Mąż zdradził ...

Niewyczerpany motyw niewierności mężów podnieca kobiety w całej historii ludzkości. I nie dlatego, że nie uznajemy faktu istnienia niewiernych żon. Faktem jest, że według statystyk niewierne żony są znacznie mniej liczebne niż niewierni mężowie. W tym sensie zdrada jest przywilejem silnej połowy ludzkości, która istniała od niepamiętnych czasów.

Według psychologów wizerunek niewiernego mężczyzny jest bardzo zróżnicowany . Po pierwsze, niewierni ludzie mogą być bogaci: absolutnie biedni i niewiarygodnie bogaci. Nawiasem mówiąc, ponieważ nie wydaje się to dziwne, dość często materialne samopoczucie przyczynia się do męskiej niewierności. Po drugie, mogą być dobrze wykształceni i pełni studentów. Z pięknym wyglądem lub odwrotnie, całkowicie bezpretensjonalny. Po trzecie, postacie niewiernych mężów są również heterogeniczne: od skarżących i szczerych po okrutne i kłamliwe. Po czwarte, zwodziciele mogą być zarówno znanymi złoczyńcami, jak i pięknymi, uczciwymi, rzekomo kochającymi mężami i idealnymi ojcami.

Zaskakujące jest to, że pojawienie się „nowej kobiety”, nawet jeśli jest całkowicie przypadkowe, czasami nawet nie jest ukryte: „Po co temu zaprzeczać - nie opuszczam rodziny. Po co organizować dramaty! ”Jednak takie stanowisko, a raczej takie objawienia, są obarczone poważnymi konsekwencjami dla psychiki kobiet. W końcu nie bez powodu psychologowie radzą: nie żałuj za swoje grzechy - często prowadzi to do załamania nerwowego, lepiej milczeć lub kłamać.

Niektórzy niewierni mężowie otwarcie „kupują” swoje żony, dostarczając im wystarczającej ilości pieniędzy i tym samym zapewniając stosunkowo spokojne życie w rodzinie. Możliwe, że takie żony nawet odgadują dowcipy innych wierzących z boku, ale nadal wolą wierzyć w „bajki”, które opowiada ich wietrzny mąż.

W bardzo powszechnych okolicznościach, na przykład po odpoczynku od domu, mąż przyznaje, że „nie mógł znieść abstynencji i zmienił się fizycznie, ale… kocha jeszcze bardziej i jest poświęcony do końca życia!”

Muszę powiedzieć, że reakcja kobiet jest bardzo zróżnicowana. Niektóre żony uważają za sprawiedliwe „podwójną zemstę”, to znaczy zachowywać się na zasadzie „oko za oko”. Inni często zamieniają tę sytuację w groteskę, a śmiech prosi ich o opisanie warunków, w których to wszystko się wydarzyło.

Ale wewnętrzne podejście kobiet do pozamałżeńskich spraw mężów jest bardzo różne. Niektórzy, mimo że zbyt boleśnie postrzegają tego rodzaju wiadomości, w końcu znoszą niewierność małżonka. Inni niezwłocznie wnoszą o rozwód. A trzeci, jak już wspomniano, „mści się” ciałami.

Są kobiety, które patrzą przez palce na niewierność męża, aby utrzymać status zamężnej kobiety. Niektóre żony godzą się z niewiernością z innego powodu. Motywują swoją pokorę tym, że „nie mają dokąd pójść” lub „nie można zostawić dzieci bez ojca”. Trzeba powiedzieć, że mężowie z reguły nie szanują takich żon i w pełni wykorzystują sytuację. Dobrze wiedząc, że nigdzie nie pójdzie, kręcą jedną powieść po drugiej.

Tak więc idea niewierności męża dotyczy wielu zamężnych kobiet. Zmienia się czy nie - być może najbardziej bolesne pytanie . Ale w wielu przypadkach intuicja kobiety nie odgrywa ostatniej roli. Ponadto nie możesz ukryć niczego przed mądrą kobietą, niezależnie od tego, jak ostrożnie mężczyzna usuwa szminkę i usuwa wszelkie możliwe dowody z samochodu. I więcej Często zapominamy, że najlepszym i najbardziej naturalnym sposobem na znalezienie tego bolesnego pytania jest bezpośrednie zapytanie męża. Ale wiele kobiet nigdy tego nie zrobi, choćby dlatego, że boją się, że mąż to weźmie i powie „tak”. A potem co?

Bardziej odważni i lekkomyślni umawiają się z prawdziwym rywalem i „dowiadują się” o relacjach z nią jako kobietą. Często jednak tracąc kontrolę nad sobą, sytuację jako całość i tracąc poczucie własnej wartości. Albo jeszcze gorzej - „łapią” jej męża na gorącym uczynku.

Cudzołóstwo w rzeczywistości nie przechodzi bez śladu dla nikogo. Z reguły towarzyszy im rozwój nerwic w postaci zaburzeń histerycznych. Oczywiście nikt nie mówi, że miło jest wiedzieć o niewierności męża, ale przymykanie na to oka jest nieprzyjemne i celowe. Jeśli oczywiście się troszczysz, jest ci lojalny lub cię zdradza. Ale z reguły takich kobiet nie ma.

Ale o czym wszystkie kobiety powinny zdecydowanie wiedzieć.

Tylko kilku mężczyzn zaczyna powieści z powodu chęci rozwodu. Pamiętaj o tym Nigdy nie powstrzymuj się od szczerej rozmowy z mężem w nadziei, że romans sam się rozpuści lub ze strachu przed jego odejściem. Twoje główne zadanie: poznanie przyczyn i istoty jego powieści. Jak poważne to jest? Nie powinieneś przedstawiać ultimatum „ani ja, ani ona”. Może to, w wyniku kłótni, sprawić, że wybierze inną kobietę, a następnie po prostu „dotrzymaj tego słowa”. Nie powinieneś rozpoczynać kampanii oskarżenia przeciwko niemu. Przeciwnie, twoja łagodność i tolerancja rozbroją go i przedstawią w jak najlepszym świetle. Wybaczać lub nie wybaczać - każda kobieta decyduje o sobie. Ale jeśli wybaczyłeś, nie obwiniaj go za to w swoim przyszłym życiu z nim.

Oczywiście nie ma gotowych przepisów dla wszystkich. Wszyscy jesteśmy różni, podobnie jak nasze problemy. Można się nie zgodzić z jednym z powyższych, dodać coś gdzieś. Temat jest dość obszerny. A jednak przy tym wszystkim nie należy chyba zapominać o najważniejszej rzeczy: do końca trzeba walczyć o swoją miłość. I ile można dodać: wszystkimi dostępnymi środkami.