Feng Shui dla domu: kuchnia

Kuchnia to najczęściej odwiedzane miejsce w domu lub mieszkaniu. W Chinach uważa się, że rodzaj kuchni odzwierciedla dobrobyt rodziny. W wielu domach kuchnia staje się centrum komunikacji i odbywają się tam prawie wszystkie znaczące wydarzenia, zwłaszcza jeśli w dni powszednie kuchnia służy również jako jadalnia.

Ogólne zalecenia

Kuchnia powinna być wystarczająco duża, aby można było z niej swobodnie chodzić, być jasna, a jednocześnie mieć wszystkie niezbędne udogodnienia do gotowania.

Idealną opcją jest, gdy w kuchni i przy kuchence, zlewie lub stole do krojenia możesz zobaczyć każdego, kto tam wejdzie. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Aby zaradzić tej sytuacji, możesz powiesić lustro przy wejściu; ponadto wizualnie zwiększy objętość kuchni.

Jak pokazano na rysunku, możesz odsunąć kredens kuchenny od ściany, aby stworzyć naturalną drogę dla tych, którzy muszą przejść z tylnych drzwi do jadalni lub salonu. Takie proste rozwiązanie stworzy izolowaną przestrzeń w kuchni i zapewni możliwość komunikacji z przybywającą osobą, szczególnie jeśli bufet można obniżyć do wysokości stołu do krojenia.

Ponadto rysunek pokazuje, że jeśli tylne drzwi zostaną przesunięte na drugą stronę, osoba przychodząca zostanie naturalnie wysłana do „przejścia”. Jeśli chce porozmawiać z kimś, kto pracuje w kuchni, nie będzie to trudne. Aby uniknąć poczucia ciasności podczas wchodzenia tylnymi drzwiami, możesz powiesić lustro na ścianie w pobliżu.

Pięć elementów feng shui w kuchni

W kuchni należy zwrócić szczególną uwagę na interakcję pięciu elementów Feng Shui, zwłaszcza wody i ognia. Nie zaleca się umieszczania kuchenki w pobliżu lodówki lub zlewu, ponieważ prowadzi to do nagromadzenia ujemnej energii sha, co może przyczynić się do nadmiernej drażliwości, kłótni rodzinnych lub zaburzeń finansowych.

Zamówienie kuchni

Porządek w kuchni odzwierciedla sytuację finansową rodziny, ponieważ głównym elementem obecnym tutaj jest woda, która symbolizuje dobre samopoczucie. Dlatego bardzo ważne jest, aby nie zagracać kuchni obcymi przedmiotami, aby utrzymać powierzchnie robocze w czystości. Małe rzeczy można przechowywać w szafkach i na półkach kredensu, nie rozrzucaj ich po całym pokoju.

Sprzęt elektryczny

W kuchni z reguły stale działają urządzenia elektryczne, które dobrze stymulują poszczególne strefy. Dlatego lepiej jest umieścić lodówkę w południowo-wschodnim sektorze, ponieważ pomoże to poprawić swoją sytuację finansową. Lodówka, znajdująca się w południowo-zachodniej części, posłuży wzmocnieniu relacji rodzinnych. Nie zaleca się umieszczania lodówki na południu, ponieważ element ognia nie jest kompatybilny z niską temperaturą.

Kuchenkę mikrofalową można łatwo przenosić z miejsca na miejsce, dzięki czemu możesz wybrać, który obszar kuchni jest najlepszy do stymulowania energii qi. Małe urządzenia elektryczne, takie jak czajniki, miksery i tostery, mogą być również stosowane w różnych sektorach w celu stymulowania odpowiednich właściwości.

Yin i Yang

Energiczna aktywność zawsze występuje w kuchni, więc powinien w niej zapanować początek yang. Drewno przechyla równowagę na korzyść yin, a metal podkreśla właściwości yang, więc staraj się równoważyć te przeciwieństwa nie tylko w oparciu o osobiste upodobania, ale także zgodnie z wymogami feng shui.

Kolory i oświetlenie

Oświetlenie w kuchni powinno być wystarczająco jasne, ale nie ostre. Najlepszy ruch energii qi jest wytwarzany przez naturalne światło, więc okna w kuchni nie powinny mieć masywnych ram, ponieważ opóźnią część światła. W ciągu dnia przesuń zasłony lub otwórz rolety, aby wpuścić jak najwięcej światła do kuchni.

Jeśli Twoja kuchnia jest mała i raczej ciemna, pomaluj ją jasnym odcieniem lub wybierz jasne tapety, a także zwiększ moc oświetlenia górnego.

W kuchni należy unikać szkarłatnych, ciemnoniebieskich i ogólnie nasyconych kolorów, lepiej jest preferować pastelowe odcienie. Czysty biały kolor, zbyt ostry dla reszty pomieszczeń, będzie tutaj bardzo skuteczny, ponieważ tworzy wrażenie przestrzeni.

Jeśli chcesz stymulować określony obszar w kuchni za pomocą koloru, lepiej to zrobić bez zmiany koloru mebli lub tapety, ale za pomocą małych przedmiotów. Na przykład na południu możesz stymulować żywioł ognia, umieszczając tam czerwony dzbanek lub toster. Przyczyni się to do twojej udanej kariery.