Przerażające mity i zachęcająca prawda o fotoodmładzaniu

Odnośnik: Fotoodmładzanie to zabieg leczenia skóry specjalnym aparatem, którego zasada oparta jest na selektywnej fototermolizie. Urządzenie emituje silne błyski światła, które wnikają w skórę i są selektywnie absorbowane przez uszkodzone chromofory (melanina lub hemoglobina). Pochłonięta energia zamienia się w ciepło, ogrzewa tkanki miękkie, koagulując uszkodzony obszar skóry, który znika kilka tygodni po zabiegu. W zależności od stopnia wady skóry lekarz może samodzielnie regulować długość promieniowania świetlnego i intensywność ich ekspozycji. Najczęściej w nowoczesnej kosmetologii stosuje się tę procedurę. Zazwyczaj pacjent potrzebuje przebiegu leczenia - kilku sesji w odstępie 2-3 tygodni.

Mit numer 1. To bolesna procedura.

Mit nr 2. Nie ma okresu rehabilitacji.

Jeśli na skórze zaobserwuje się silną pigmentację, wówczas w okresie rehabilitacji nabiera ciemniejszego koloru, a następnie znika. Czas ciemnienia - indywidualnie średnio średnio kilka dni.

W obecności obfitego układu naczyniowego z powodu bardziej intensywnej ekspozycji możliwy jest obrzęk twarzy, który może trwać do 24 godzin, a także tworzenie się plam na skórze i / lub krwiaków, które znikają w ciągu 5-7 dni.

Mit nr 3. Nie można przejść procedury ze zwiększoną wrażliwością skóry na słońce.

Fototerapia w lecie nie jest zalecana, ale nie jest przeciwwskazana, pod warunkiem przestrzegania wszystkich zaleceń lekarza prowadzącego. Ogólnie okres od października do kwietnia jest uważany za najlepszy czas na taki cykl leczenia. Ale absolutnie niemożliwe jest wykonanie zabiegu dla świeżej opalenizny - w ciągu 1-2 miesięcy przed zabiegiem. Konieczne jest również unikanie opalania przez 1 miesiąc po zabiegu, a następnie należy stosować kremy z ochroną SPF podczas leczenia i 1 miesiąc po nim.

Mit nr 4. Fotoodmładzanie wywołuje fotostarzenie.

Mit numer 5. Natychmiastowy efekt procedur.

Mit nr 6. Procedura fotoodmładzania dla kobiet w wieku 45+