Jak nauczyć się prawidłowo postrzegać sukces własny i innych

Większość ludzi, widząc odnoszącą sukces osobę na horyzoncie, natychmiast zaczyna obwiniać go za szczęście, ale on sam nie zrobił nic w tym życiu. Chociaż prawdziwie odnosząca sukcesy osoba tak nie uważa. Pracuje dużo i ciężko, spędza mniej czasu na spaniu i pustych rozrywkach, wie, jak liczyć pieniądze, a zatem osiąga znacznie więcej niż ci, którzy są przyzwyczajeni do pracy, powiedzmy, od 10 do 18, a następnie wracają do domu i czują się wygodnie przed telewizorem.

Wybrani kandydaci również nie spędzają czasu w telewizji. Ale monitorują swoje zdrowie, uprawiają sport i uczęszczają na różne kursy. Stale się rozwijają i odkrywają w sobie nowe talenty. Na przykład mogą napisać ciekawą książkę, w której ujawnią sekret swojego sukcesu, lub równie atrakcyjny obraz, który następnie zostanie z dumą zaprezentowany gościom. Ludzie sukcesu są mili i hojni dla wszystkich, z wyjątkiem tych, którzy ich zdaniem na próżno palą życie i nawet nie próbują czegoś osiągnąć. Dlatego ich środowisko jest starannie dobierane, nie dopuszczając tam słabych i przegranych.

Od dzieciństwa uczono nas, że zazdrość nie jest dobra. Nadal jednak odczuwamy nieprzyjemne odczucia, gdy słyszymy (lub czytamy) o osiągnięciach sławnych lub mało ludzi. Nie tylko po to, by być szczęśliwym dla osoby, natychmiast zaczynamy szukać w nim wad i nie wierzymy, że w życiu można naprawdę wszystko osiągnąć samodzielnie, wystarczy podjąć wysiłek.

Oto kilka sugestii:

  1. Przestań współczuć sobie i postrzegaj siebie jako ofiarę okoliczności. Nie jesteś frajerem! Pomyśl o tym, że przegrany zawsze dostaje drugą szansę, którą warto wykorzystać i zrobić wszystko dobrze.

  2. Zrozum, że czyjś sukces nie zakłóci twoich własnych planów. Nie szukaj wszędzie konkurentów, po prostu uwierz w siebie!

  3. Sukces jest zaraźliwy, więc po prostu naucz się być szczęśliwym dla innych ludzi. Ale może skończyć się tak szybko, więc musisz być wytrwały i nie odkładać do jutra tego, co możesz zrobić dzisiaj.

  4. Nie zakładaj, że ktoś ma po prostu szczęście. Naprawdę ciężko pracowali. Ty też możesz!

  5. Okazuj szlachetność, serdecznie pogratuluj tej osobie i poproś o podzielenie się tajemnicą. Jesteśmy przekonani, że te informacje będą dla Ciebie przydatne.