25 pomysłów na nowoczesną sypialnię

To, jak minie cały dzień, zależy od jakości naszego snu. Dlatego sypialnia powinna być nie tylko stylowo zaprojektowana, ale także wygodna i przytulna. Jak połączyć te dwie cechy, pokazuje.

Wiele zależy od właściwej palety kolorów. Jeśli lubisz pastelowe kolory, powinny one mieć ten sam schemat kolorów w połączeniu z jednym lub dwoma kontrastującymi odcieniami. Na przykład beżowa narzuta, nieco ciemniejsza beżowa tapeta z dyskretnym brązowym nadrukiem (tylko jedna ściana na czele łóżka, reszta ścian jest jasna), brązowy zagłówek + jasne turkusowe poduszki i zasłony. Lub różowe (ale inne nasycenie) łóżko, dywanik, zasłony + jasny turkus z poduszkami z ornamentem w kwiaty i brązowym stole. Delikatną niebiesko-białą paletę można rozcieńczyć pomarańczowymi elementami.

Fani jasnych kolorów powinni zachować ostrożność. Jasne kolory w dużych ilościach nie pozwolą w pełni się zrelaksować, dlatego należy je rozcieńczyć spokojnymi tonami. Tak więc, jeśli masz czerwone ściany i zasłony, łóżko i pościel powinny być lekkie, najlepiej białe.

Lepiej dodaj jasne detale do sypialni. Na przykład połóż jasnopomarańczowe poszewki na poduszki i powieś obraz w pomarańczowych kolorach na ścianie. Lub umieść lampę na jasnej nodze w sypialni i nałóż narzutę na łóżko.

Połączenie faktur sprawi, że nowoczesna sypialnia będzie wygodniejsza - lampy stołowe wykonane z nietypowych materiałów, zagłówek tapicerowany tkaniną, poduszki w poszewkach wykonanych z różnych naturalnych tkanin.