Płatki śniegu: 10 pomysłów na wystrój

Płatki śniegu są jednym z najpiękniejszych symboli świąt zimowych i noworocznych. Wykonane są z różnych materiałów przy użyciu najbardziej znanych technik: cięcie, fałdowanie, haftowanie, szycie, dzianie, splot, rzeźbienie. Ozdabiają wnętrze, ubrania, akcesoria, tekstylia, okładki, zeszyty, pocztówki. „Motywy śniegowe” można znaleźć w biżuterii, pamiątkach, zabawkach, poduszkach, panelach, dywanach i wielu innych.

Wszyscy wiedzą, jak wyciąć ażurowe płatki śniegu z papieru. A dzisiaj powiemy ci, jakie istnieją inne metody tworzenia płatków śniegu. Wybierz ulubioną opcję, przygotuj materiały i stwórz świąteczne dekoracje dla całej rodziny!

Płatki śniegu z papieru

Wycinając płatki śniegu z papieru, możesz użyć gotowych pomysłów z Internetu lub wymyślić własny projekt. Pamiętaj, że im cieńszy papier, tym bardziej przewiewne będą płatki śniegu.

Płatki śniegu Origami

Płatki śniegu origami nie są tak ażurowe i eleganckie jak wycięte z papieru, ale są mocne i obszerne. Aby stworzyć takie płatki śniegu, potrzebujesz specjalnej wiedzy i pomysłowości! Jak nauczyć się rozumieć schemat, przeczytaj nasz artykuł „Origami”.

Quilling płatki śniegu

Quilling płatki śniegu są sklejone ze wstępnie przygotowanych części - pasków papieru skręconych w tuby i spłaszczonych między palcami na różne sposoby. Quilling wymaga dokładności i dobrego oka, ale wynik jest bardzo imponujący. W naszym artykule „Dekoracje na jajka wielkanocne: klasa mistrzowska” mówiliśmy już o tego rodzaju hafcie.

Płatki śniegu z tektury lub sklejki

Płatki śniegu potrzebne do tworzenia obszernych dekoracji lub zabawek najlepiej są wykonane ze sklejki lub tektury, wtedy będą mocne i mocne. Za pomocą linijki i ołówka narysuj kontur lub zakreśl gotowy szablon, a następnie wytnij lub wyciąć - i płatek śniegu jest gotowy! Możesz również zrobić płatki śniegu z drewnianych patyczków do lodów lub szkolnych władców. Takie wykroje można pomalować, pomalować wzorami lub ozdobić techniką decoupage.

Filcowe płatki śniegu

Płatek śniegu wykonany z filcu będzie dobrą zabawką na choinkę, oryginalną broszką, wisiorkiem na torbę, pudełkiem z igłą lub gorącym stojakiem - wszystko zależy od techniki, wyobraźni i, oczywiście, grubości filcu. Gruby i gruby filc jest doskonałym materiałem na płaskie płatki śniegu, które można po prostu wyciąć według wzoru, a obszerne płatki śniegu można wygodnie uszyć z cienkiego filcu. Możesz ozdobić produkty filcowe haftem, dżetów, cekinów, koralików i koralików.

Płatki śniegu wykonane z nici

Do produkcji takich płatków śniegu stosuje się podstawę (drewniana deska, karton lub pianka) i szpilki (gwoździe lub szpilki), między którymi mocno naciąga się nitkę. Jeśli nić jest wstępnie zwilżona klejem, możesz uzyskać twardy płatek śniegu: poczekaj, aż wyschnie, a następnie usuń szpilki.

Płatki śniegu z koralików i koralików

Koraliki i koraliki stanowią nie tylko zabawki świąteczne lub inne ozdoby noworoczne, ale także kolczyki, wisiorki, wisiorki, breloki. Aby stworzyć taki płatek śniegu, potrzebujesz koralików i / lub koralików, a także żyłki, drutu lub gęstej nici, wzoru płatka śniegu, który jest łatwy do znalezienia w Internecie, i odrobiny wytrwałości.

Płatki śniegu z dzianiny

Jeśli wiesz, jak szydełkować i kiedykolwiek robiłeś na drutach serwetki, nie będzie ci trudno zrobić na drutach płatek śniegu, ponieważ stosuje się do nich podobne wzory. Aby nadać sztywność dzianinowym płatkom śniegu, należy je skrobieć.

Płatki śniegu z gliny polimerowej

Glina polimerowa to materiał o szerokich możliwościach, z których można wykonać bardzo piękne płatki śniegu, na przykład przy użyciu techniki filigranowej lub wytłaczarki. Podczas produkcji możesz kierować się naszą klasą „Biżuteria dla majsterkowiczów”, po prostu zmień kształt i kolor produktu.

Przyklej płatki śniegu

Jest to dość prosty sposób na tworzenie płatków śniegu, które będą wymagały szklanej powierzchni i specjalnego kleju (przezroczystego, kolorowego lub z połyskiem). Narysuj płatek śniegu na szkle za pomocą kleju, możesz wstępnie umieścić szablon pod nim. Kiedy płatek śniegu wyschnie, można go pozostawić na szybie - jeśli na przykład ozdobiłeś okno - lub ostrożnie zdjąć i zawiesić na nitce.

W komentarzach czekamy na twoje pomysły na robienie płatków śniegu. Szczęśliwego Nowego Roku!