego, takiego jak tylko dlatego, że oczekujesz od swojego mężczyzny tej samej czułości, ciepła i miłości, którą mu dajesz, a nie dlatego, że chcesz tylko otrzymać coś w zamian, ale dlatego, że tak bardzo brakuje mu w życiu codziennym. 24 lata, ja, ukochana i jedyna córka moich rodziców, otrzymałem od nich, a także od mojej babci , Dziadkowie, ciotki i wujkowie ogromną porcję miłości - ale nie jest to rodzaj miłości, który sprawia, że ​​kobieta bardzo szczęśliwy, świecące i pożądane.

Znamy mojego obecnego młodego człowieka od bardzo dawna, ale zaczęliśmy spotykać się 2 lata temu, a sześć miesięcy temu zaczęli żyć razem. Zaskakujące jest to, że życie nie przeszkadza, nie przeszkadza nam bycie razem (wydaje się) i wszystko jest z nami w porządku. Ale! Jak zawsze pojawia się duży ALE: nie jest przyzwyczajony do mówienia o czułości, z jaką próbuję go rozpieszczać, i to nie jest takie złe. Pomimo swojej miłości do mnie, jest osobą przyzwyczajoną do wolności. Wkrótce stał się niezależny i nie był przyzwyczajony do mówienia komukolwiek, że opóźnia. Chociaż musimy mu oddać należne, stopniowo przyzwyczajając się do tego. Ale mamy jeden temat, który stał się prawie zabroniony ze względu na fakt, że nie możemy o tym spokojnie rozmawiać, a rozmowa koniecznie przechodzi w kłótnię. Ten temat to osobne wakacje.

Nawet kiedy wyjeżdżałam w podróż służbową, bardzo za tobą tęskniłam, a kiedy byłam w domu również podczas jego odlotów. Dlatego nawet nie myślę o wyjeździe z przyjaciółmi, aby odpocząć, wiedząc, że naprawdę będę za nim tęsknić. Wręcz przeciwnie, oświadcza, że ​​naprawdę chce się zrelaksować ze swoimi „kawalerskimi” przyjaciółmi, którzy zamierzają odpocząć w jednym celu - oczarować jak najwięcej dziewcząt i dobrze odpocząć w ośrodku. Najbardziej denerwujące dla mnie jest to, że naprawdę tego chce. To nasuwa moje pytanie - dlaczego jego miłość do mnie jest tak odmienna od mojej? Dlaczego konieczne było nawiązanie takiego związku, jeśli stał się ciasny w ich ramach?

Jak się zachować w takiej sytuacji, jak sprawić, by zrozumiał, że to boli i obraża mnie, gdy słyszę od niego, że chce odpocząć? Zrobisz sobie przerwę? Pytanie nie brzmi tak bardzo, że mu nie ufam, ale tak naprawdę nie ufam jego przyjaciołom. I wiem, jak ważna jest dla nich ich opinia. A co może zrobić człowiek, aby nie uderzyć się w błoto przed tymi, którzy nie mają żadnych zobowiązań, żadnych związków i tylko wiatr w ich głowie? Mam nadzieję, że twoja rada pomoże mi lepiej go zrozumieć w tej sytuacji i powiedzieć, jak mam się zachowywać ”.

Nawet w najbardziej stabilnych i szczęśliwych związkach partnerzy czasami mają ochotę odpoczywać od siebie. Nie ma w tym przestępstwa. Wyobraź sobie: naprawdę lubisz czerwony kawior. I jesz to codziennie. I tyle lat. Dużo czerwonego kawioru. Wcześniej czy później będziesz miał ochotę porzucić kawior. Zauważ, że nie przestawaj jeść, ale przerywaj na tydzień lub dwa. Ale z taką przyjemnością znów poczujesz jego smak!

Wszyscy ludzie są różni. Ktoś potrzebuje więcej komunikacji, ktoś mniej. Niektórzy ludzie mogą odzyskać siły po prostu będąc samemu. Są tacy, którzy im więcej ludzi, tym lepiej. I wszyscy musimy zwrócić uwagę, w przeciwnym razie smak życia zostanie utracony; jeśli robimy to samo codziennie, nawet najciekawsze, po pewnym czasie staje się to dla nas rutyną. Każda osoba ma swoją strefę komfortu emocjonalnego i należy ją szanować, jedyny sposób na budowanie prawdziwie harmonijnych relacji.

Możesz zapobiec temu „sytości” podczas odpoczynku od siebie przez cały rok - spotkania z koleżankami, wycieczka z przyjaciółmi na bilard, klub sportowy itp. Jak miło jest wtedy wymieniać wrażenia! To pozwala ci nie zamykać się na sobie i żyć pełnią życia bez odczuwania ograniczeń.

Twoje poglądy na idealne wakacje radykalnie się różnią. Jest fanem ekstremalnej rekreacji, przez cały rok marzy o raftingu. A od dzieciństwa obawiałeś się wody, a spływ górskimi rzekami jest możliwy tylko w sytuacji ewakuacji ze strefy katastrofy. Wolisz klasyczne wakacje na plaży z wycieczkami do pobliskich muzeów. Co robić Rafting razem? Umrzesz szybciej ze strachu, niż dotrzesz do celu.

W takiej sytuacji wspólne hobby może służyć jako ujście. Może to być wszystko: od zbierania motyli po wspinaczkę górską, najważniejsze jest to, że wam się spodoba. Oczywiście obecność wspólnej przyczyny zmusza parę, czyni życie bardziej interesującym, a także daje wiele pozytywnych emocji.

Podobnie jak oddzielny i wspólny odpoczynek, istnieją plusy i minusy. Z oddzielnym odpoczynkiem istnieje prawdziwa okazja, aby się odprężyć, znudzić i odświeżyć swoje uczucia. Jest to szczególnie miłe, gdy oboje pracujesz w tym samym biurze lub, co gorsza, w domu. Nie ma potrzeby łączenia niezgodnych zainteresowań i zawodów, aby się dostosować, możesz być sobą (jeśli to możliwe).

Jednak jest wystarczająco minusów na taką rozrywkę. Ten brak ogólnych wrażeń i odpowiednio wspomnień, które ogrzewają duszę i odświeżają zmysły. Niemożność spędzania czasu tylko razem, z dala od codziennych problemów i pracy oraz patrzenia na siebie z boku. Rzeczywiście, nowa sytuacja zawsze pozwala zobaczyć zupełnie nowe aspekty u osoby. Być może już zapomniałeś, jak zabawna, delikatna i troskliwa może być dobrze wypoczęty mąż. I przypomina sobie, jak jesteś atrakcyjny, czarujący i cieszyłeś się sukcesem z innymi mężczyznami. Ten fakt zwiększy nie tylko jego samoocenę, ale także stopień twoich uczuć.