Trzy miesiące

„Naprawdę bardzo potrzebuję pomocy. Nie wiem co mam robić. Mam 21 lat. Mój mąż zostawił mnie przedwczoraj innej dziewczynie. Mieszkaliśmy z nim przez 2,5 roku i uważaliśmy się za swoje połówki. Nagle powiedział, że mnie nie kocha, kocha drugiego i podszedł do niej. Zrobiłem dla niego wszystko - zrobiłem mu karierę, mój ojciec wydał na niego dużo pieniędzy. Beze mnie nie będzie w stanie zrealizować swoich planów życiowych (obiektywnie - będzie to dla niego niezwykle trudne).

Najsmutniejszą rzeczą w tym liście jest przedostatnia fraza, która dotyczy ideału. Okazuje się, że ideałem jest osoba, która może zdradzić. Okazuje się, że życie się skończyło, ponieważ mężczyzna wyszedł i opuścił drogę wysiadania z autobusu na przystanku. Trasa jest ukończona, nie trzeba iść dalej. A więc

Tak, w życiu nie ma ideałów! Ponieważ zjawiska same w sobie nie są ani złe, ani dobre, są one tylko w naszym odczuciu. Lub - w zależności od konsekwencji, które powodują. W tym przypadku gra relacji międzyludzkich zakończyła się powodzeniem. Sukces, ponieważ podobne historie zdarzają się bardzo często, tylko ze znacznie większymi stratami.

Córka moich znajomych, młoda, urocza dziewczynka, miała się pobrać - dzięki wielkiej wzajemnej miłości. A także dlatego, że po około sześciu miesiącach musiałam urodzić dziecko. Było już kilka tygodni przed ślubem, kiedy pan młody powiedział: zmieniłem zdanie. Nie z jakiegoś powodu, ale właśnie dlatego chciałam wyjść za mąż wczoraj, ale dziś rano zachorowałam. Co więcej, nie jest za późno na aborcję.

To, co stało się z dziewczyną, prawdopodobnie nie jest konieczne do wyjaśnienia. Jej rodzice wywrócili się na lewą stronę, zeskoczyli ze skóry, nacisnęli wszystkie możliwe i niewyobrażalne dźwignie - i odwrócili przypływ. Ślub odbył się, dziecko urodziło się, kupili mieszkanie dla młodych, umówili nowego męża na wspaniałą pracę, i bali się nie tylko powiedzieć w jego obecności - wziąć kolejny oddech. Co, jeśli znowu się wyskoczy? Gdy spojrzeli w wodę. Po półtora roku zięć odszedł ponownie, tym razem na dobre, choć sprowadził się do wyjaśnienia. Okazuje się, że znalazł lepiej sytuowaną dziewczynę o bardziej stromych rodzicach i właśnie zamierza zawrzeć nowe małżeństwo. Zrobił to zaledwie dzień po otrzymaniu zaświadczenia o rozwodzie.