Zegarki: najbardziej stylowe modele na każdą kieszeń

Najlepiej jest mieć kilka zegarków, aby każdy model był odpowiedni na określone wydarzenie, czy to spotkanie towarzyskie, uprawianie sportu czy praca w biurze. Zegarek nie powinien wisieć ani mocno chwytać nadgarstka. Dostępne modele ze średniego segmentu cenowego są znacznie lepsze niż tańsze kopie luksusowych marek, które ostatecznie przyciemniają metalową obudowę lub zużywają pasek wykonany z niskiej jakości skóry ekologicznej.

Styl

Zegarki można podzielić na cztery kategorie: biżuteria, moda, strój i sport. Grupa biżuterii obejmuje luksusowe produkty wykonane ze srebra, platyny i złota, instruktowane diamentami lub innymi kamieniami szlachetnymi. Styl mody należy do designerskich zegarków luksusowych marek, do Dress - zegarków odpowiednich do codziennego życia, przy czym mogą mieć dowolny kształt i kolor. Kategoria Sport obejmuje modele sportowe wyposażone w trwałe szkło, często wykonane z szafiru.

Pasek

Do codziennego noszenia lepiej wybrać modele z neutralnym kolorem paska, który pasuje do odcienia skóry, bez nadruków. Idealne będą czarne, brązowe lub inne ciemne kolory, a także złoto i srebro (lub akcesoria naśladujące te metale). Masywny zegarek na cienkim nadgarstku będzie wyglądał niegrzecznie i niezręcznie, podobnie jak zegarek z wąskim paskiem na dużej dłoni, co czyni go jeszcze bardziej otyłym. Zegarki z pojedynczą bransoletą są idealne dla właścicieli długich cienkich palców.

Body

Oczywiście, im droższy model, tym będzie on silniejszy. Najtańsze opcje są najczęściej wykonane z aluminium, które plami odzież i skórę na skutek utleniania. Ceramiczna obudowa jest trwała i nie rysuje, ale nie ma specjalnej wytrzymałości. Warto zwrócić uwagę na plastik, niektórzy producenci mogą pochwalić się niezawodnością obudowy ze względu na skład materiału. Mosiądz, stal nierdzewna i tytan są gwarancją trwałości zegarków.

W naszej galerii zebraliśmy ciekawe modele z różnymi kategoriami cenowymi, więc przewiń je i wybierz swoje ulubione opcje.