Roman Ariel Butoh Things

Nowa książka jednego z najlepszych współczesnych pisarzy francuskich, „młodszej siostry Anny Gavaldy”, jak ją nazwała prasa, to prawdziwa przyjemność, w której mieszają się uśmiechy i łzy, smutek i zabawa, powaga i frywolność.

„Kozy!” - wykrzyknęła Eliza, Florencja i Karolina, bohaterki Ariel Buto. „Cóż, małe rzeczy!” - odpowiada imponujący książę, którego biały koń jest już dość zmęczony. Czym byłaby miłość bez czułych słów, czym byłaby, gdybyśmy nie nazywali się innymi ptakami, rybami ... tak, nawet przekleństwami?
„Małe rzeczy!” - nowa książka Ariela Butota, kontynuacja powieści w opowiadaniach „Kozy!”. Trzy młode kobiety, które tak odważnie rzuciły wyzwanie miłości i innym klęskom żywiołowym w pierwszej książce, znów są z nami. Rozczarowani małżeństwem, macierzyństwem, a nawet cudzołóstwem, w końcu dają mężczyznom zmianę i czerpią z tego wielką przyjemność. Weekendowa wycieczka do Normandii zamienia się w koszmar; opuszczona matka rodziny planuje straszną zemstę; nietaktowność kochanka, który myślał o potajemnym wkradaniu się na wieczór panieński, zostanie bezwzględnie ukarany ... Jego zęby skrzypią, trzask drzwi, szczegóły są zabijane. Ironia i humor w opowieściach o tych uroczych drobiazgach połączyły się z delikatnością i francuskim urokiem.

„Ariel Buto jest siostrą w duchu i stylu Anny Gavaldy, jej książki są równie delikatne i wzruszające, ale bardziej zabawne i mniej naiwne. Prawdziwe odkrycie!” Figar

„Jej książki są bardzo przyjemne do czytania. Możesz się wygodnie czuć i, jak podczas oglądania wspaniałych starych filmów, dobrze się śmiać i płakać razem z bohaterami.” Pon