6 łatwych sposobów na opłacalny weekend

Precz z robieniem nic

Pasywna rozrywka również nie jest najlepszym sposobem na spędzenie weekendu. Nawet jeśli jesteś tak zmęczony w ciągu tygodnia, że ​​marzysz tylko o leżeniu w łóżku i nie robieniu niczego, to, niestety, nie da ci energii, a jedynie odbierze ci pozostałą siłę. Eksperci zalecają, aby nie naruszać reżimu dnia, nie spać w weekendy do wieczora (w przeciwnym razie ciało będzie miało trudności z ponownym wprowadzeniem harmonogramu pracy) i koniecznie zmień rodzaj aktywności. Powiedz, jeśli wykonujesz pracę umysłową przez cały tydzień, to w weekend spróbuj zrobić coś własnymi rękami. Możesz więc zmienić i zrelaksować się.

Bez pracy weekendowej

Pomimo faktu, że masz awarię w pracy i ponownie podjąłeś pracę domową, nie jest to powód, aby odmawiać weekendów. Nie rozłączaj się z pracą, ponieważ jest szkodliwy nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale także dla zdrowia emocjonalnego. Ciało nie może łatwo zmienić naszego tempa życia, a tutaj na ogół pozbawiasz go odpoczynku i sprawia, że ​​działa prawie 24 godziny 7 dni w tygodniu. Pamiętaj o prostym powiedzeniu: pracujemy, aby żyć, a nie odwrotnie. Dlatego decydujesz o wszystkich momentach roboczych w wyznaczonym czasie, a weekend pozostaje tylko (i nie ma gadżetów, czeków e-mail i ważnych negocjacji - wszystko to zaczeka do poniedziałku).

Utwórz jasny plan działania

Jeśli nie planowałeś z wyprzedzeniem i machnąłeś ręką przez weekend (pozwól mu odejść przypadkiem), to rano w poniedziałek czujesz, że w ogóle nie ma dni wolnych, a nadchodzi następny dzień świstaka. Aby temu zapobiec, wymyśl dla siebie małe tradycje, których będziesz przestrzegać. Na przykład w piątek wieczorem możesz spotkać się z przyjaciółmi i porozmawiać o nowościach przy lampce wina, zorganizować rodzinny lunch lub kolację w sobotę, gdzie zgromadzą się wszyscy twoi bliscy, aw niedzielę poświęcić czas dla siebie. Na przykład idź do salonu piękności, kup nowy strój, a nawet zajrzyj do galerii sztuki. Dlaczego nie

Zmień krąg społecznościowy

Nawet jeśli twoja praca związana jest z komunikacją, aw ciągu tygodnia przepływa przez ciebie duży przepływ informacji (i ludzi), to nie jest to powód, aby zamykać się w czterech ścianach i spędzać weekend w odosobnieniu. Psychologowie twierdzą, że to nie pomoże ci naładować baterii, a przez następny tydzień poczujesz się tak, jakby baterie nie były ładowane przez kilka miesięcy. Dlatego nawet jeśli trudno ci zmusić się do opuszczenia domu, nadal musisz to zrobić. Aby rozpocząć, zmień swoje koło społecznościowe. Odrzuć kontakty, z którymi już przeszedłeś w ciągu tygodnia, i komunikuj się z tymi, których nie widziałeś od dawna. Po drugie, wybierz osoby, z którymi na pewno będziesz w stanie komunikować się na tej samej długości fali, i staraj się unikać tych, którzy są zanurzeni w swoich problemach i chcą obciążyć ich również tobą. Więc nie tylko nie odpoczniesz, ale zniechęcisz się, a nawet przygnębisz.

Spędzaj czas z przyjaciółmi i rodziną

Weekendy to doskonała okazja na rodzinny obiad lub zorganizowanie głośnej imprezy z przyjaciółmi, których nie widziałeś od dawna. Daj im niespodziankę, pomyśl z wyprzedzeniem, gdzie zgromadzisz najbliższych ludzi i jak ich zabawisz. Nawiasem mówiąc, wcale nie jest konieczne zapraszanie ich gdzieś do restauracji lub umówienie sabatu w swoim mieszkaniu. Możesz razem wybrać się na premierę filmu, odwiedzić wystawę, pospacerować po parku, a nawet urządzić piknik w przyrodzie. Wszystko zależy od twojej wyobraźni i umiejętności szybkiego złożenia wszystkiego w jednym miejscu.

Znajdź czas dla siebie

Nawet jeśli twoi przyjaciele lub krewni nie mogą teraz poświęcić ci czasu, nie rozpaczaj! To świetny powód, aby spędzać czas sam na sam ze sobą lub robić rzeczy, które ciągle odkładasz z powodu swojej pracy. Na przykład umów się na dzień w spa lub odwiedź klub fitness, w którym prawdopodobnie nie byłeś tam przez długi czas. Nadal możesz spacerować po mieście i cieszyć się dobrą pogodą. Jeszcze lepiej, pamiętaj swoje dzieciństwo i zajrzyj do parku rozrywki. Jesteśmy pewni, że można tam spotkać ciekawych ludzi i dobrze się bawić.