Dekoracja ścienna: 28 pomysłów

Kiedy przemyślany jest projekt pokoju, najpierw przystępujemy do dekoracji ścian. Ktoś powie - dlaczego nie przykleić tapety do swojego ulubionego wzoru? Oczywiście jest to prostsze, ale jeśli trochę włączysz wyobraźnię, nawet ze zwykłych tapet możesz zrobić dzieło sztuki na ścianie, dodając niezwykłe elementy wnętrza do ściany. oferuje 28 pomysłów na inspirację.

Zacznijmy od zwykłej tapety. Najłatwiej jest przykleić ścianę różnymi tapetami. Na przykład wybierz kolory główne jako główne i przyklej jedną ze ścian (obok której znajduje się sofa lub łóżko) kolorowymi. Pokój będzie wyglądał świeżo i nowocześnie.

Ponadto wielu projektantów sugeruje, aby ściany były kontynuacją wnętrza. Dotyczy to szczególnie pokoi dziecięcych. Do tego odpowiednie są fototapety z tajemniczym lasem, malowane przez zwierzęta lub postacie z twoich ulubionych kreskówek, ale raczej zaproś projektanta i artystę, wytłumacz im swój pomysł, a specjaliści przedstawią prawdziwą dekorację wnętrz na ścianie, która będzie bardzo harmonijnie pasować do ogólnej koncepcji pokoju.

Obrazy na ścianach, będące kontynuacją wnętrza, mogą być doskonałą opcją dekoracyjną nie tylko dla dzieci. Na przykład w kuchni możesz narysować kontynuację widoku z okna, w sypialni - na głowie łóżka. Malowany ornament na drewnianej ścianie lub wykonany pod drzewem wygląda bardzo interesująco i niecodziennie.

Kolejnym stosunkowo nowym trendem są naklejki . Są teraz oferowane w szerokiej gamie i szerokiej gamie kolorów.

Nietypowe półki sprawią, że Twoja ściana będzie interesująca - niestandardowe kształty oraz w dużych ilościach na książki, butelki dekoracyjne i fotografie. Z półek można robić świeczniki - oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Lustra są kolejną niezwykłą opcją, powinno ich być też dużo i lepiej ozdobić tylko jedną ze ścian w pokoju.