Wybierz płaszcz na wiosnę, biorąc pod uwagę cechy figury

Typ nadwozia

Zacznijmy od najprostszego typu - klepsydry. Kobiety o zrównoważonej harmonijnej sylwetce wcale nie mają ograniczonego wyboru. Wszystko do nich pasuje, a jedynie wzrost i kompletność są warte rozważenia. Nadal zbyt długie modele wizualnie „jedzą” długość nóg, podczas gdy oversize na całej długości wygląda jak torba. Ale o tym później.

W międzyczasie przejdźmy do figury w kształcie gruszki. Problem stanowi ciężkie dno, więc odzież wierzchnia powinna go maskować. Płaszcz z dolara dla niemowląt z małą spódnicą od talii lub szlafrokiem będzie idealnie pasował, ponieważ podkreślają talię, rysują dekolt i swobodnie spływają na biodrach.

Raglanowy rękaw jest przeciwwskazany dla dziewcząt w kształcie jabłka - takie płaszcze sprawiają, że bluzka jest jeszcze bardziej obszerna, a nogi wydają się nieproporcjonalnie cienkimi patykami. A jeśli nałożysz kokonowy płaszcz, który zamyka się za pomocą jednego przycisku, istnieje szansa, że ​​nie będzie pasował, zawiesi się na biodrach i ramionach, a także podkreśli obszar problemowy na brzuchu. Idealny do - dopasowanych sylwetek i płaszcza. Nawiasem mówiąc, dla właścicieli postaci „odwróconego trójkąta” raglan i nadmiar objętości w okolicy ramion są również przeciwwskazane. Linia rękawa powinna być wyraźnie narysowana - jak na groszku. Odpowiednia jest również dopasowana sylwetka lub modele w kształcie litery A. Kokony lepiej odłożyć na później.

Styliści nie zalecają „Prostokątom” noszenia prostych modeli, ponieważ sprawiają, że postać jest jeszcze bardziej chłopięca. Wszystkie rodzaje płaszczy z paskami lub płaszczami są dla Ciebie idealne.

Wzrost

Fakt, że młode kobiety nie powinny nosić zbyt długich płaszczy, jest nonsensem. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią długość. Rąbek powinien kończyć się na środku łydki, a buty powinny zawsze znajdować się na obcasach. Niestety połączenie płaszcza maxi i trampek zdecydowanie nie jest dla Ciebie. W takim przypadku powinieneś wybrać płaszcz do połowy uda lub tuż poniżej kolana. Również niewymiarowe lepiej unikać modeli ponadwymiarowych - sprawią, że będziesz wyglądać jak piłka. I pamiętaj o hakowaniu życia: stójka wizualnie zjada szyję i długość ciała, ale kołnierz w kształcie litery V i dwurzędowe płaszcze optycznie wydłużają sylwetkę.

Styliści radzą wysokim dziewczętom, aby nie „uziemiały” za pomocą okrągłych i trójwymiarowych modeli. Jeśli wybierzesz długość, pamiętaj, że styl płaszcza powinien być co najmniej dopasowany. Płaszcze w kształcie A i płaszcze w kokonach kryją kilka (jeśli nie dziesięć) centymetrów wzrostu i sprawiają, że sylwetka jest cięższa.

Kompletny zestaw

Tak, jest to powszechne, ale przy wyborze odzieży wierzchniej bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę kolekcję. Zgódź się, że u wspaniałej damy i na cienkiej ta sama sylwetka będzie wyglądać zupełnie inaczej. Proste płaszcze, które wydają się wisieć na twoich ramionach, idealnie pasują do dziewcząt o modelowej sylwetce bez dodatkowych objętości. Płaszcze lepiej wyglądają na sylwetkach. Kokony, szczerze mówiąc, trafiają do bardzo niewielu osób. Ponadto ważna jest lokalizacja przycisków. Jak już pisaliśmy, jeden przycisk na brzuchu może przyciągać niepotrzebną uwagę na dodatkowe kilogramy w tym obszarze.