Zadzwoń do mnie żonaty!

Morze szampana, brzęczące kieliszki, radosne twarze, piękne sukienki, spektakularne kostiumy, drogie samochody ... Prawdopodobnie każda dziewczyna nie raz wyobrażała sobie, że jest piękną panną młodą w sukience o nieziemskim pięknie i chłopcem, choć jest to mniej powszechne, przystojnym panem młodym w nowym samochodzie. Od dzieciństwa przygotowujemy się do przejścia przez to, co przeszli nasi rodzice. I z reguły wszyscy budujemy nasze życie zgodnie z tym, że nam się podobało lub nie. Według psychologów rodzice decydują o losie swoich dzieci na poziomie werbalnym i niewerbalnym, ustanawiając stosunek do płci przeciwnej.

Ale każdy z nas ma swoje przeznaczenie i niestety nie rodzimy się od razu z bogatym doświadczeniem. A kiedy rodzice mówią, że coś jest nie tak, wielu z nas nie słucha słów starszych. W końcu mamy żelazną „wymówkę”: podobno było wcześniej, ale teraz wszystko jest inne, po prostu jej nie znasz ... A więc zaczynamy własne życie od prób i błędów ...

„Wielu mężczyzn zakochuje się w dołkach na policzkach,
przez pomyłkę poślubić całą dziewczynę. ”

Stephen Leacock.

Nie jest tajemnicą, że ostatnio takie wartości, jak „rodzina” i „dom” zniknęły w tle dla młodych ludzi. Wokół trąby o wolności i wolnych relacjach. Według psychologów nawet dzisiejsze dzieci w przyszłości będą mniej skłonne do przywiązania do domu, rodziny, ta koncepcja nie będzie już oznaczać, co to znaczy dla dzieci, przynajmniej dwa razy w ich wieku. Biorąc pod uwagę fakt, że dzisiejsi nastolatkowie w niczym nie wkładają swoich rodziców, to znaczy, że ich autorytet spadł na najniższy poziom, to co mogą zaszczepić swoim dzieciom?

Z reguły ludzie doświadczają najsilniejszych uczuć w młodości. Dlatego dziewczęta i chłopcy wierzą, że pierwsza miłość jest najsilniejsza i ... na zawsze. Zakochawszy się w kimś, zapominają o wszystkim, a pragnienie bycia z ukochaną może w końcu doprowadzić do małżeństwa. Jednocześnie niewielu jest w stanie naprawdę docenić ich wybranego, będąc całkowicie zaślepionym jego prawdziwymi (lub najczęściej wyobrażonymi) cnotami.

Ale namiętna, ognista adoracja jego wybrańca jest, jak wiadomo, dzisiaj nie jest jedynym (a może nie głównym) powodem wejścia w relacje małżeńskie bardzo młodych kochanków. Niestety najczęstszym jest małżeństwo „latania”, jak mówią zwykli ludzie. Cóż możesz zrobić - niektórzy nadal ignorują środki antykoncepcyjne i może liczą na szansę.

Nie jest jednak tajemnicą, że obecne „pokolenie Pepsi” ma znacznie większą wiedzę na temat seksu niż młodzież, która kiedykolwiek żyła wcześniej. Jest to naturalne: kolejne pokolenia zawsze wiedzą i chcą więcej niż poprzednie. Kolejna rzecz: jak i za co to robią. I wielu próbuje „tego” tylko ze względu na ciekawość, bez odczuwania jakichkolwiek uczuć lub w celu zapewnienia sobie, aby nie być innym od innych. W podobny sposób nastolatki często „siadają” na igle - z ciekawości, na kampanię, ze względu na chłód ... W końcu w okresie dojrzewania bardzo ważne jest, aby nie wyróżniać się z grupy.

Prawdopodobnie każdy z was, wśród znajomych, będzie miał bardzo młode dziewczyny lub chłopców, którzy już byli małżeństwem ... i są rozczarowani partnerem; teraz szukają szczęścia w pracy, szkole, zwierzętach - jednym słowem, kto lub co teraz nie zdradzi i porzuci. Nie zdając sobie sprawy z własnego błędu, własnej winy, że dom nie był w kolejce, a długo oczekiwane małżeństwo rozpadło się po kilku tygodniach, byli rozczarowani na samym początku małżeństwa na samym początku życia.

Niemniej jednak, jaki jest powód tak powszechnych nieudanych małżeństw wśród młodzieży?

„Mężczyźni biorą ślub, ponieważ się zakochują.
Kobieta zakochuje się, ponieważ chce wyjść za mąż. ”

Henri Duvernois.

Jakby od niepamiętnych czasów dziewczęta miały się pobrać za 20-21 lat - to wszystko. Faceci z reguły nie wyznaczali terminów. To prawda, że ​​dzisiaj jest inny punkt widzenia. Dziewczyny zwykle rozważają: jeśli nie wyjdą za mąż przed ukończeniem 20 roku życia, zostaną pozostawione same sobie; w rzeczywistości, po przekroczeniu tej granicy, nagle odkrywają dla siebie nowe życie, w którym mogą poczuć się wolnymi ludźmi, którzy sami mogą zarządzać swoim życiem, i zaczynają się od niego wznosić.

Większość z powyższych powodów oglądanych z boku nie powoduje niczego poza smutnym oszołomieniem. Jak pokazuje praktyka, wiele młodych rodzin nie jest przygotowanych do życia małżeńskiego. Wszystko to stwarza problemy na pierwszych etapach życia razem. Nieporozumienie, zdrada ... Ogólnie przyjmuje się, że zdradzanie męża jest zjawiskiem czysto fizycznym, a żony są emocjonalne, a zatem, jeśli mąż oszukuje, możesz uniknąć rozwodu, ale jeśli jesteś żoną, najprawdopodobniej nie. Być może ma to sens. Kobiety były zawsze uważane za bardziej emocjonalne, chociaż teraz i ogólnie wszyscy młodzi ludzie stali się bardziej emocjonalni i samolubni, czy coś w tym rodzaju. W mojej postaci znalazłem więcej kobiecych rysów - jesteśmy wietrzni, zmienni, czasem niepoważni, a czasem nastrojowi. W rezultacie istnieje tylko jeden wynik - rozwód, który również stał się bardzo młody w ostatnich latach! Ponadto z jakiegoś powodu wydaje się, że młodzi ludzie zaczęli odnosić się do rozwodu nie tak wrażliwego jak wcześniej: „No cóż, myślisz, że uciekliśmy, z kim to się nie zdarza” ... To znaczy, gdzieś na poziomie podświadomości, już stojąc przed ołtarzem , jesteśmy psychologicznie gotowi do odejścia - bez żalu i bólu. To jest nasze życie!

Oczywiście nie powinieneś myśleć, że wszystkie „młode” małżeństwa są skazane na zagładę. Wszystko zależy od osoby, od jej chęci bycia z kimś. Chcę tylko pomyśleć jeszcze raz, przeanalizować czyjeś doświadczenie, aby nie popełnić takich błędów, których okrutną karą jest samotność. Chociaż nie jesteśmy przyzwyczajeni do uczenia się na błędach innych. My, ludzie, jesteśmy dziwnymi stworzeniami.

I w każdy weekend na ulicach naszych miast z radosnym brzęczeniem sygnałów przelatują kawalkady samochodów w kwiaty i wstążki, a po schodach urzędów stanu wspinają się trochę wystraszona i podekscytowana młoda para.

Oksana MARCHENKO.